Autor Subiect: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras - Rasnov 20 - 22 mai 2016  (Citit de 21161 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline simona_v1

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Lista transport Bucuresti:
   
    1 .Dorina S.
    2. Diana P.
    3. Aurora Budici
    4. Mona G.
    5. Simona V.

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Multumesc, Simona, ca m-ai trecut si pe mine :). Nu-mi dau seama de ce nu mi-a mers :-[.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Zambila, important e ca s-a rezolvat! Mi-ar fi placut sa ne revedem. Sa ai zile frumoase de relaxare si distractie!
Urare valabila si pentru ceilalti din grup. Doar ca Zambila primeste in plus o imbratisare :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline forfotici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
    1. Dorina S.
    2. Diana P.
    3. Aurora Budici
    4. Mona G.
    5. Simona V.
    6. Mihaela F

Offline forfotici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Eu am platit astazi. Cred ca este ok. Am trimis un e-mail pe adresa indicata. Numai bine va doresc....

Offline Ana29

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
    1. Dorina S.
    2. Diana P.
    3. Aurora Budici
    4. Mona G.
    5. Simona V.
    6. Mihaela F
    7. Daniela T.
    8. Georgiana D.

Offline Violeta_br

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
  1. Dorina S.
  2. Diana P.
  3. Aurora Budici
  4. Mona G.
  5. Simona V.
  6. Mihaela F
  7. Daniela T.
  8. Georgiana D.
  9. Violeta

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!


     Ma gandesc deja la cafeaua pe care o vom bea pe terasa de la Peles
     in acorduri de chitara clasica (sper sa fie ),la aerul tare al muntelui,la drumul
     serpuit,dincolo de Zarnesti .

     Astept sa calc din nou , la Sambata, pe alei pline de trandafiri si muscate,cu gandul
     la Arsenie Boca, la parintele Teofil .

     Astept sa ma incarc cu energia locurilor,sa facem un salt, sa retraim istoria unor asezari de vis.
     La Albota, dincolo de deliciul pestelui gatit munteneste, sa ascultam susurul apei cazand.

    Pensiunea are o curte mare, cu multa verdeata, sper ca are si leagan,foisor ceva, sa stam sa socializam,
    pana se pregateste cina delicioasa (vom sti si meniul...)Probabil vom asculta si ceva muzica...si cate si mai cate !
 

Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Pentru cine nu stie nr meu de telefon este 0722351482.Ma puteti suna in legatura cu orice problema aveti legata de aceasta excursie.Va rog sa nu intarziati vineri deoarece orice intarziere poate limita timpul de vizitare obiective/socializare al întregului grup.Referitor la vizita de la Castelul Peles : vor fi trei obtiuni de vizitare:1-tur normal Castel Peles apoi se asteapta tot grupul pana la reunirea lui,2-tur normal Peles+tur normal Pelisor, 3-tur special Peles si cu vizitarea etajelor superioare.Va rog sa va ganditi asupra acestui aspect deoarece nu este suficient timp de vizitare pt tur special Peles apoi si Pelisor,programul zilei putând fi dat peste cap.
In alta ordine de idei Moara de apa de la Ohaba este un obiectiv impresionant,cu putina imaginatie puteti realiza cum traiau si munceau oamenii in alta epoca...foarte interesant ca de altfel si celelalte obiective.

Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Nu uitati va rog ca pt Pestera sa aveti incaltaminte corespunzatoare,preferabil adidasi !

Offline dayana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
HELP! deoarece nu cunosc zona metrou Aurel Vlaicu, vineri dimineata voi fi nevoita sa ma deplasez cu metroul, (imi doresc sa fiu expeditiva) va adresez urmatoarele intrebari:
-----am citit pe net ca la metrou sunt doua cai de iesire: una pe ?oseaua Pipera ?i o ie?ire spre Calea Floreasca; spre care din ele trebuie sa ma orientez pentru a iesi de la metrou?
-----dupa ce am iesit de la metrou cum ajung la statia Petrom? exista o trecere de pietoni in apropiere sau trebuie sa ocolesc? ; daca trebuie sa ocolesc...pe unde?

Va multumesc!

Offline Violeta_br

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Buna Dayana,

1. Iesirea spre Calea Floreasca ar trebui sa fie cea pe care o urmaresti. Daca imi aduc aminte bine cand cobori din metroul care vine dinspre Piata Victoriei vei face la stanga (inspre coada metroului), urci scara, treci de barierele metalice si te indrepti spre iesire; spre stanga se afla scara rulanta.

2. Dupa ce ai iesit din statia de metrou statia Petrom este deasemenea catre stanga :-) Vei vedea benzinaria daca te uiti un pic pe sub strada suspendata. Deci va trebui sa mergi putin la stanga, sa treci strada (vei gasi acolo intr-adevar o trecere de pietoni) si sa mai mergi in jur de 20 de metri pana la benzinarie.

Offline dayana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
multumesc mult pentru indicatii....

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Multumesc,Wonderland :)Te imbratisez cu mult drag! Cand ne mai nimerim in aceeasi excursie? Ca de cand nu ne-am vazut,multe actiuni au trecut...

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Rugaminte mare-se poate un nr de telefon al soferului si nr.masinii? Multumesc.