Scrise de noi > Articolele noastre

De cate ori iubim in viata?

<< < (2/6) > >>

Cgabriela:
E o intrebare destul de sensibila, cu un raspuns pe masura. Pentru ca, probabil, toti am crezut la un moment dat ca iubim iar cand s-a terminat am ramas cu intrebarea: "a fost sau nu iubire"? Presupunem ca, din moment ce nu mai simtim nimic, nu a fost iubire...si data viitoare patim la fel...
Uneori simtim ca am intalnit "iubirea vietii" dar apoi se termina si ne spunem ca ne-am inselat din nou....
Eu cred ca de fiecare data cand am simtit ca iubesc chiar am iubit si, chiar daca am suferit, am realizat ca prefer sa iubesc si sa sufar decat sa nu simt nimic....
Asa ca, raspunsul meu la intrebarea "De cate ori iubim in viata?" este: "de cate ori suntem dispusi sa ne deschidem sufletul si sa ne lasam prada emotiilor induse de iubire"...
Poate fi acelasi om, pe care il redescoperim mereu, sau poate fi un alt om, pe care sa-l iubim total diferit de cum am facut-o pana acum. Pentru ca nici noi nu mai suntem la fel ca ieri, fiecare experienta prin care trecem ne schimba cate putin si ne facem sa ne schimbam perceptiile....

wonderland:

--- Citat din: Laur din Vineri, 11 Mai 2018, 17:30 ---inca se numara :2funny:

--- Terminare citat ---
;D sa ne anunti cand s-a incheiat numaratoarea  :coolsmiley:  :kissing:
E bine ca cineva sa ne mai scoata, cu o gluma... Asa reusim sa ne detasam un pic si sa capatam alte perspective.

Laur:
perspectivele sunt nenumarate ... inca :magic:

Cgabriela:
Ideea e ca nu stii niciodata daca s-a încheiat numărătoarea...stiu oameni care au intalnit o nouă iubire la 60 sau 70 ani.... :)

wonderland:
Da, si eu stiu. Dar parca n-as vrea sa tot numar pana atunci... :crazy2:

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă