Autor Subiect: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016  (Citit de 19369 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #30 : Miercuri, 30 Martie 2016, 09:40 »

buna dimineata.

la ora 6 plec din Iasi - la 8 sunt in Bacau - ma intalnesc cu Zambila in fata la Primaria Bacau (e ok?) si la 9-9.15 sper, in Onesti cu Florin in autogara.
daca sunt alte propuneri, cu drag.
o zi usoara , Mirela

Offline genetic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #31 : Miercuri, 30 Martie 2016, 09:53 »
@Gigi: cate persoane sunt inscrise din Bucuresti? Vad ca la microbuz s-au abonat doar 2 (si inca o pers la intors). Eu as veni cu masina (cu inca cineva), deci as putea sa le iau eu si pe celelalte persoane care s-au inscris deja pt microbuz.

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #32 : Miercuri, 30 Martie 2016, 10:05 »
Multumesc, Mirela, sper sa ne intilnim la ora 9, dupa mersul autobuzelor. Daca se schimba cumva ceva, eu am sa anunt aici, si am aceeasi rugaminte din partea voastra, ca eventual sa continui drumul pina l-a Brasov cu acelasi autobuz. O zi frumoasa!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #33 : Miercuri, 30 Martie 2016, 10:17 »
O sa avem nevoie de microbuz acolo. Coboram intr-un loc din care trebuie sa fim preluati. Avem si traseul de Urlatoarea la Busteni, si de adus inapoi de la Trei Brazi....Microbuzul este comandat....O sa rog la fel ca in situatia de la Castel sa se sune di agentie sa ma lamuresc daca toata lumea a inteles modul de inscriere la microbuz. Sunt destul de multi noi la actiunile noastre si nu stiu daca toti au inteles exact cum ne pregatim de plecare... :)

Cred ca e vremea sa ne ocupam de ....vreme. M-am uitat pe meteo si asa arata in oras:



Camera live de la partia de schi este oprita, am vrut sa stiu cum e la Clabucetul Taurului. Am vorbit la Cabana Garbova. Sus este zapada, dar vremea e in incalzire este posibil sa mai gasim doar pete.... Recomandarea mea este sa aveti cu voi echipament de iarna. Adica ghete de munte izolante, sa nu lase sa patrunda apa in ele, parazapezi - in cazul in care dam de zapada sa nu va intre zapada in inacaltaminte, bluze termice (mai multe, nu un sau doua groase - astfel incat daca va e cald sa le dezbracati in sistem "ceapa"). Daca aveti crampoane sunt binevenite. Si o caciulita....

Se vede ca vom avea o vreme excelenta de drumetie, sper ca forecast-ul sa ramana asa. Traseul de sambata nu este greu, urcam cu telescaunul apoi un drum drept pana la Cabana Garbova, ramanem acolo la un ceai si o cafea apoi urcam un pic si pe urma coboram in Azuga.

Sa veniti veseli, cu chef de munte si de petrecere! 

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #34 : Miercuri, 30 Martie 2016, 11:03 »

multumim Gigi pentru informari. sunt foarte utile.
sa ne vedem cu drag.
Mirela

Mireille

  • Vizitator
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #35 : Miercuri, 30 Martie 2016, 11:16 »
Buna tuturor,

Eu m-am inscris la microbuz dar din pacate vineri nu mai pot sa plec din Bucuresti la ora 9 pentru ca a aparut ceva neprevazut, asa ca voi pleca dupa ora 12 cu trenul..... sau daca mai pleaca cineva din Bucuresti cu masina dupa 12, ar fi perfect daca ar putea sa ma ia si pe mine. Multumesc frumos.

O zi placuta in continuare,

Mireille

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #36 : Miercuri, 30 Martie 2016, 12:37 »
Voi veni si eu de sambata  *|*

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #37 : Miercuri, 30 Martie 2016, 16:33 »
Referitor la masa, s-a discutat cu gazda de la pensiunea de unde vom fi cazati si ni s-au propus niste variante de meniu (este pensiune si nu se pot servi atatia oameni a la carte) din care eu am ales una pentru vineri seara si una pt sambata seara. Costa 25 RON, deci tariful foarte rezonabil, in care intra un fel de baza cu garnitura si salata si un desert.

Am rugamintea sa-mi raspundeti aici pe forum, sau pe Email office@singlescamp.ro cine doreste sa serveasca masa la pensiune. Deschid mai jos o lista in care sa va treceti dupa modelul deschis de mine. Se stie cum, copy/paste lista anterioara, va adaugati numele si asta e tot. Urmatorul va prelua in mesaj ceea ce ati lasat si se va adauga pe el, samd...

Intai insa ce se va servi:

vineri: escalop de porc zingara cu cartofi natur si tort de biscuiti

sambata: pulpe de pui dezosate la gratar cu pilaf, salata de muraturi si tarta cu visine

1. Gigi Cindea vineri, sambata (prin asta se intelege ca o sa iau cina si sambata si vineri)
2. ....
3.....

Am rugamintea sa va treceti pe lista sau sa ne transmiteti pe Email, pt a putea transmite la locatie numarul de portii.

Vineri o sa oprim la Poiana Secuilor, asta se va intampla in jur de 17.00 si o sa mancam o ciorba sau ceva usor, nu mai mult pt ca urmeaza sa servim masa in jur de 20.00 la pensiune...

Serile ramanem la pensiune, au statie si boxe, eu am sa aduc laptop-ul si muzica. Daca mai aveti selectii da muzica antrenanta, sunt binevenite.... :) De la locatie se poate cumpara si bautura, prin comanda individuala.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #38 : Miercuri, 30 Martie 2016, 16:43 »
1. Gigi Cindea vineri, sambata (prin asta se intelege ca o sa iau cina si sambata si vineri)
2. Diana - sambata
3.

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #39 : Miercuri, 30 Martie 2016, 17:00 »
1. Gigi Cindea vineri, sambata (prin asta se intelege ca o sa iau cina si sambata si vineri)
2. Diana - sambata
3.Mirela Iasi - vineri si sambata

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #40 : Miercuri, 30 Martie 2016, 17:27 »

buna Florin, ar mai fi varianta prin Adjud. trec prin Bacau, o iau pe Zambila, apoi sa venim in Adjud autogara...? e mai mult cu vreo 50 de km, dar ocolim Magura....cum crezi....functie de transportul tau pana in Adjud sau Onesti.
o seara buna.

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #41 : Miercuri, 30 Martie 2016, 17:42 »
Buna, Mirela! Mie imi e indiferent unde cobor din autobuz, care are traseu Tecuci - Tisita - Adjud - Onesti - Oituz - Tg secuiesc - Brasov. Daca un ti-e greu cu 50 km in plus cobor in Adjudm dar tu ca Magura ocolesti ?Eventual poti lasa sunt nu sunt numar de telefon ?

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #42 : Miercuri, 30 Martie 2016, 17:44 »

ok. ramane Adjud - autogara

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #43 : Miercuri, 30 Martie 2016, 17:55 »
Atunci, se schimba ora de intilnire, o sa ajung l-a 8, 05, dupa orarul de pe autogari.ro.

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumetii din Predeal. Muntii Baiului si Neamtului. 1 - 3 aprilie 2016
« Răspuns #44 : Miercuri, 30 Martie 2016, 20:21 »
Mirela,in fata la primarie nu se poate parca,din cate stiu.Ar fi important pentru mine sa am un telefon de-al tau,sa putem comunica.Te rog frumos sa-mi lasi eventual un mail pe care sa putem face un schimb de numere de telefon sau iti las mailul meu-gms74ro@yahoo.com.Multumesc si sper sa ne auzim.