Autor Subiect: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016  (Citit de 25891 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Dan_I

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016
« Răspuns #75 : Miercuri, 14 Septembrie 2016, 08:12 »
Continuam cu drumetia de la Creasta Cocosului.





















































si am incheiat cu o masa copioasa :)




Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016
« Răspuns #76 : Miercuri, 14 Septembrie 2016, 08:20 »
Dan_I felicitari si pentru fotografii si pentru intelegerea importantei comunicarii aici pe forum dupa excursie! Majoritatea celor noi au avut posibilitatea inainte de a se inscrie intr-o excursie sa vada, sa inteleaga cam ce s-a intamplat anul trecut, cam care a fost atmosfera, care este profilul celor care participa. Sunt convins ca au inteles si apreciat asta, doar ca majoritatea postarilor post excursie sunr tot a celor vechi. Ma bucur mult cand vad ca din cei noi se mai alatura cate unul doi celor care fac ceva pentru Singles Camp...Bravo!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016
« Răspuns #77 : Miercuri, 14 Septembrie 2016, 09:10 »
Foarte faine pozele, Dan, la fel de spectaculoase ca cele de anul trecut din Delta  :applause:. Multumesc mult de completare, sper sa isi mai faca si ceilalti curaj, conteaza mult aceste impresii pentru cei care vor sa isi faca o idee despre cum se desfasoara excursiile.

Offline dcristina2001

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016
« Răspuns #78 : Miercuri, 14 Septembrie 2016, 11:20 »
Multumesc Dan pentru fotografii! Sunt frumoase! Le-am descarcat sa le am si eu.

Offline Dan_I

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016
« Răspuns #79 : Miercuri, 14 Septembrie 2016, 17:58 »
 Multumesc si eu,  o sa le urc in weekend undeva la o rezolutie mai mare .

Birsana si mocanita..











Casa memoriala Stan Ioan Patras





la nea Toader





O poarta fermecata ca asta din care curge horinca sa tot ai la casa ta :D



undeva la Cascada Cailor, chiar daca era aproape gol cosul de gunoi, inca suntem departe de civilizatie.





La anul sunteti asteptati de aceste domnisoare cu bunatati :D





asa se incheiau ultimele seri..



dar si cu multa



asa ca in ultima zi am multumit pentru clipele petrecute pe aceste meleaguri




florart

  • Vizitator
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016
« Răspuns #80 : Miercuri, 14 Septembrie 2016, 22:37 »
La prima actiune SC m-am bucurat de clipe calde în Maramures, clipe pe care am încercat sa le surprind în câteva imagini. Am ramas cu amintiri fara egal, care nu se pot fotografia decât cu sufletul. Am avut surpriza sa întâlnesc un grup de oameni curati, dornici sa comunice, sa calatoreasca si sa se bucure împreuna de locuri carora, odata cu venirea toamnei le-au dat si mai multa culoare. Locuri în care am redescoperit România autentica si m-am îndragostit din nou de ea. Locuri poate uitate într-un capat de tara, dar care s-au contopit cu inimi, dar si cu minti deschise, pentru a picta un tablou unic la început de septembrie.

florart

  • Vizitator
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016
« Răspuns #81 : Miercuri, 14 Septembrie 2016, 22:58 »
Si nu în ultimul rând, personal m-am bucurat atât de seninul de pe chipul blând al Lidiei, cât si de zâmbetul mereu neastâmparat si copilaros din privirea lui Gabi.

Am mai ramas cu multumirea de a va fi cunoscut, oameni frumosi cu suflet sensibil, împletita cu speranta ca ne vom mai tine vreodata de munti, binecuvantati de aceeasi vreme superba.

Voi reveni cu imagini in weekend, seara frumoasa!


Offline ave caesar

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016
« Răspuns #82 : Sâmbătă, 17 Septembrie 2016, 17:09 »
  Recomand aceasta excursie celor care au posibilitatea si timpul necesar. A merge cu mocanita pe Valea Vaserului, a vedea Cimitirul Vesel de la Sapanta, a vizita superbele si impresionantele biserici din lemn cu o arhitectura unica in Romania, etc. - sunt lucruri pe care merita cu adevarat sa le faci.  Cu greu se poate exprima in cuvinte caldura si ospitalitatea cu care am fost intampinati peste tot, am cunoscut o Romanie autentica, sanatoasa dpdv moral dar si originala. A tinut si vremea cu noi asa ca ne-am putut indeplini obiectivele (mai ales Creasta Cocosului si Cascada Cailor), ca horinca am fi putut-o bea si daca ploua... ;)
  Poze nu pun deocamdata, (in mare sunt aceleasi ca ale colegilor) dar o sa postez la Concursul de Fotografie.

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016
« Răspuns #83 : Luni, 14 Noiembrie 2016, 16:52 »
Daca ati participat la aceasta actiune nu uitati sa postati fotografii la Concursul de Fotografie!
In cateva zile se incheie perioada de postare si pierdeti posibilitatea castigarii premiilor.

Puteti pune fotografiile in topicul dedicat, AICI.