Autor Subiect: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras - Rasnov 20 - 22 mai 2016  (Citit de 21160 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline manuela_h

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Avem o tara presarata cu atât de multe bijuterii naturale, pe care, din pacate, nu reusim sa le vizitam , uneori din cauze subiective alteori obiective.
Zona muntilor Fagarasi o regiune de un farmec aparte, parca desprins dintr-o carte de povesti, cu peisaje superbe ....

Multumesc pentru o mini vacanta plina de farmec , veselie si .....energii pozitive !

Numai bine si multe excursi frumoase !

https://photos.google.com/album/AF1QipNgQxDpC11IhJm9iCMdmlStNtBWlUQqmloDle_M

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Ma bucur ca v-a placut excursia, locurile pe care am ales sa le vedeti si Sel!  :) Intradevar avem o tara minunata si e pacat sa nu fie vazuta! Am incercat in toti acesti 7 ani de cand organizez Singles Camp sa port oamenii in toate colturile tarii.... Putine sunt locurile care au ramas inca nebatute... Si se vor vedea si acelea....In fiecare an mai adaug cate ceva, mai gandesc cate un traseu...Si m-am bucurat ca lumea este tot mai doritoare sa vada...

Ritmul de inscriere in Singles Camp, in special a celor din "provincie" imi creaza deja posibilitatea de a organiza curand excursii zonale. Asa cum am lansat Grbova. Ramane insa sa vedem cum ne putem impartii, cei trei care va insotim in excursii, astfel incat sa le lansam.

Anul acesta au intrat in Singles Camp peste 1.000 de noi membri si chiar daca o buna parte o fac doar la "impuls" - "hai sa vedem ce-o fi si cu asta", chiar daca dupa inscriere unii realizeaza ca profilul lor nu este compatibil cu cel al vostru, raman si au devenit destul de multi activi. Vad tot mai multe rezervari facute de noi inscrisi...Disponibilitatea, increderea in ceea ce facem si oferim, ma determina la maresc numarul de actiuni in tara... :)



Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!

   Am luat cu noi, pentru cativa km. o batrana care astepta la marginea drumului,
   in soarele dogorator, aproape de Carta.Ne-a binecuvantat de la urcare, ne-a zambit
   senin,ne-a amintit ca de acolo a plecat legendarul "Badea Cartan" si ne-a spus, in putinul timp
   petrecut impreuna multe alte vorbe pline de intelepciune.

   Uneori cred ca am uitat sa ascultam, ca nu mai stim pe unde ne sunt radacinile,
   si uite-mi vin in minte niste versuri: "Limba noastra-i limba sfanta/Limba vechilor cazanii/
   care-o plang si care-o canta/pe la vatra lor,taranii !"

Offline martie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras - Rasnov 20 - 22 mai 2016
« Răspuns #63 : Sâmbătă, 28 Mai 2016, 17:36 »
A trecut deja o saptamana si inca ma gandesc la cat de reusita a fost excursia, la ce tara frumoasa avem si la locul magic de la Sinca Veche, pe care o sa-l revad probabil peste 2 saptamani, in drum spre un loc din apropiere, pe care il aveam rezervat de mult.
Felicitari ptr.programul excursiei si ptr.organizare. Sper sa gasiti in viitor si alte obiective si trasee in tara, care sa nu implice drumetii, cum sunt o mare parte din excursii si sa se bazeze, la fel ca aceasta, pe vizitarea unor locuri deosebite si pe autocar.
O mentiune ptr.o persoana speciala din grup, care a insistat sa luam batranica pana in sat si care s-a interesat de colegele de grup care s-au oprit pe traseu. E complicat, dar sper sa ne revedem in toamna la Sibiel.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras - Rasnov 20 - 22 mai 2016
« Răspuns #64 : Duminică, 12 Iunie 2016, 19:36 »
Minunata excursie, minunate locuri pe care le-ati vazut si précis ati facut multe fotografii; ar fi pacat sa nu postati fotografii (cel mult 2 pe luna) in editia actuala a concursului de fotografie SinglesCamp :
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2298.0.html   

Aveti incredere in voi.
Eu am castigat, pana acum, un voucher de 200 lei si 2 dintre fotografiile mele vor fi incluse in selectia pentru realizarea calendarului SinglesCamp.   :)
Succes.  ;)