Autor Subiect: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016  (Citit de 19994 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Tery

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #75 : Marți, 30 August 2016, 16:35 »
Buna ziua!
         Cand m-am inscris in aceasta excursie am fost convinsa ca va fi o experienta placuta. Intuitia mea a fost depasita de realitate: am cunoscut oameni frumosi din toate punctele de vedere  :applause:, cazarea si masa de buna calitate, locatia pensiunii intr-o zona linistita, traseele pentru drumetii au imbinat portiunile de drumuri forestiere usor de parcurs, pe care ne-am relaxat umplandu-ne memoria vizuala cu verdele crud al padurii si memoria auditiva cu cantecul pasarilor, cu pante care ne-au pus la incercare conditia fizica si mai ales dorinta de a ajunge sus, cat mai aproape de culmile Pietrei Craiului sau Bucegilor.
        Am avut noroc si cu vremea frumoasa, motiv pentru care pelerina de ploaie a fost pe post de ,,paturica'' pentru momemtele de odihna din poiana.
        La Brasov am fost placut impresionata de ,,povestile'' impartasite noua de doamna ghid si ma bucur ca am fost asa de norocosi sa o avem alaturi de noi.
        Multumesc Lidiei pentru organizare si idei de trasee, multumesc lui Florin si Luciei din Bucuresti pentru ca au fost draguti si m-au luat cu ei in masina si astfel drumul pana la pensiune a fost placut si scurt !  :applause:
         Pe o scara de la unu la zece, eu consider ca totul merita nota 15 !!!  :flori:
         Sper sa ne mai intalnim si in alte excursii organizate de SinglesCamp !

Offline Tery

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #76 : Marți, 30 August 2016, 16:57 »
P.S.  Multumesc si lui Florin din Galati pentru ca a acceptat sa ne duca la Brasov !

Offline Miss Lia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • "Avem nevoie de bucurie ca de painea cea zilnica."
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #77 : Miercuri, 31 August 2016, 22:02 »
Au trecut deja 3 zile de cand am revenit din minunata drumetie. Insa recunosc, ca inca imi este gandul acolo, la  locurile si momentele traite cu oameni pe care nu-i stiam pana atunci, dar care s-au dovedit a fi minunati. Nu vreau sa asez doar niste cuvinte banale si ieftine de buna impresie, dar ar fi nedrept sa nu imi exprim sincer satisfactia si bucuria cu care am petrecut acest eveniment, impreuna de persoane care s-au dovedit a fi in orice imprejurare ceva unitar....UN GRUP.... Vremea a fost excelenta, privelistea ceva ce concureaza cu Raiul, momente inedite care nu pot fi regizate decat de natura vie.... Toate au fost duse la superlativ numai cu atitudinea celor din jurul meu, fata de care sunt recunoscatoare pentru prietenia lor, frumusetea si voiosia emanata, pentru decenta, copilaria sau maturitatea dovedita, veselia si zambetul lor .... toate dand culoare evenimentului. Va multumesc tuturor!  :smitten: