Autor Subiect: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016  (Citit de 19995 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline abilica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #15 : Joi, 11 August 2016, 11:56 »
Miss Lia,

Daca oferta mea te  ai intereseaza, adica sa platesti doar 300 ron si dupa excursie, cand poti, sa mi dai mie restul de 200, poti proceda astfel:
-ii scri dnei Simeza Candea pe office@bonvoyagesibiu.ro si mentionezi numele tau, datele tale de contact si faptul ca doresti sa preiei de la mine (Dna Georgescu)plata drumetiei
Asta in cazul in care nu ai apucat deja sa te inscri

Acelasi lucru este valabil si pt altcineva care este avantajat de acest lucru si nu a apucat inca sa se inscrie
Avantajul este ca va costa acum excursia doar 300, cu restul de 200 plecati la voi, va simtiti bine in excursie , iar noi ne reglam ulterior

Sa aveti zile frumoase!

Offline Miss Lia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • "Avem nevoie de bucurie ca de painea cea zilnica."
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #16 : Joi, 11 August 2016, 12:13 »
Draga abilica,
Mesajul tau a ajuns oarecum cu intarziere. Am stat in asteptarea unei vesti de la tine pana azi dimineata. Neprimind nimic m-am inscris direct, trimitand si confirmarea la office@bonvoyagesibiu.ro , pe la ora 9.
As fi vrut cu placere sa te ajut sa-ti recuperezi suma, dar totodata n-am riscat sa depasesc termenul de inscriere, deja maine fiind termenul la ultima rata.
As avea placerea sa te intalnesc vreodata, sa ne cunoastem in alte circumsante.
O zi buna in continuare!
 :)




Offline abilica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #17 : Joi, 11 August 2016, 12:31 »
Abia astazi am reusit sa vorbesc
Sa ai zile frumoase!!

Oferta ramane deschisa si pentru altcineva, in cazul in care doreste si il avantajeaza
Inscrierile inca nu s au terminat, asa mi s a spus

Sigur ne vom intalni candva

Numai bine va doresc!

Offline Luc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #18 : Luni, 15 August 2016, 21:49 »
Buna seara!

Eu as merge cu masina. Nu stiu daca s-a aranjat microbuz din Bucuresti. Am vazut doar o cerere pe forum (Raluca).
Am trei locuri libere. In caz ca doreste cineva sa vina cu mine... cu placere!

Lucia


Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #19 : Marți, 16 August 2016, 07:36 »
Eu zic sa mai aveti putina rabdare. In prezentare scrie ca nu sunt incluse, dar se vor organiza.
Nu sunt incluse:
     • transport pana la destinatie (se vor organiza plecari din Iasi = 120 RON si Bucuresti = 130 RON, tarifele pt conexiuni se vor calcula f-ctie d numarul de km)
     • intrarile la obiective

Ziua 1 25 august:
pentru plecarea din Bucuresti:
pt plecarea din Iasi: Ia?i – Bac?u – Pasul Oituz – Tg Secuiesc – Bra?ov – Bran (5 – 6 ore)

Cred ca e si in functie de solicitari, asa ca 2 liste ar fi de folos. De obicei se posteaza mai aproape de ziua plecarii. Gigi e prin Elvetia deocamdata :)
Dar, daca tot a existat o initiativa, puteti sa urmati exemplul Ralucai (Sandral) si sa va inscrieti. Listele se iau cu copy-paste, ambele, fiecare se adauga pe lista pe care il intereseaza cu prenume si initiala numelui de familie. Daca urcati pe traseu, mentionati locul de imbarcare :) Succes!

Lista transport din Bucurestipe traseul: Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Bran
1. Raluca T
2.
....


Lista transport din Iasi:, pe traseul Iasi – Bacau – Pasul Oituz – Tg Secuiesc – Brasov – Bran (5 – 6 ore)
1.
2.
.....



Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Miss Lia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • "Avem nevoie de bucurie ca de painea cea zilnica."
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #20 : Marți, 16 August 2016, 08:28 »
Buna dimineta!
Iata, odata cu inscrierea  pe lista traseului, consider ca am facut primul pas in drumetie. Astept nerabdatoare sa ne adunam cu totii.
O saptamana excelenta!


Lista transport din Bucurestipe traseul: Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Bran
1. Raluca T
2.
....


Lista transport din Iasi:, pe traseul Iasi – Bacau – Pasul Oituz – Tg Secuiesc – Brasov – Bran (5 – 6 ore)
1. Mimi A.
2.
.....




Offline Konkinka

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #21 : Marți, 16 August 2016, 10:43 »
Buna ziua,

Ma inscriu si eu pentru transport din Bucuresti:


Lista transport din Bucurestipe traseul: Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Bran
1. Raluca T
2. Adriana S
....


Lista transport din Iasi:, pe traseul Iasi – Bacau – Pasul Oituz – Tg Secuiesc – Brasov – Bran (5 – 6 ore)
1. Mimi A.
2.
.....

Offline Lory

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #22 : Marți, 16 August 2016, 20:02 »
Buna seara,

Ma inscriu si eu pentru transport pe traseul  Iasi  - Bran


Lista transport din Iasi:, pe traseul Iasi – Bacau – Pasul Oituz – Tg Secuiesc – Brasov – Bran (5 – 6 ore)
1. Mimi A.
2. Lorena E. (imbarcare din Bacau)
.....

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #23 : Marți, 16 August 2016, 20:40 »
Pentru a usura munca Lidiei, este mai bine sa copiati ambele liste de transport - Bucuresti si Iasi - chiar daca va treceti numai pe una

Lista transport din Bucuresti pe traseul: Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Bran
1. Raluca T
2. Adriana S
3.

Lista transport din Iasi pe traseul: Iasi - Bacau – Pasul Oituz – Tg Secuiesc – Brasov – Bran (5 – 6 ore)
1. Mimi A.
2. Lorena E. (imbarcare din Bacau)
3.

Offline Tery

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #24 : Marți, 16 August 2016, 21:49 »
Buna seara ! M-am inscris si eu in aceasta excursie si doresc sa-mi adaug numele la lista de transport din Bucuresti, chiar daca eu voi urca din Ploiesti.
 Sunt nou-inscrisa in aceasta comunitate, dar sunt convinsa ca va fi o experienta placuta.   
                         
     Lista transport din Bucuresti pe traseul: Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Bran
1. Raluca T
2. Adriana S
3. Tery M (imbarcare din Ploiesti)

Lista transport din Iasi pe traseul: Iasi - Bacau – Pasul Oituz – Tg Secuiesc – Brasov – Bran (5 – 6 ore)
1. Mimi A.
2. Lorena E. (imbarcare din Bacau)
3.

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #25 : Marți, 16 August 2016, 21:58 »
Multumesc Krondia pentru ajutor  :)

Incercam sa gasim cele mai bune solutii pentru transport. Situatia este urmatoarea:
 - din Sudul tarii sunt 7 persoane inscrise la aceasta actiune (6 din Bucuresti si 1 din Calarasi) si nu se poate organiza transport cu microbuzul, dar avem o oferta din partea lui Florin care are o masina cu 7 locuri in care ar putea sa incapa toata lumea.
 - din Moldova sunt 9 persoane (fara mine). Cu microbuz inchiriat ajungem la un cost de aprox 250 lei/pers. O varianta mai ieftina (aprox 100lei) ar fi sa mergem cu masina mea (6 +1) si inca o masina. Este cineva dispus sa mearga cu masina?
Loredana din Cluj, pe tine te putem lua din Brasov.
Tery, acum am vazut postarea ta. Daca nu mai ai loc in masina de Bucuresti, solutia ar fi sa vii la Brasov.

Offline HelenS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #26 : Miercuri, 17 August 2016, 09:41 »
Buna ziua!
Eu sunt din Gura Humorului (Suceava). Sunt dispusa sa merg cu masina personala. Ajung in Iasi miercuri seara pe 24.08 sa putem pleca pe 25 devreme :). Daca sunt doritori sa mearga cu mine, am 4 locuri disponibile. Trebuie sa stiu doar unde va fi intalnirea dimineata si ora. Tinem legatura.

Offline Tery

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #27 : Miercuri, 17 August 2016, 11:21 »
  Multumesc, Lidia, pentru mesaj. Daca nu mai sunt locuri in masina de Bucuresti si nu se iveste nicio schimbare de situatie pana in ziua plecarii, voi veni cu trenul la Brasov. Rugamintea mea este sa-mi comunici ora la care ar trebui sa ajung si locul de intalnire in Brasov.
                                                 O zi buna !   

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #28 : Miercuri, 17 August 2016, 19:29 »
Multumesc HelenS!

Din Iasi se pleaca cu 2 masini (10 locuri, fara soferi). Intalnirea este la 07.30 in parcarea de la Billa, Zona Garii. La Bacau ajungem in jur de ora 09.45 ( loc de intalnire, parcul de langa Catedrala.)

Lista transport din Iasi pe traseul: Iasi - Bacau – Pasul Oituz – Tg Secuiesc – Brasov – Bran (5 – 6 ore)
1. Mimi A.
2. Lorena E. (imbarcare din Bacau)
3.

Din Bucuresti se poate pleca cu o masina cu 6+1 locuri. Intalnirea este la 09.00 la statia de benzina Agip Pacii (bd Iuliu Maniu)

Lista transport din Bucuresti pe traseul: Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Bran
1. Raluca T
2. Adriana S
3. Tery M (imbarcare din Ploiesti)
4. Florin M

Cazarea este in Moeciu de Jos la Pensiunea Arinul http://www.turistinfo.ro/moeciu/cazare-moeciu/pensiunea_arinul-c18482.html

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumetii in Piatra Craiului 25 - 28 august 2016
« Răspuns #29 : Miercuri, 17 August 2016, 20:11 »
Lista transport din Iasi pe traseul: Iasi - Bacau – Pasul Oituz – Tg Secuiesc – Brasov – Bran (5 – 6 ore)
1. Mimi A.
2. Lorena E. (imbarcare din Bacau)
3.Mona G.(tot din Bacau) :)

Din Bucuresti se poate pleca cu o masina cu 6+1 locuri. Intalnirea este la 09.00 la statia de benzina Agip Pacii (bd Iuliu Maniu)

Lista transport din Bucuresti pe traseul: Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Bran
1. Raluca T
2. Adriana S
3. Tery M (imbarcare din Ploiesti)
4. Florin M