Autor Subiect: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016  (Citit de 42602 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #15 : Duminică, 15 Mai 2016, 15:59 »
Din partea organizatorilor, nu. Cand ne apropiem Sel va lua legatura cu cei inscrisi pt organizarea transportului din Bucuresti.
Am vazut ca discutati de ambarcatiuni. Nu se merge cu viteza, nu suntem nici la concurs si nici nu ne grabim undeva. Pt a se vizita, a admira flora, pasarile, peisajele se merge incet...Nu comparati ceea ce se vede in filme sau la mare cu ceea ce facem noi in Delta...De aceea si explicam ca nu ne deplasam cu salupe ultralux ci cu ambarcatiuni usoare gen cataraman si barca cu motor.

varsator38

  • Vizitator
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #16 : Duminică, 15 Mai 2016, 18:36 »
offf....vreau si eu in Delta ...dar,bineinteles ca transportul pana la destinatie e o problema....totusi intreb....se organizeaza ceva din vestul tarii-Sulina??? 
sau....mai sunt persoane din Jud.TM,C-S,AR,HD...care merg cu masina si mai au un loc disponibil?

Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #17 : Marți, 17 Mai 2016, 11:01 »
Când se apropie data excursiei se va incerca aranjarea transportului pt toata lumea....
Transportul pe apa este foarte sigur,nu va fie teama,conducatorii ambarcatiunilor sant extrem de responsabili,deci....contactul cu apa nu poate fi facut decat in mod voit de cineva,care si doreste....o baie in Dunare !!

Offline Nicoleta78

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #18 : Duminică, 22 Mai 2016, 22:38 »
Buna

Legat de transport excursii 4 ore , cost 70 -80  r on , acest cost  se pl?teste  de fiecare persoana în parte ? Deci daca sunt 3 zile cu astfel de excursii se va pl?ti in fiecare zi ac suma/ persoana .
Multumesc

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #19 : Luni, 23 Mai 2016, 06:56 »
Excursiile pe apa sunt organizate de gazdele noastre in colaborare cu proprietarii de ambarcatiuni. In fiecare zi vi se va propune un traseu, sunt aceleasi pe care le-am facut anul trecut. O zi la Letea, o zi lacurile etc. Seara Sel, insotitorul de grup impreuna cu gazda o sa va explice ceea ce urmeaza sa se organizeze a doua zi. Urmeaza inscrierile, dupa care se face programarea pe ambarcatiuni, astfel incat sa se stie de cate salupe este nevoie. Vi se comunica apoi ora de plecare. Dupa excursie se strang banii si se achita direct gazdei.

Inchirierea unei ambarcatiuni cu 14 locuri costa pt 4 ore cca 1.000 RON, asta inseamna cca 70 RON/pers. Depinde insa timpul de mars, de zona.

Offline Mihaela Ingrid

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #20 : Joi, 26 Mai 2016, 21:44 »
Bun?,Sunt nou intrata în grup ?i nu sunt foarte obi?nuit? cu forumul,sunt mereu în criza de timp.Asadar,dac? o fac vreo gafa din ne?tiin??,îmi cer scuze anticipat.
Vreau sa merg în Delta,?tiu ca azi era ultima zi de plata, sper ca nu e prea târziu dac? fac acest lucru mâine.Eu merg cu ma?ina, dac? e cineva din Bac?u sau din apropiere,cu drag poate merge cu mine.

Offline Mihaela Ingrid

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #21 : Joi, 26 Mai 2016, 21:50 »
Se pare ca am o mica problema cu diacriticele..?i mai e ?i primul mesaj.Mi.am f?cut praf imaginea..glumesc,mul?umesc pentru în?elegere.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #22 : Duminică, 29 Mai 2016, 11:15 »
Se pare ca am o mica problema cu diacriticele..?i mai e ?i primul mesaj.Mi.am f?cut praf imaginea..glumesc,mul?umesc pentru în?elegere.
Buna Mihaela. Din cate am inteles eu problema diacriticelor a aparut la trecerea forumului de pe un site pe altul si este mai bine sa scrii deocamdata fara diacritice pana se rezolva problema.
Si ca in binecunoscuta reclama - imaginea ta "rezista".  :)
Bine ai venit si distractie placuta in Delta.

Offline Mihaela Ingrid

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #23 : Duminică, 29 Mai 2016, 18:25 »
Multumesc mult!

Offline mariadenot

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016 Buna
« Răspuns #24 : Marți, 07 Iunie 2016, 20:58 »
Bun gasit,
Noutati despre  excursie?

ß

Offline mariadenot

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #25 : Marți, 07 Iunie 2016, 21:46 »
Buna,
Mai este ceva timp pana la data excursiei in Delta,dar as vrea sa lansez acest anunt pentru persoanele care sunt interesate de transport.Plec din Craiova-Bucuresti-Tulcea cu masina si mai avem 2-3 locuri . Daca mai vrea cineva sa ne insoteasca,cred ca ar fi mai placut si mai usor drumul. :) :)

Offline Monicuta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #26 : Miercuri, 08 Iunie 2016, 19:02 »
Buna Maria

Eu sunt din Pitesti. Daca vrei putem merge impreuna. Poti sa ma suni la tel 0723366838 sau mesaj la : mateiescum@yahoo.com.
O seara buna tuturor.

Offline lidia aidil

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #27 : Miercuri, 08 Iunie 2016, 19:40 »
Bun?,Sunt nou intrata în grup ?i nu sunt foarte obi?nuit? cu forumul,sunt mereu în criza de timp.Asadar,dac? o fac vreo gafa din ne?tiin??,îmi cer scuze anticipat.
Vreau sa merg în Delta,?tiu ca azi era ultima zi de plata, sper ca nu e prea târziu dac? fac acest lucru mâine.Eu merg cu ma?ina, dac? e cineva din Bac?u sau din apropiere,cu drag poate merge cu mine.
De ani de zile imi propun sa vad Delta si nu reusesc. Astept cu nerabdare sa o descopar. Mihaela Ingrid, poate plecam impreuna din Bacau.

Offline cristian stefan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • jus mee
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #28 : Miercuri, 08 Iunie 2016, 22:00 »
HAVE FUN  :dance:
nihil sinedeo

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #29 : Joi, 09 Iunie 2016, 09:27 »
Lista transport microbuz Bucuresti - 19 locuri:
(va rugam la inscrierea pe lista sa folositi copy/paste, pentru a nu se pierde cei inscirsi anterior!!!)

1.
2.
3.
4.
5.