Autor Subiect: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016  (Citit de 32717 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mireille

  • Vizitator
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #30 : Duminică, 13 Martie 2016, 18:53 »
Buna,

Sunt noua aici...... daca mai e vreun loc in masina(din Bucuresti)....sunt si eu interesata. Multumesc!


Offline Ibra.zeid

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #31 : Luni, 14 Martie 2016, 01:08 »
@ Mireille

am si eu loc in masina din bucuresti

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #32 : Luni, 14 Martie 2016, 10:10 »
Buna dimineata!

Am si eu 3 locuri in masina, propun ca loc de intalnire pentru sambata 19 martie, Piata Charles de Gaulle, in fata cladirii Charles de Gaulle Plaza (turnul mare verde, fost Vodafone), langa statia de metrou Aviatorilor, ora 9.
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #33 : Luni, 14 Martie 2016, 10:39 »
Mai sunt cateva zile si ne vedem la Scroviste! E vremea sa vedem cum ajungem si ce facem....

Eu voi fi incepand cu vineri dimineata acolo, am o intalnire cu Lidia si Sel, cei doi insotitori de grup de la Singles Travel. Cel mai probabil ca o sa-i cunoasteti si voi...Nu calatoresc cu masina, sosesc la Bucuresti cu autocarul de Sibiu si ajung la Scroviste cu ajutor...deci nu ma pot angaja sa iau pe cineva cu mine...

Pt grupaje auto vad ca sunt doi participanti care au anuntat locuri libere in masinile lor:

- Mirelle
- Raz

Recomand celor care nu au cu ce ajunge la Scroviste sa ia legatura cu unul dintre cei doi. In aceste cazuri puteti face schimburi de adrese de Email si continua discutiile in privat.

Daca mai sunt si alti participanti care au disponibilitate de locuri in masinile lor, ii rog sa scrie aici...Sunt convins ca nu are sens sa ne gandim la inchirierea unui microbuz din moment ce sunt oportunitati de a ajunge la Scroviste.

Am vazut ca cineva posta in alt topic despre transport si despre informatii legate de aceasta actiune. Sunteti mai multi noi si de aceea consider potrivit sa reamintesc modul in care se face informarea despre intalnire si plecare, precum si detalii suplimentare referitoare la actiunile noastre. Le punctez la descrierea fiecarei actiuni, dar e bine sa mai apara o data si aici:

"La toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe topicul actiunii deschis pe forum. O sa gasiti acolo detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email." Pentru a urmari ceea ce se scrie pe topicul atasat actiunii, recomandam pe site la "Cum obtineti detalii despre o actiune?" sa apasati tasta Notificare. Veti fi anuntati Email ori de cate ori se scrie ceva. In acest fel nu trebuie sa tot verificati daca s-a postat ceva sau nu...

Din timp inseamna intre 2 saptamani si o saptamana inainte de eveniment in cazul actiunilor interne si ceva mai mult in situatia celor externe, depinde de particularitati. In general astept pana lista este complet definitivata, apoi deschid liste de transport sau incep sa intru mai mult in detaliu.

Ce ar fi de stiut la aceasta actiune. Pai in primul rand cum se vine la orice excursie sau eveniment de-al nostru. La fel ca la sute si sute inaintea voastra recomand acelasi lucru: lasati problemele acasa, detasati-va pentru 2 zile de tot ce aveti neplacut...Incercati sa veniti cu o stare de bine si de disponibilitate de comunicare, de socializare.

Intrarea intr-un grup nou inseamna emotii...stiu asta, crede-ti ca eu sunt altfel?  ::) Toata lumea are o stare de incercare mai pronuntata sau mai putin...dar ceva, o mica sacaiala tot exista. Asta ajuta pe de o parte pt ca te face mai atent la tine si la prima impresie pe care o faci. Valabil pt cei care inteleg asta...Prima impresie se creaza printr-o prezenta naturala si fireasca, asa esti in pielea ta, in elemntul tau si reactionezi corect. Daca vrei sa pari altul si sa iesi in evidenta poti, dar rezultatul este dezastruos. Nu esti obisnuit cu "haina" respectiva si sfarsesti prin a fi penibil si cateodata mai rau, strident. Cei care vorbesc tare, care au comentarii de facut, carora nu le place aia si aia, care privesc critic in jur, au senzatia ca in asa fel se fac remarcati si au dreptate, chiar se fac, Dar intr-un sens negativ... :-\

Mergem acolo sa va faceti prieteni noi, sa va distrati, sa va relaxati. Nu va asteptati la joculete, la chestii pe care le faceti de regula la team - buiding-uri, nu veti intalni asa ceva la Scroviste. Am considerat intotdeauna ca ce se poate obtine natural e ok, ceea ce se forteaza prin alt timp de parghii...nu prea. Haideti cu palete de badminton, cu chestii pe care credeti ca le puteti folosi in grupuri mici. Daca aveti hobby-uri interesante, haideti sa le povestim, sa le prezentam. Ne plimbam, vremea se anunta destul de buna, desi este in racire....seara dansam, duminica va arat ceva poze si filmulete din excursii....

Imbrcati-va cat mai lejer si cat mai personal, nu incercati tinute sau nu stiu ce lucruri pe care le considerati de efect....Normalul este cel mai de efect lucru pe pamantul asta.... :)

Mireille

  • Vizitator
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #34 : Luni, 14 Martie 2016, 14:07 »
Multumesc mult pentru disponibilitate, Misona si Ibra.zeid!

Cum "dau" de voi?  :)

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #35 : Luni, 14 Martie 2016, 15:04 »
Buna Mireille!

Lasa-mi un numar de mobil sau o adresa de email si te contactez.OK asa?
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Ibra.zeid

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #36 : Luni, 14 Martie 2016, 15:12 »
@ Mireille , cu e mail  8), zawagonly76@gmail.com

Offline nico_gl

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #37 : Luni, 14 Martie 2016, 15:25 »
Buna,
Vin din Galati … cu trenul … ajung in Bucuresti Nord la 8.50.
Se poate un loc in masina cuiva (din Bucuresti), daca e disponibil …?!... Multumesc.
 

Offline cris_gl

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 91
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #38 : Luni, 14 Martie 2016, 18:40 »
Buna Nico ,
 
      Sunt tot din Galati, suna-ma la 0740013966 .

Offline AnaMaria2006

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #39 : Luni, 14 Martie 2016, 21:53 »
Buna tuturor,
Si eu sunt noua pe aici, aceasta este prima mea iesire cu SingleCamp. Am un pic de emotii :)
Pentru weekendul acesta am si eu 3 locuri in masina pentru doritori.


Offline arsel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #40 : Marți, 15 Martie 2016, 10:33 »
Buna dragilor,

Am si eu nevoie de un loc intr-o masina din Bucuresti.
Pentru comunicare adresa mea de mail: arseneelen@yahoo.com
Multumesc anticipat.

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #41 : Marți, 15 Martie 2016, 11:47 »
Buna

O iau eu pe arsel, am stabilit cu ea, deci mai am 2 locuri in masina
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Ancutza

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #42 : Marți, 15 Martie 2016, 15:55 »
Buna!
Sunt Anca si am locuri disponibile in masina. Dar vin din Ploiesti. Daca mai sunt persoane care nu au cu ce ajunge la Scrovistea, pot veni in Otopeni sa va iau. Acolo s-ar ajunge mai usor din Bucuresti.

Mireille

  • Vizitator
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #43 : Marți, 15 Martie 2016, 16:45 »
Buna Misona,

Adresa mea de e-mail este mireille_ctrl@yahoo.ro.
Multumesc mult!  :)

Offline raz

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #44 : Marți, 15 Martie 2016, 18:58 »
Eu am in continuare locuri libere in masina . Din Bucuresti .