Autor Subiect: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor 4 - 6 noiembrie  (Citit de 12292 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ALBASTRU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
.....tot eu ; am recitit plecare H 10 din Bucuresti ;  e perfect
Mai ramane cu returul .....

Offline CrissCriss

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Buna dimineata,
Scuze ca insist pe amanuntul cu ora de plecare,intrand acum pe forum si citind comentarile am sesizat o diferenta la ora de plecare din Bucuresti. Deci care este cea corecta?
Multumes si o zi buna tuturor.

Plecare: Bucuresti - vineri 4 noiemebrie ora 10.00
Program
Vineri 4 noiembrie
Plecare din Bucuresti ora 8.00  Statia Petrom Aurel Vlaicu vis a vis de statia de metrou Aurel Vlaicu. Pt prima zi, vineri, sandviciuri, snacks-uri, fructe – nu oprim pt masa!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Astazi vor aparea toate detaliile legate de plecarea in aceasta excursie.

Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Eu voi fi insotitor de grup, numarul meu de telefon este 0722351482. Daca sunt urcari din Ploiesti va rog sa ma contactati pentru a se stabili un loc de intalnire.
Plecarea se va face la ora 9.00 din Bucuresti- statia Petrom -Aurel Vlaicu ( vis a vis de statia de metrou Aurel Vlaicu- dupa ce traversati trecerea de pietoni din fata statiei de metrou in stanga la 100 m ).

Se ajunge in Ploiesti la aproximativ 10.15. Un punct de intalnire bun ar fi la gara - ora 10.30.Se merge cu un van de 9 locuri.

Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Nu uitati sa luati si incaltaminte gen sport pentru ziua de sambata si eventual ceva de ploaie desi prognoza pare buna pentru weekendul asta!

Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Telefonul meu este 0722351482....lipsea o cifra...

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor 4 - 6 noiembrie
« Răspuns #21 : Miercuri, 02 Noiembrie 2016, 09:26 »
Buna dimineata,

Pentru urcarile din Ploiesti poti se poate comunica numarul masinii si telefonul soferului?
Multumesc.
O zi  placuta!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor 4 - 6 noiembrie
« Răspuns #22 : Miercuri, 02 Noiembrie 2016, 10:26 »
Foloseste numarul lui Sel.

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor 4 - 6 noiembrie
« Răspuns #23 : Miercuri, 02 Noiembrie 2016, 12:47 »
buna ziua.
din pacate au intervenit ceva probleme personale si nu mai pot participa la acest placut si interesant eveniment. eu am achitat un avans de 200 lei. daca exista doritori care nu au achitat, ca sa putem compensa, cu mare drag. sa-mi srie aici, ca sa vada si ghidul nostrul. multumesc de intelegere.
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor 4 - 6 noiembrie
« Răspuns #24 : Duminică, 06 Noiembrie 2016, 20:35 »
Grozava excursie, minunate locuri !(de o frumusete aproape ireala)
Am avut parte de toate ingredientele unui weekend reusit :cazare buna, mancare delicioasa, plimbari prin zone frumoase, interesante si  linistite, grup omogen.Vremea a fost de partea noastra, desi pe alocuri un pic de vant, soarele a fost generos cu noi in fiecare zi.
O combinatie excelenta de natura, cultura, gastronomie,buna dispozitie.
Preferatele mele: platoul Meledic, un loc idilic; conacul Bellu, paclele mari si mici, tabara de la Magura.
Pentru mine a fost interesant sa vad , la finalul excursiei, Ploiestiul(orasul meu) ca turist  :)

Felicitari tuturor celor implicati!

Offline CrissCriss

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor 4 - 6 noiembrie
« Răspuns #25 : Duminică, 06 Noiembrie 2016, 21:15 »
Am plecat intr-o dimineata ploioasa...fetele au zis:"nu va fie frica,sunteti cu noi,va iesi soarele"...am zambit...si a iesit soarele...am ras... l-am vizitat pe maestru Avramescu,am baut palinca...am ras...am degustat vinuri si am mancat o branza grozava...am ras...am facut poze...am ras...am bifat obiective...am ras...am vazut vulcanii...am ras...am mancat garnita...am ras...am baut vin fiert...am ras...am vazut muzee in Ploiesti care nu-mi inchipuiam ca sunt atat de speciale...am ras...am vazut peisaje superbe...am ras...
Ce pacat ca s-a terminat...A fost un tur gastronomic intr-o zona cu peisaje ce nu le vom uita.
Felicitari lui Sel, a reusit sa treaca peste cele 3 zile cu noi, fara sa-si smulga toate firele de par din cap...
Fetelor toate ati fost minunate,m-am distrat de minune. :happy:

Offline ALBASTRU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
, spun si eu prezent;sunt Mariana,  tel 0745578532

Prima impresie; fete extraordinare,  locuri minunate, oamenii plini de bunatate si dragoste; toate astea intrun WD; pot spune ca am intanlit VIATA
 :kissing:

Offline DanielaCo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor 4 - 6 noiembrie
« Răspuns #27 : Miercuri, 09 Noiembrie 2016, 21:16 »
Ce as putea sa adaug in plus la cuvintele frumoase de mai sus? A fost o excursie minunata, cu oameni si locuri frumoase si da! am ras si iar am ras! Am descoperit o zona surprinzatoare la tot pasul, cu bunataturi, dealuri si paduri imbracate in culorile toamnei.... Multumita "fetelor din spate" am avut o vreme super si multumita lui Sel un drum lin si un program variat si interesant.
Va multumesc fetelor pentru voie buna si inimi deschise!

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Cristina G(Ploiesti)
pentru Camelia :  tel 0732668159