Autor Subiect: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016  (Citit de 30515 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #30 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 19:38 »
Tudor, inscrierile/rezervarile unui loc in excursie nu se fac pe forum, ci pe site, asa cum e indicat si in descrierea excursiei
Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/descopera-dobrogea-de-nord-30-septembrie-2-octombrie-2016/

Sau, atunci cand se anunta un loc liber dintr-o renuntare, poti suna direct la agentie. Gasesti nr de tel/email tot pe site la Contact.

Salutare,

Daca mai este disponibil locul care tocmai s-a eliberat, as merge si eu.

.......

8. Tudor S. - Bucuresti


Lista pe care te-ai inscris tu e lista de transport din Bucuresti destinata celor care figureaza deja inscrisi la agentie, cu rezervari, disponibilitate de loc si plata confirmate.

Daca nu ai facut rezervarea, va trebui sa iei copy paste lista si sa te stergi de pe lista.
Daca ai avut noroc si ai prins si un loc in excursie, dupa ce ti-ai oprit un loc in microbuz. :thumbup: atunci...calatorie placuta si distractie maxima!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Lely

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #31 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 00:49 »
ovidiu.ciobica




 

Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016

Ť R?spuns #28 : Miercuri, 05 Octombrie 2016, 19:37 ť


Citat

 

1. Lavinia G.- Bucuresti
2. Laurentiu M. - Bucuresti
3. Camelia C. - Bucuresti
4. Anca B. - Bucuresti
5. Alexa C. - Bucuresti
6. Delia N. - Bucuresti
7. Emil B. - Bucuresti
8. Tudor S. - Bucuresti
9. Ovidiu C. - Bucuresti
10. Florentina T.- Bucuresti

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #32 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 10:56 »
  - LISTA TRANSPORT -

1. Lavinia G.- Bucuresti
2. Laurentiu M. - Bucuresti
3. Camelia C. - Bucuresti
4. Anca B. - Bucuresti
5. Alexa C. - Bucuresti
6. Delia N. - Bucuresti
7. Emil B. - Bucuresti
8. Tudor S. - Bucuresti
9. Ovidiu C. - Bucuresti
10. Florentina T.- Bucuresti

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #33 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 13:12 »
Legat de plecare ...vad ca ora de plecare din Bucuresti este ora 10.00. McDonald Dristor.
Ora este stabilita, nu se mai poate schimba?
Cine este insotitorul de grup?
Cind putem afla datele de contact ale insotitorului de grup si/sau ale soferului de microbuz?
Intreb aceste lucruri deoarece vin din Craiova cu trenul si as vrea sa-mi planific plecarea astfel incit sa nu intirzii la microbuz .....
Multumesc.
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline TudorStefan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #34 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 13:20 »
@wonderland: multumesc de info; mi s-a confirmat intre timp de la agentie disponibilitatea locului, confirmarea platii a fost facuta + tooate cele..
@theo265: asta e lista oficiala(confirmata) de transport?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #35 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 13:51 »
Insotitor de grup va fi Adrian Vidan (Sel. telefon 0722 351 482). La ora de plecare nu  se poate face ceva, programul este destul de strans, sunteti asteptati de ghid la Braila la ora 14.00...

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #36 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 15:28 »
Gigi,Multumesc pentru raspuns si pentru date de contact :).
Am pus intrebarea ca sa ma asigur ca ora e sigura si sa-mi planific timpul de ajuns in functie de ea, nu vroiam sa o schimb :) 
Voi fi la 9.50 la McDonald Dristor.
O zi frumoasa!
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #37 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 15:31 »
@wonderland: multumesc de info; mi s-a confirmat intre timp de la agentie disponibilitatea locului, confirmarea platii a fost facuta + tooate cele..
@theo265: asta e lista oficiala(confirmata) de transport?
@TudorStefan ...Da asta e lista oficiala (confirmata) de transport...:)
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #38 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 16:26 »
Completare pentru Tudor: Theo e un membru vechi care are grija sa nu va incurcati in lista. Daca presupun bine, cred ca va va ajuta si sa nu va rataciti prin Braila. Ea a vrut doar sa aveti o lista clara, dupa ce Lely a zapacit-o putin pentru ca a inserat-o cu citat.  Lista se ia cu COPY/PASTE. Lista e deschisa de agentie in apropierea datei de plecare, fiecare participant la excursie (cu rezervarea facuta) se inscrie pe ea.  Deci, responsabilitatea felului in care arata lista la final...va apartine :).

Ce e frumos la SC e ca fiecare membru, chiar si cei mai noi, participa la organizare. Iar pe masura ce se...invechesc dau si ei o mana de ajutor celor noi. Cei mai multi o fac spontan si ca o intoarcere a spiritului SC cu care au fost intampinati. :)

Iar din 2017, cu noile reguli, cred ca vor fi din ce in ce mai multi cei care sunt activi si in online si in offline.  ;) http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2342.0.html


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Elisabeta Niculescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #39 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 19:45 »
buna , desi am platit pentru dobrogea de nord , nu am primit niciun fel de informatii legate de data plecarii Am sunat la Sel si nu raspunde
as vrea sa stiu de ce nu aparem pe lista de Bucuresti
Elisabeta si Carmen

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #40 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 20:04 »
Elisabeta, ora si locul de plecare sunt specificate in mesajul principal, cel dupa care ai facut rezervarea. Asa cum specificam in acelasi mesaj principal si pe site si pe forum, nu luam legatura telefonic, nu transmitem mesaje, Email-uri. Toate detaliile apar doar aici, pe forum, ca si aceasta legata de plecare.

Pe lista de transport Bucuresti nu apari pt ca nu te-ai inscris. Citeste te rog mult cum se procedeaza cu inscrierea la transport. Fiecare se inscrie pe forum , pe lista deschisa de Bon Voyage, aici.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #41 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 20:09 »
as vrea sa stiu de ce nu aparem pe lista de Bucuresti
Elisabeta si Carmen

Pentru ca nu v-ati inscris pe lista de transport.  Lista nu o face cineva ci...se face prin auto-inscriere,  cum scrie in mai multe locuri si pe forum si pe acest topic.
Daca nu va descurcati, rugati pe cineva dintre noi. Inscrierea pe lista se face luand ultima lista cu copy-paste, fiecare se adauga cu grija sa nu stearga alti participanti, cu prenume si initiala numelui de familie. (in functie de situatie, daca nu se urca din Bucuresti ci de pe traseu, se adauga locul imbarcarii)
 :slap: :whistle:

 :oops: scuze admin, dupa ce am postat am vazut ca le-ai explicat si tu. Initial am vazut doar prima parte. De fapt, initial am vazut putin...rosu dinainte ochilor. :faint: :faint: ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Lely

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #42 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 22:09 »
Luati-ne incet, am zapacit-o fiind pe mobil si crezand ca vine prea tarziu numele meu pe lista. E prima experienta de gen, cred ca mai sunt si altii ca mine. Habar nu am avut cum se procedeaza, invat din mers.
Imi cer scuze pentru greseala, dar nu sunt familiarizata cu forumul!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #43 : Duminică, 09 Octombrie 2016, 22:29 »
E ok Lely, nimeni nu ti-a spus nimic, se intampla sa gresim mai ales la inceput... :) Raspunsul lui Wonderland si al meu a fost pt Elisabeta, care era nedumerita de ce nu primeste informatii si nu este pe lista de transport, nu a fost pt tine. Cea care a intervenit in urma postarii tale a fost Theo care a dat o mana de ajutor, asta pt ca lista sa fie clara si usor preluabila de urmatorii. Problema este ca datorita unei preluari neatente sau neverificate pot ramane oameni pe afara. Noi luam lista finala si stim in agentie de exemplu ca sunt 19, adica maxim cat incap si la imbarcare mai poate veni si al 20-lea care a fost uitat pe drum, nepreluat de cineva care l-a sarit, sa spunem ca nu a fost atent...Ce facem atunci?  ::) De asta e nevoie si cerem si celor noi atentie si intelegerea modului de inscriere la tranport, de informare de pe topic etc. Asta e sistemul nostru de lucru de 8 ani si lumea s-a obisnuit cu el, asa ca fiecare nou intrat daca vrea sa participe in grupurile noastre trebuie sa se adapteze la modul acesta de inscriere si informare. Altfel nu avem cum sa va ajutam, sa va informam, sa va indrumam...Sunteti mii de oameni, am avea nevoie de centralisti angajati... :)


Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Descopera Dobrogea de Nord 14 - 16 octombrie 2016
« Răspuns #44 : Luni, 10 Octombrie 2016, 03:45 »
Cand veti ajunge pe malul Dunarii eu am sa fiu departe, la vreo 5.000 de km....Nu o sa am posibilitatea sa va mai scriu, sa va urez, asa ca o fac acum, inainte de plecarea mea in Maroc.

In primul rand va urez sa fiti un grup de oameni faini, care comunica, care armonizeaza usor, care merg sa se relaxeze, sa se distreze, sa cunoasca oameni noi. Am inceput cu asta pt ca daca grupul e ok atunci nici vremea, nici mici lucruri care mai incomodeaza la un drum nu pot sa afecteze decat intr-o foarte mica masura reusita. Noi organizatorii si insotitorii suntem aceiasi si cu o reteta neschimbata si in conditii similare, percepem o atmosfera de grup,o impresia generala, diferita. 90% depinde de voi sa va faceti excursia placuta!

Va doresc sa aveti vreme buna, sau macar sa nu ploua, sa puteti vedea fara vreun factor de disconfort locurile in care va va conduce Sel...Mi-as dori mult sa stiu cand va intoarcerti ca este ceea ce v-ati asteptat si...mai mult, ca v-au placut locurile, ca le-ati gasit interesante...Ca a fost o atmosfera de adevarat grup Singles Camp, ca toata lumea a s-a relaxat si s-a bucurat de 3 zile de excursie reusita. Ca n-ati avut persoane care sa deranjeze grupul, vreo Delca si daca totusi ati avut ghinionul unui asemenea personaj genul "mie nu-mi place nimic, nici chiar de mine nu-mi place" sa fi stiut si reusit sa o (le) izolati. Astfel incat sa se limiteze disconfortul pe care il creaza de regula astfel de oameni. Actiunea aceasta, grupul in sine este autofiltrant, incercam si noi pe cat posibil sa vedem din scris, din discutii telefonice sa vedem daca profiilele sunt compatibile dar din pacate tot mai scapa cate 5 - 10/an.

Si cel mai importat ca v-ati intors cu prieteni noi, ca ramaneti cu amintiri placute despre cei cu care ati calatorit si despre locurile vazute.

In spiritul Singles Camp as vrea si v-as ruga ca la intoarcere sa impartasiti si cu ceilalti de aici impresii, sa postati fotografii...daca nu suneti inca un Singles Camp Member sa incepeti sa fiti... :)

Drum bun si sa ne auzim cu bine!