Autor Subiect: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016  (Citit de 26377 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline luci_s

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
Re: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016
« Răspuns #90 : Luni, 31 Octombrie 2016, 13:58 »
Gigi ,eu nu am primit email-ul ,poate trimiti pe vechiul mail,nu mai e valabil.Cel valabil e cel cu ....31@yahoo.com.Nu pot rata aceste poze.Multumesc
                                     Semnat Mincinosa

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016
« Răspuns #91 : Luni, 31 Octombrie 2016, 14:04 »
Nu stiu aceasta noua adresa, scrie-mi pe Email office@singlescamp.ro

Offline GabrielaIV

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 29
Re: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016
« Răspuns #92 : Luni, 31 Octombrie 2016, 15:54 »
Pentru mine a fost prima intalnire cu SC si pot spune ca imi va r?mâne in suflet toat? via?a.
Am intalnit oameni frumosi , care si-au lasat grijile acasa si au venit sa se simta bine.
Dupa cum v-am spus , poate de prea multe ori , imi place foarte mult sa gatesc , dar experienta aceasta este , de departe , cea mai frumoasa.Nu a contat daca stim sau nu sa gatim.....a contat ca am facut-o impreuna , cu buna dispozitie si cu multe ganduri bune.
Au existat toate ingredientele unui weekend reusit :oameni plini de viata , bucate alese ,veselie ,vreme frumoasa , peisaje superbe , stropite cu tuica si vinul fiert.
Rodica , Misona , Cristina si lista e lunga ,au reusit sa ne faca sa nu ne simtim stingheri si ne-au facut usoara integrarea in grup.


Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016
« Răspuns #93 : Marți, 01 Noiembrie 2016, 18:27 »
Nu stiu ce ati crezut voi , eu una am crezut ca va fi o actiune in care vom  lua lectii de bucatarie vom gati si vom savura ce am gatit, cand colo s-a inceput cu tuica fiarta … slana si ceapa   si “IMBRATISARI TERAPEUTICE PENTRU DESCHIDEREA INIMII”   :D :D :D si asa a  continuat toata ziua si toata seara …

La  pregatirea  si servirea cinei … a participat toata lumea, fiecare cum a putut sau cum s-a priceput …fetele au ajuns la concluzia ca baietii nu-si doresc femei in bucatarie ... :giggle:

Dupa care pentru a ne incalzim (daca mai era nevoie), DJ Gigi a dat drumu la muzica …  s-a dansat orice  *|*
Nu o sa credeti dar toata lumea a stiut perinita  :applause: si cum actiunea inca se desfasura sub deviza “IMBRATISARI TERAPEUTICE PENTRU DESCHIDEREA INIMII”   s-a reinventat  “jocul  sticluta”, ;) care a avut mare succes.
Curajosii chiar au incercat "musamaua' si le-a iesit …  :dance: :dance:
Frumos a fost ca tot timpul pe ring  erau baieti in egala masura cu fete , super dansatori baietii participanti , felicitari .. :)

Una lume a pierdut statul la distractie si s-au trezit pe la ora 3 ca vor sa danseze … si cum nu poti dansa de unul singur a insitat sa gaseasca pe cineva  … la primul etaj la prima usa unde s-a nimerit  sa fie …fete .. restul aventurii poate va vor povesti ei… a doua seara fiind in covalescenta .... :-[

A doua zi , pentru unii dupa doar cateva ore de somn … trezirea si pregatirea micului dejun… frumos … toata lumea implicata…

O mica plimbare pe carari de munte infrunzite … cu peisaje superbe,,, care ne-au incarcat bateriile pentru urmatoare seara .. :dance:

Pe la ora 14 s-a inceput pregatirea cinei ….desi cantitatile de tuica si vin fiert au fost nelimitate  nu am avut accidentari in bucatarie ,  se pare ca au fost numai profesionisti. :thumbup:
Apropoo de profesionisti , cativa din participanti fete si baieti se pricepeau foarte bine in ale bucatariei, felicitari lor :flori:  sugeram poate pe viitor sa se faca  preselectie printre  participanti pentru postul de bucatar … ca de bucatar sef nu cred ca ne putem lipsi . :giggle:

Cum am nimerit in plina sarbatoare de Halloween  >:D statiunea era plina de vampiri si vampirite , zombi si diversi mostri   :uglystupid2: am facut si  o vizita la  castelul groazei … si ca sa nu ramana datori , mostri au fost draguti si ne-au intros vizita insotiti de o superba Bad Girl . ;)

Si ca de obicei nu putea lipsi o mica lectie de istorie si cunoatere , am vizitat Castelul Bran insotiti de ghidul Gigi . :worship:

In concluzie a fost  3 zile petrecute cu oameni foarte frumosi sufleteste,  s-a gatit , s-a mancat, s-a baut, s-a dansat, s-au facut dedicati , uni au gustat dedicatia uni… nu …”radu mami radule’….

Am venit chiar si cu retete , va redau una , de inghetata de banana :
Se ia o banaba ,(se decojeste  :giggle: sa nu fie interpertari ) se taie felii mai grosute , se pun la congelat.
Dupa inghetare se mixeaza pasta obtinuta daca mai este nevoie  se pune iar in congelator , se scoate , se pune in cupe de inghetata se orneaza si se serveste .. Pofta buna !

Sper sa nu o luati ca pe o rautate dar …, se para ce indifernt cati  suntem la plecare tot se gaseste cineva care se lasa  asteptat ..

Felicitari organizatorilor pentru tot si bucatarului pentru rabdare !

Va multumesc tuturor pentru clipele frumoase petrecute impreuna , un super grup  :flori: :flori: :flori:

Fotografii nu am , asa ca va rog cine are sa trimita si altora , as fi pus o poza cu monstri veniti in vizita ...dar ... nu am ... .

Multumesc Gigi pentru poze, sunt superbe , mi.am permis sa folosesc cateva din cele cu peisaje, La concurs nu am cu ce sa particip  ;D ;D ;D ;D



Offline Dragan Daniel Valentin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016
« Răspuns #94 : Marți, 01 Noiembrie 2016, 19:06 »
Buna seara! Va salut pe toti care ati fost la aceast eveniment,mi-a placut a fost frumos.Chiar daca nu am stiut sa dansez, le multumesc persoanelor care m-au invatat sau au incercat sa ma invet. Am canoscut si oameni deosebiti, cateva persoane care au fost foarte ok de nota 10. Fiecare e diferit si special in felul lui, fiecare s-a simtit bine, a fost o experienta frumoasa si am invatat cate ceva. Am sa pun cateva poze dar acum nu pot. Daca am deranjat pe cineva scuze, asta e, nimeni nu e perfect... dar se poate schimba  :angel:

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016
« Răspuns #95 : Joi, 03 Noiembrie 2016, 09:07 »
De data asta muntele m-a coplesit.
Amestecul de culoare,branduse risipite pe poiana, covor gros de frunze, moale, delicat la atingerea pasilor nostri.
Carari marginite de stanci acoperite cu muschi de un verde ireal, arbori  cu tulpini drepte pe care vremea nu i-a inconvoiat, impletitura de radacini...
Nu stiu de ce urcusul m-a dus cu gandul la dansul celebrului Al Pacino in filmul "Parfum de femeie". Sau poate stiu...
E drept ca urcand am pierdut putin contactul cu realitatea, as fi dorit sa zbor pe aripi de dans, condusa in pasi de tango de un partener ca cel din film.
Multumesc Gabrielei care s-a prins in visul nostru si am putut asculta, de data asta real, fundalul sonor al filmului.
Sus, aerul tare ne-a trezit si cararea ingusta ne-a facut din nou vigilenti.
Un mar, o aluna, o gura de apa sau altceva s-au impartit frateste.
Se auzeau undeva in stufarisuri corbii...si incantarea noastra se auzea si padurea de mesteceni cu freamatul ei.

Am coborat pe langa aceeasi casa frumoasa, alb si antracit, cu design parte montan, parte mediteraneean. Cativa dintre noi ne-am permis sa ne imaginam interiorul
un foc, niste blanuri ireal de albe, pahare de sampanie, o muzica in surdina...
 De atunci inca sunt indragostita...

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016
« Răspuns #96 : Miercuri, 09 Noiembrie 2016, 10:50 »
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016
« Răspuns #97 : Miercuri, 09 Noiembrie 2016, 14:26 »
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016
« Răspuns #98 : Miercuri, 09 Noiembrie 2016, 17:00 »
Multumim, Misona !

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cooking Camp 28 - 30 octombrie 2016
« Răspuns #99 : Luni, 14 Noiembrie 2016, 17:00 »
Daca ati participat la aceasta actiune nu uitati sa postati fotografii la Concursul de Fotografie!
In cateva zile se incheie perioada de postare si pierdeti posibilitatea castigarii premiilor.

Puteti pune fotografiile in topicul dedicat, AICI.