Autor Subiect: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016  (Citit de 26441 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #30 : Joi, 13 Octombrie 2016, 15:20 »
Va salut Gabi si Viorica, ne vedem toate 3 in autogara FANY in CLUJ, eu cred ca vin pe la 9, dar sa asteptam ora( poate ramane 10.00) care ni se comunica pentru imbarcare. NU MAI AM RABDARE , VREAU SA TREACA MAI REPEDE TIMPUL !!!! Cine a mai fost, imi da si mie cateva detalii, in afara de balaceala cum ne mai petrecem timpul ?

Offline MAC

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 180
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #31 : Joi, 13 Octombrie 2016, 21:42 »
Violeta,la ''Feed-backuri,impresii,fotografii din excursii si vacantele noastre'' gasesti informatii despre excursii incheiate.La pag.3 poti citi despre Relaxare la SPA..2015.
Mai poti citi la ''Articole turistice",despre Puszta ungara:Hortobagy-pag.1 si O capitala a calvinismului:Debrecen-pag.2.
Timpul....il petrecem..  *|*

Offline Dana Caragea

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #32 : Vineri, 14 Octombrie 2016, 10:31 »
Unele actiuni sunt "prevazute" si cu seri de dans, altele nu. Dar, daca acest lucru se doreste cu siguranta se va ivi si o posibilitate. Eu am fost anul trecut in primavara in aceasta excursie si in una dintre seri- cred ca singura cand nu am avut ceva programat de catre organizatori- am iesit la un local. Plecasem de la hotel cu intentia sa mai stam de vorba, sa ne mai cunoastem.... Restaurantul respectiv, Csarda, e foarte frumos amenajat in stil rustic, acolo era in toi o petrecere a unui grup de localnici, parca o zi de nastere sau de nume. Am intrat si noi cu grupuletul nostru, ne-am asezat intr-un colt, sa nu deranjam petrecaretii. Aveau o formatie care canta, deci era muzica live, e adevarat mai mult de-a lor, ungureasca, dar foarte antrenanta. Am comandat ceva, am consumat ceva, am stat noi ce am stat pe scaune pana nu s-a mai putut si atunci ne-am indreptat timid spre ring. Persoanele de la petrecere aveau cam in jur de 30 de ani, dar cand am inceput sa dansam nu s-a mai facut nicio diferenta, ungur, roman, mai tanar sau mai.... cu experienta. Am dansat si ne-am distrat impreuna cu ei, canta formatia rock, toata lumea dansa rock, canta formatia  muzica populara ungureasca, toata lumea dansa populara ungureasca. Si uite asa ad hoc am avut o seara de dans dintre cele mai reusite.

Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #33 : Vineri, 14 Octombrie 2016, 16:34 »
Multumesc, oricum ar fi , sunt sigura ca ne vom distra maxim  si ne vom relaxa,  am un sentiment foarte placut de cand m-am inscris......ca am stat mult pe ganduri, sa merg, sa nu merg...... nu aveam curaj. Acum abia astept. :dance:
 Weekend placut tuturor !

Offline Marina M

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #34 : Duminică, 23 Octombrie 2016, 13:25 »
Buna ziua! E prima actiune la care particip. Eu voi urca din Sibiu, ideea este ca vin pe 1.11 si am nevoie de cazare, plus ca vin cu masina, care ar trebui sa ramana in parcare. Astept sa ma contactati. Multumesc frumos! P.S. Astept si sfaturi!  :blush:

Offline viorica samoila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #35 : Miercuri, 26 Octombrie 2016, 15:33 »
Buna, stiu ca urmeaza sa transmiteti instructiunile pt aceasta  iesire, intrebarea mea este la intoarcere la ora suntem in Cluj? Ma intereseaza in vederea rezervarii pe care tb sa o fac si pt intoarcere.
Multumesc si o zi placuta in continuare!


Ps pt Violeta si Gabi, care ati spus ca veti urca tot din Cluj, nr meu de telefon este 0745776227
Vio

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #36 : Miercuri, 26 Octombrie 2016, 16:23 »
De luni intram in linie dreapta cu aceasta excursie. O sa fac intreg planul de intalnire, de plecare si de intoarcere. O sa vad atunci cine doarme in Sibiu, ora la care sosesc aici pentru a-i transfera la Sibiel. O sa aveti toate informatiile in time!  :)

Offline Ana Voiculescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #37 : Vineri, 28 Octombrie 2016, 14:26 »
Eu vin din Craiova si ajung pe 01.11 la pranz in Sibiu. Am nevoie de cazare.
Mai e cineva din zona care merge spre Sibiu?

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #38 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2016, 11:11 »
Viorica am citit in Feed-back-uri, ca se pleaca din Ungaria in jur de ora 9 :) inseamna ca in 4-5 ore suntem la Cluj. Si eu mi-am facut rezervare la autobuzele de la ora 14 incolo :)

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #39 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2016, 11:20 »
Singurul tau regret Violeta va fi ca ai stat asa mult pe ganduri si ai lasat sa treaca niste actiuni la care ai fi dorit sa participi, dar nu ai avut curaj sa te inscrii.
Dar recuperezi rapid – GARANTAT !!!

Offline Marina M

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #40 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2016, 13:40 »
Buna! Ana Voiculescu, eu plec din Caracal, tot luni, spre Sibiu. Ne auzim la telefon: 0746767660.

Offline Elena Dumitru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #41 : Duminică, 30 Octombrie 2016, 10:50 »
Eu vin din Pitesti pe 01.11, cu masina personala. Am nevoie de cazare la Sibiel si parcare pt masina pe perioada excursiei.
Multumesc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #42 : Luni, 31 Octombrie 2016, 08:00 »
Gata! Am intrat pe ultima suta de metri! Peste 3 zile ne balacim!  *|*

Ma uit intai la vreme si vad ca o sa avem cel putin cele 3 zile complete de sedere cu vreme destul de buna pentru aceasta perioada (8 - 10 grade, cu ceva nori). Asta ne va permite sa facem pe langa SPA si cateva plimbari: la Debrecen - capitala "Pusztei", Hortobagy - cea mai intinsa rezervatie pasune din Europa si bineinteles in orasul in care vom sta, Hortobagy...Zilele de drum, la plecare si intoarcere vor fi, se pare, un pic stropite...

Acum despre organizarea plecarii spre Hajdu. Traseul microbuuzlui, pe care l-am comunicat in mesajul pricipal si pe site, este:

Sibiu - Alba Iulia - Cluj Napoca - Huedin - Oradea - Hajduszboslo

Plecarea se va face la ora 6.00 din Sibiu din parcarea Garii, in fata bisericutei, iar imbarcarile cu conexiune

6.45 Pensiunea Sibiel (pentru cei care vor veni cu o zi mai devreme si vor fi cazati acolo)
7.30 Alba Iulia (autogara)
10.00 Cluj Napoca - Polus Center Cluj (mall) in fata la Pizza Hut.  - adresa: Strada Avram Iancu 492-500, Flore?ti
13.30 Oradea - statia de benzina OMW de pe Soseaua de centura Oradea Strada Ovid Densu?eanu, Oradea 410151 (Iosia Nord - inainte de a trece Crisul Repede).
Apreciem ca la Hajduszboszlo vom ajunge in jur de ora 14.30, ora Ungariei

Numarul auto urmeaza a fi comunicat in cursul zilei de azi, aici pe forum.

Indrumator de grup: Gigi Cindea 0040 0745 106501 (introduceti numarul meu cu prefixul de tara, pentru a putea fi sunat si in Ungaria)

Despre bani: moenda Ungariei este forintul. Nu va chinuiti sa schimbati aici in Romania, o s-o facem la Hajdu, sunt 2 birouri exchange office in centru, adica la doi pasi de hotelul in care o sa stam. Se pot schimba si din euro si din lei.
Curs: 1 EUR = cca 300 forinti
            1 leu = 68 forinti

Ce sa aveti cu voi:
- carte de identitate valabila inca 6 luni
- imbracaminte si incaltaminte mai sport, lejera, in care sa puteti calatori, plimba
- la alegerea hainelor pe care le luati cu voi sa tineti cont ca iesim la plimbare poate chiar in inima pustzei, sa aveti ceva mai gros, cu gluga sau o caciulita care sa va fereasca de vant.
- o geanta de dimensiuni medii in care sa pregatiti si sa aveti cu voi la centrul SPA:
halat
slapi
costum de baie
prosop mare de baie
(toate acestea e nevoie sa le aduceti din tara sau sa vi le cumparati de la magazinele aflate la 200 m de hotel).
- medicamente folosite in mod frecvent, de care stiti ca aveti nevoie

Cum se procedeaza la SPA:
- o sa primiti in fiecare zi un bilet de intrare
- in prima zi mergem impreuna, in grup pana acolo sa va prezint locul; urmatoarele zile, fiecare isi alege ora la care vrea sa ajunga la Aqua Palace
- deplasarea pe jos, sunt 5 minute pana acolo
- fiecare se intoarce cand considera
- in complex o sa primiti o bratara, cu intrari multimple (pe parcursul unei zile). Asta va permite sa intrati si sa iesiti de cate ori vreti din complex
- cu bratara veti obtine un numar de dulap la vestiar. Acolo va veti schimba si pregati de SPA.
- complexul este mare, va alegeti unde doriti sa stati si in ce bazine sa va balaciti...

Masa:
Noi avem inclus micul dejun si cina. Este multa mancare la cina si in general o luam destul de tarziu (19.00 - 19.30). De aceea propunerea mea, adresata fiecarui grup (mai este nevoie sa primesc acceptul Evei, proprietara hotelului) este sa impartiti felurile de mancare: ciorba sau supa sau aperitivul cald sa le luati la amiaza (sunt toate consistente), iar felul doi si desertul sa le luam impreuna cu totii, la o masa comuna. Economisiti si bani si seara nu o sa va culcati cu stomacul plin...

In centrul SPA puteti sa cumparati mancare calda, este ieftina si buna.

Cumparaturi

Pentru apa, bere, dulciuri fructe etc, la 200 m de noi este un supermarket Coop in care gasiti tot ce aveti nevoie.

O sa petrecem cateva ore la Debrecen, este acolo in centru mall-ul Forum si inca un magazin care are marfa ieftina si destul de buna. Veti putea astfel cumpara ceea ce doriti si ca amintiri si ca shopping.

Intoarcere

De regula plecam dupa micul dejun, dar nu cu graba. In jur de ora 9.00 (cea a Ungariei). Vom fi in jur de:

12.30 la Oradea (ora Romaniei)
15.00 la Cluj
17.30 Alba Iulia
18.15 Sibiel
19.15 Sibiu

S-au pus mai multe intrebari aici, in mesaj gasiti raspunsurile la problemele generale.

In ceea ce priveste transferul Sibiu - Sibiel si cazarea la Pensiunea Sibiel, am sa sun in cursul zilei de azi, pana la amiaza pe toata lumea, pentru a-mi nota orele la care sositi.

Offline viorica samoila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #43 : Luni, 31 Octombrie 2016, 08:07 »
Multumim pentru informatii,

o saptamana cat mai reusita si frumoasa sa avem, de abia astept
Vio

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Superoferta! SPA si relaxare la Aquapark Hajduszboszlo 2 - 6 noiembrie 2016
« Răspuns #44 : Luni, 31 Octombrie 2016, 14:18 »
Am luat legatura cu cei care urmeaza sa urce in Sibiu, ceilalti au toate informatiile aici pe forum. 

Din Sibiu au sa urce: 6
din Sibiel: 6
din Alba: 0
Din Cluj: 3
Din Oradea:3

Locurile de imbracare le-am comunicat in ultimul meu mesaj, sper ca toata lumea le-a citit, le stie.