Autor Subiect: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras - Rasnov 20 - 22 mai 2016  (Citit de 21162 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline simona_v1

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Te rog sa-mi lasi un nr. de telefon sau o adresa de e-mail pentru a discuta mai multe. Adresa mea de e-mail este: simona_v1@yahoo.com.

Offline forfotici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras - Rasnov 20 - 22 mai 2016
« Răspuns #16 : Sâmbătă, 14 Mai 2016, 12:10 »
Buna ziua,
Am facut o rezervare pentru aceasta excursie azi, 14.05.2016. In e-mailul primit se specifica ca mai sunt 4 locuri,
dar pentru a plati avansul de 200 lei  ultima data era 06.05.2016. Pot plati toata suma (365 lei) luni, 16.05.2016? Este OK? Sau este prea tarziu pentru a participa la aceasta excursie?
Cu stima,
Mihaela Fota
Bucuresti

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras - Rasnov 20 - 22 mai 2016
« Răspuns #17 : Sâmbătă, 14 Mai 2016, 17:04 »
Nu este tarziu. Se poate achita luni.  :)

Offline forfotici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras - Rasnov 20 - 22 mai 2016
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 14 Mai 2016, 18:54 »
Este prima data cand merg cu dvs. :yeah: *|* :dance:
Multumesc
Mihaela Fota

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras - Rasnov 20 - 22 mai 2016
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 14 Mai 2016, 21:07 »
Spune-mi te rog Gigi!  :)

Offline Emilia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Buna ziua,
Am mai scris pe forum ca doresc informatii in legatura cu traseul microbuzului deoarece sunt din Ploiesti si doresc sa ma urc de aici. As vrea sa stiu ora si locul  la care ajunge microbuzul pe data de 20 mai. Multumesc!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Asa cum am prezentat pe forum si site, programul excursiei, detaliat si pe ore, traseul microbuzului este urmatorul:

La plecare:
Bucuresti - ora 8.00 plecarea din Statia Petrom Aurel Vlaicu vis a vis de statia de metrou Aurel Vlaicu  ora 8.00 (ora 7.45 intalnirea - maxim la 8.00 se pleaca) - Ploiesti (este o conexiune) - aproximez ca se ajunge la ora 9.15 (imbarcarea se va face de pe traseul microbuzului spre Sinaia; cu 2 zile inainte de excursie primim de la firma de transport numarul masinii, numele si numarul de telefon al soferului; cei care au conexiune de traseu folosesc numarul soferului pt a stabili cu acesta un loc de intalnire, asa cum spuneam pe traseul microbuzului, nu in oras - pt ca in programul excursiei nu sunt inclusi timpi pentru abateri de la ruta) - Sinaia 10.30 - Rasnov 16.30 - Dejani 20.30

La intoarcere: Dejani - Vad - Ohaba - Sinca - Rasnov - Ploiesti - Bucuresti. Am scris acolo si ora la care se ajunge aproximativ la Bucuresti, va fi 21.00. Si simplu, prin scadere, Ploiesti este la cca o ora de Bucuresti, astfel ca se va ajunge la cca 20.00. 

Referitor la program: Ce trebuie inteles este ca  suntem intr-o excursie de socializare, nu intr-una tipica de vizitare, lasam lumea intr-o anumita flexibilitate sa se bucure de grup, de timp. Exista posibilitatea ca la unele obiective programul sa se lungeasca, la altele sa se scurteze, asa ca nu stati cu cronometrul in mana sa vedeti daca s-a ajuns sau nu la ora din program... ::) :)

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Lista transport microbuz Bucuresti:
(Va rugam, pe cei din Bucuresti, sa va inscrieti pe lista, luand intai lista cu copy-paste, pentru a nu se sterge cei inscrisi deja).
1.
2.
3.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
   
    Lista transport Bucuresti:
   
    1.Dorina S.
    2.
    3.
 

Offline dayana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Lista transport Bucuresti:
   
    1.Dorina S.
    2.Diana P.
    3.

Offline @urora

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
4. Aurora Budici

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Reiau lista, a fost sarita o pozitie

Lista transport Bucuresti:
   
    1 .Dorina S.
    2. Diana P.
    3. Aurora Budici
    4.
    5.


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Cum v-a fi vremea in acest week-end, ce spun meteorologii? Am aruncat un ochi si pare sa fie foarte bine...Nu cald dar nici rece. in jur de 20 de grade cu soare, nu se mai anunta ploi...

Sper sa aveti aceiasi vreme frumoasa asa cum am avut-o noi la Scroviste week-end-ul care tocmai a trecut, A fost perfect de plimbare, ne-am bucurat de verdele crud al padurii, de soare, de mirosurile de primavara.

Atentie cum va imbracati, cum va incaltati. Sa aveti chestii comode la voi, nu sandalute sau lucruri stramte in care abia va miscati. Adidasi sau ceva oricum mai sport in picioare, tricouri, ceva peste in caz ca va e un pic rece, ceva de ploaie (nu ca trebuie...dar sa fie.. :))

Sa veniti si sa plecati cu zambetul pe buze...Incercati sa lasati acasa tot ce va poate sacai, sa va ganditi doar la bucuria clipei si a locurilor prin care treceti. O sa fiti un grup fain, lumea se tot filtreaza aici si vad ca si acele mici mici exceptii de tipologii de persoane sa le spun "nepotrivite socializarii" au disparut de tot...Am avut anul acesta doar grupuri super!

O sa am rugamintea sa respectati orele de intalnire la microbuz, sa nu se astepte dupa cineva ratacit prin cetati...Programul este destul de strans si chiar daca are o anumita flexibilitate, doresc sa fie parcurs in totalitate. Si trebuie inteles ca orice minut intarziat inseamna mai putin de vizitat in continuare....

O sa-i predau stafeta lui Sel, la fel ca anul trecut el va fi insotitorul de grup in aceasta excursie. Povestim cand ne intoarcem. Astept sa citesc ce ati vazut, ce v-am impresionat. Da si poze.... :)

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Nu functioneaza copy-paste-ul,n-am mai patit asa ceva :o

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
5.Mona G.pentru autobuz