Autor Subiect: Gandurile scrise ale Maurei  (Citit de 17775 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #15 : Joi, 25 Martie 2010, 23:17 »
Inseamna ca am o masca buna! :)

raskolnikov

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #16 : Joi, 25 Martie 2010, 23:18 »

Pai ce, numai Admy sa aiba norocul asta? Am patit-o si eu mai adineauri, cand m-am pomenit pe mail cu niscai aforisme doldora de sensibilitate purtand semnatura lui Semeghin, numele unui distins hermeneut al galgaielii. Pana una alta, neavand proba autetenticitatii, le voi considera drept apocrife si vi le voi afisa, dupa o migaloasa selectie, desigur


Uneori imi vine sa imi iau sufletul intre pometii palmelor, sa mai uit chiondaras la el si apoi sa-i dau un cap in gura. Dar mi se face mila de el - sufletist, de! - asa ca-l mangai sagalnic pe crestet si il trimit dupa bere. Cine stie, poate in cele din urma voi izbuti sa scot om din el

Nemurirea e doar o utopie imaginata de idiotii care nu s-au saturat de ei insisi pe lumea asta

"Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor va fi imparatia cerurilor", scrie la Sfanta Scriptura. Ati observat ca s-au umplut bisericile de femei, dupa ce acestea au aflat, probabil de la OTV, de acest verset din Biblie?

Din nefericire, Biblia poate deveni, in cazul unor scelerati, si sursa unor incalificabile monstruozitati. De exemplu, ce credeti ca o fi inteles Cioaca, episodicul sot el Elodiei, din frumoasele vorbe: "Pana ce moartea va va desparti"?

Am un creier pezevenchi si birocrat care reactioneaza doar la propriii sai stimului, pe care singur si i-a dresat. Din fericire, nu ma pun eu la mintea lui.

"Cherchez la femme", spunea frantuzul acum mai bine de doua veacuri. Ati observat ca mult mai perspicace a fost divinul Dante Aligheri, care cand a plecat in calatoria aia a lui ca s-o bungheasca pe foanfa de Beatrice a inceput cautarea exact din Infern?


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #17 : Joi, 25 Martie 2010, 23:21 »
gata !
am hotarat ...de maine ma fac vie ...chem frumusetea la cafea sa-mi scoata rochia din sertar ...cum care rochie ? cea violet .
parca o stiai ...si pantofii...cei cu tocuri de 10 ...si perlele ....
ma intorc pe strada cu tei si astept luna mai sa cada prima floare si eu sa fiu fericita ca atunci ...
ai uitat ?
atunci ...a fost altfel...
si niciodata la fel ...
ma vrei iar aceeasi ?
si eu
de ce nu intreaba nimeni ce panza am pe ochi ...ce culoare are patura ce ma inveleste ...ce fel se bucura scoica adusa de tata pe vapor din marea cea mare ?
exist ?
atunci ...ia-ma de mana si spune-mi tu la pachet cu dvs.
cer prea mult ?
nu te speria ....car o biblioteca invizibila si un manunchi de sperante ...
a venit primavara si le voi altoi pe un suflet nou , increzator ...
si ...
cine sunt acesti curiosi care nu stiu decat sa se joace de-a baba-oarba ?
sunt adevarati ?
sunt reali ?
se misca diferit sau la fel ca gandurile mele din capsorul asta suficient de blond ca sa sara in fata ca ' blonda lui bote '.
iarta-ma ...dar nu mai pot sa ma bucur de ineptii , de idolatrii prost mascate ...
il vreau pe Paler acasa la el...si pe tata in sufragerie ...
raposatul sa ramana acolo ...i-am dat spre pomenire suficiente subiecte pentru inca o viata ....
de ce nu stergi praful de pe carti sa se aleaga odata pentru totdeauna doar nemurirea ?
esti las...
desi ieri, te stiam puternic ....
iti amintesti ca printre noi a respirat acelasi aer cineva cu nume simplu - Laurentiu Ulici -
?????
o nu ...nu spune ca esti prea tanar pentru o amintire ...
fa ceva  astfel incat sa-ti doresc mana  stanga pe umarul drept...
de ce taci si tu ?
de ce si tu ?
tocmai tu ???????
iarta-ma , insa am decretat razboi plangacelii si vreau sa ma bucur pana la infinit ...
dincolo de...nu se poate , sau se poate insa ei nu mi-au confirmat ca nu e ok
de fapt cine esti ?
si daca esti ...ce conteaza ?
ma  spal pe dinti , ma dau cu crema anti-rid , pun anticearcan , imi iau zambetul de papusa si ma uit la tv - 'rai da buni ' , agentul vip , nora ptr mama, etc...etc....in timp ce tu  ma  astepti  sa-mi povestesti ca ai calcat buburuza , ai ragait din greseala in plina sedinta, ai facut spectacol din astepatre si te-ai intors la mine ...
ca sa ce ?
a.....am uitat, ca sa-ti confirm ca am luat bilete ieftine pentru Oxford.
da dragule , am luat ...si am facut si economie , am preferat un covrig contra revistei Ciao ...
te bucuri ?
esti mandru ?
a...de tine, normal ...
tu esti important , eu ...gatesc ciorba de perisoare si friptura inabusita in dor ....
cum care dor ?.....acela pe care l-ai vandut sub pretul pietei ...si de atunci sunt stramba ...
smintita si rea....
insa...
stop..
de maine ma intorc in mine si te provoc la duel astfel incat sa traiesti ceva timp doar orgasme intelectuale.
iarta-ma , sunt femeie , sunt rea si gatesc foarte bine.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #18 : Joi, 25 Martie 2010, 23:27 »

Pai ce, numai Admy sa aiba norocul asta? Am patit-o si eu mai adineauri, cand m-am pomenit pe mail cu niscai aforisme doldora de sensibilitate purtand semnatura lui Semeghin, numele unui distins hermeneut al galgaielii. Pana una alta, neavand proba autetenticitatii, le voi considera drept apocrife si vi le voi afisa, dupa o migaloasa selectie, desigur


Uneori imi vine sa imi iau sufletul intre pometii palmelor, sa mai uit chiondaras la el si apoi sa-i dau un cap in gura. Dar mi se face mila de el - sufletist, de! - asa ca-l mangai sagalnic pe crestet si il trimit dupa bere. Cine stie, poate in cele din urma voi izbuti sa scot om din el

Nemurirea e doar o utopie imaginata de idiotii care nu s-au saturat de ei insisi pe lumea asta     

......Ai revenit, macho men? Ti-ai refacut rezerva de venin si berici? Abia astept sa vad cu ce invective duioase ma mai gratulezi in seara asta! Deja mi-a pierit somnul de nerabdare!

"Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor va fi imparatia cerurilor", scrie la Sfanta Scriptura. Ati observat ca s-au umplut bisericile de femei, dupa ce acestea au aflat, probabil de la OTV, de acest verset din Biblie?

Din nefericire, Biblia poate deveni, in cazul unor scelerati, si sursa unor incalificabile monstruozitati. De exemplu, ce credeti ca o fi inteles Cioaca, episodicul sot el Elodiei, din frumoasele vorbe: "Pana ce moartea va va desparti"?

Am un creier pezevenchi si birocrat care reactioneaza doar la propriii sai stimului, pe care singur si i-a dresat. Din fericire, nu ma pun eu la mintea lui.

"Cherchez la femme", spunea frantuzul acum mai bine de doua veacuri. Ati observat ca mult mai perspicace a fost divinul Dante Aligheri, care cand a plecat in calatoria aia a lui ca s-o bungheasca pe foanfa de Beatrice a inceput cautarea exact din Infern?



carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #19 : Joi, 25 Martie 2010, 23:30 »
   ......Ai revenit, macho men? Ti-ai refacut rezerva de venin si berici? Abia astept sa vad cu ce invective duioase ma mai gratulezi in seara asta! Deja mi-a pierit somnul de nerabdare!...
  In limitarea mea , specific feminina, am postat mes meu in mijlocul citatului tau! ;D :o ::) ??? :-\

raskolnikov

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #20 : Joi, 25 Martie 2010, 23:39 »
Culca-te linistita, in seara asta sunt treaz. Chiar te-ai obisnuit sa fii acceptata numai de barbati beti, a se vedea bancul cu "...nu exista bautura destula". Nu m-am uitat, ai mai postat snoave de-alea inepte de-ale tale, la care nu s-ar ranji nici Oana Zavoranu?
Hai sa-ti povestesc eu o intamplare adevarata. Prin anii '30, marele actor, cupletist si umorist Constantin Tanase, inaintea oricarei premiere de la la teatrul sau, il chema mai intai pe pompierul salii, caruia ii citea textele. Daca acesta radea, insemna ca sunt proaste, asa ca le refacea. Intelesasi unde bat, sau vrei sa-ti desenez? Noapte buna, ca desteapta nu poti ramane nici daca o sa stai treaza. Cu respect, R...


carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #21 : Joi, 25 Martie 2010, 23:50 »
      Cu care respect!! Cunosti tu intelesul cuvantului astuia? !? Nu cred! Am avut un  betiv la usa acum peste 18 ani, dar m-a ferit Dumnezeu de asemenea specimene de atunci! Si de ce crezi ca imi doresc neaparat sa fiu acceptata??!? E loc pentru toata lumea, nu am nevoie de acceptul nimanui, cu atat mai putin de al tau! In ceea ce priveste desteptaciunea, ti-am mai zis: nu esti tu si pentru mine?!? Vrei sa se incline Pamantul pe o parte de prea multidestepti? Mai sunt necesare si mai prostute, nu?

raskolnikov

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #22 : Joi, 25 Martie 2010, 23:57 »
Ce scriu eu si ce intelegi tu? Apropo de betivul tau de acum 18 ani. Ai cumva nr sau adresa lui? Bietul om...

raskolnikov

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #23 : Vineri, 26 Martie 2010, 00:26 »
OK, m-am lasat de bautura, chiar adineauri am facut o pauza pt un pahar de lapte de capra. Desi bautor de lapte cam in aceeasi masura ca de bere, abia acum l-am descoperit pe cel de capra si jur ca nu e de la capra vecinului. Dupa cum stii laptele nu merge cu berea, asa ca nu ma mai suspecta ca sunt matol, cel putin in seara asta. Asa ca nu mai fi curioasa de invectivele mele ca nu vor veni, iar asta nu din lipsa de bere. Mai teama mi-e de supradoza de lapte, dar efectele acesteia n-au cum sa se vada pe forum, ca asta mai lipsea de la minunea asta a lui Bill Gates

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #24 : Vineri, 26 Martie 2010, 12:48 »
multumesc pentru aprecieri
nu sunt scriitoare insa literele ma iubesc si eu le raspund printr-o dragoste mare ...
cred ca e cea mai adevarata , impartasita , netradatra, nepangarita ...:)
sunt economista ...
lucrez intr-o banca ...ai vazut care deoarece atunci cand am timp ma joc in cuvinte si le trimit de acolo ....este cea mai confortabila metoda de a iesi din cifre :)
insa...am facut si teatrologia ceva ce tine de actul artistic adica  am scris cronici de teatru pentru spectacolele vazute ....multe au fost publicate intr-o revista de cultura sau/si afisate la avizierul teatrelor despre care am scris ...
am avut ocazia sa cunosc oameni minunati , actori mari , regizori de neatins ....
asta m-a impodobit ....
am un material pentru o carte de eseuri girata pe vremuri de Laurentiu Ulici ...
insa dupa disparitia lui ....totul a ramas in sertar ascuns si uitat.
ma intorc la litere de cate ori simt ca nu se poate altfel ...am si pauze mari ...sunt un ' animal social prost ( il citez pe Paler ) ' insa e nevoie de mine si atunci ma risipesc lor celor care ma vor sa socializez si imi place ...o fac natural , selectiv si cu multa tandrete ...
de exemplu : diseara ma duc la aniversare fetitei unui coleg , face sase ani si mi-a dat invitatie de copil , ea asa ma vede , - ma iubeste dezinteresat si atunci cultiv aceasta prietenie si imi iau la petrecere si nepotii sa ne dam in tobogan si sa ne amuzam de mascarici ...
am mai spus ca ador  copii si batranii  si pe oamenii frumosi de la haine pana la suflet ...
nu pot altfel ....
multumesc pentru aprecieri ....
uneori e prea mult , alteori ....
am in cap biblioteci intregi si nu am cu cine sa le impartasesc...asta e marea suferinta a acestor vremuri ...
si atunci fac piata, gatesc, merg la sala , socializaz cum mi se cere ...si e ok ...super ok as zice ..


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #25 : Vineri, 26 Martie 2010, 13:13 »
Daca nu  cunosc  convertirea desi  se proclama  atotstiutori , oamenii pot fi striviti de distante  si suficienta  ...
Invatasem odata ca nu e bine sa cauti  trairile vechi in cele noi , pentru ca vei fi dezamagit de negasirea lui ' la fel '

Repezita ...pe strazi , in gand ...dar bine in mine ..nu-mi pun intrebari .
Da ai dreptate , locuiesc in secolul  18  atat de mult cat ii permit si mai ales cand simt nevoia de regasire….
Tu ne te-ai saturat  de sexi brailence , simone sensual , fata de la pagina 5 , moni , iri …etc…etc.?
Si daca da , te indrepti in social  …si ce vezi : oameni cu probleme, somajul care musca  , saracia carae ataca  golurile si inmulteste  bolile , viciile care se ridica la rand de calitate ….

A fi smecher este o virtute ….
A avea e mai important decat a fi …
Ceea ce-ti spun nu e justificare, nici repros …e o forma de aparare in fata agresivitatii personale ….
Gandim la fel si locuim in secole diferite ….ne complicam vietile judecandu-le pe ale altora crezand ca astfel putem scapa de cenusiu …

Iarta-ma! nu emit judecati , nu cer certitudini , nu implor inteles …
Ca si tine desuetismele de salon si complicatiile pseudo- intelectuale imi provoaca alergii si frisoane astfel incat simt nevoia de caustic, ironic, flegmatic si chiar afurisit ….

Insa nu o fac decat in senul provocarii  cu speranta ca atitudinea afisata poate provoca schimbari in bine …
Ma astept ( din partea ta ) la aceleasi  reactii ….pe care le am si la ajustez….
A trai doar in azi este extrem de necesar pentru a fi contemporan cu tine insuti ( insati ) .
Fugile devin provocari doar in momentul cand criza de fiere determinat  de suportabilitati duse in extrem ….varsa veninul acumulat si cu storile trase te chircesti ca in burta mamei pentru a simti macar in rau starea de bine de mult uitata ….

Maturitatea creste cu fiecare an in care ne sarbatorim cresterea …am o varsta in care imi regasesc orgoliile estompate , fricile domolite, cautarile asezate , asteptarile umilite , dorinta inecata in confirmarea faptului ca asa va fi pana la sfarsit ….

Suna a blasare ? Te inseli …e doar acceptul ca dincolo de mine e ceea ce imi trebuie pentru o existenta curata si vie.
Evolutia in sensul bun este ceea ce conteaza  azi , ieri  si maine ….
Sper sa nu ma certi nici sa ma aperi ….ci …sa vii ca sa pleci din intamplare ….
Oamenii simpli sunt fericiti .
Ca mine azi   ....mi-am cumparat  -  ' curajul de a fi tu insuti ' de Salome....!


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #26 : Sâmbătă, 27 Martie 2010, 10:06 »
Daca vii , invata-ma sa traiesc cu tine ….
Nu mai stiu de mult cum sunt ma port cu un om drag ….
Ti-am cumparat papuci si halat de casa ….asta nu inseamna ca o sa-ti dau papucii , e doar cu  imprumut  si daca se rup iti iau altii , promit .

Am si periuta de dinti si crema de maini si cafea ….sunt bogata …tu nu intelegi ca eu chiar sunt !
Tu sa vii numai cu tine cel adevarat ….
Daca vrei sa-mi cumperi ceva de casa noua  as avea nevoie de un felinar ( desi stau la bloc ). Am vazut in Suedia cum in toate casele cand se lasa intunericul se pune un felinar aprins  in geam.

Mi-a placut ideea , a ramas in mine si acum o sa o pun in practica pentru ca tu ai sa vii ….
Doar tu stii ca te astept ….exact ca in poeziile Blandianei …
De cand nu ma stii nu prea mai seman cu cealalta de atunci ,  de fapt niciodata nu am fost la fel  ca mine , acum insa m-am potolit …..sunt .

Incerc sa inteleg de ce vii , eu nu te-am chemat , tu nu ai auzit , nu au scris ziarele , nici la tv nu m-au aratat :) , nimeni nu ti-a spus de existenta mea  si tu vii …..nechemat , noroc ca am primit o informatie discreta si mai ales secreta …si de asta vreau sa te pregatesc

Am tabieturi ….
Beau cafeaua cu miere si lapte , mananc la serviciu la catering cu colegii  mai ales ca stau acolo cam 10 ore pe zi  , suntem ca o familie , e super-ok atmosfera la noi …seara  , acasa de cand mi-am luat Steam Spa am devenit si mai puturoasa :) intru cu o carte in ea si stau pana cand ies din mine toate toxinele …..si apoi imi place sa savurez un pahar cu lapte si sa-mi sun prietenii, familia ….sunt cea mai vorbareata femeie de pe pamant si cea mai analitica si cea mai pretentioasa …am numai defecte , nici  parul nu mai e la fel de lung , nici ochii la fel de  verde-albastri …parca sunt cenusii …oare de la cearcane ?

Daca dupa toate astea , mai vrei sa vii sa stii ca dorm numai in pijamale si am picioarele reci de la proasta circulatie a sangelui si port si in pat sosete ….:(

Si….visez mult si amestecat ….
Si ma chircesc si sunt ordonata si-mi place sa rad si sa dansez si sa ma joc , sa tac si sa o iau de la capat .
Hai , nu te speria vino ….

Las usa deschisa si cheile sunt la mine....




Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #27 : Sâmbătă, 27 Martie 2010, 10:06 »
citesc cu dragoste acest forum....si ma intreb oare locul meu e aici ? oare chiar sunt ?
imi beau cafeaua de dimineata si cauti ecouri ...
toti sunteti frumosi si adevarati si  va felicit pentru ca scrieti firesc , asumat ...
sunt o invingatoare ca si voi ...
daca pot sa scriu inseamna ca de la voi vine energia ...
si ...va multumesc infinit ...
sa fiti fericiti impreuna si fiecare separat ...!
sa traiti mereu in aceeasi lumina ce imbraca in aur fiecare dimineata ....!
nu stiu daca am sa plec, daca am sa mai vin , cu ceritudine stiu ca am nevoie de voi , prieteni ascunsi in pseudonime atent alese ...
o sa vin des in vizita , neanuntata , nechemata ...
Daca printre voi locuieste cineva in orasul de la Dunare ,il/o rog sa-mi dea un semn pentru ca sunt vie si am in mine mult frumos care-si cere dreptul la vacanta ...
am faleza aproape si caut carari pentru a umple canale de vorbe ...
stiu sa ma feresc de tot ce stiu ca doare ...
ca si tine de altfel... ca si voi ...


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #28 : Duminică, 28 Martie 2010, 16:40 »
el a plecat putin...sa se odihneasca ...
avea aripi pe cearcane si zambea primitiv ...
imi era mila si apoi a venit iarna, ne-a acoperit zapada si noi strigam neauzit ca nu mai gasim cararea...
m-am trezit langa mine...
totul era la fel , perna , pledul, covorul rotund si halatul de baie ...
am vrut sa-l strig dar strigatul meu se transformase in urlet...
de ce esti aici ? ce cauti ? unde te indrepti ?
- dragule drag imi e dor de lumina si o chem ...si imi e dor de oameni sa-i imbrac de sarbatoare si sa incepem dansul ....
cred ca nu ma mai iubeste ...
cred ca nu m-a iubit niciodata ...
am fost emblema, mandria, trofeul , eterna... i-am cerut doar normalul ...
el nu stie jocul ..se stramba , se amesteca in betii de zi si urgii de noapte , se mandreste cu ce cucereste prin inaltime ...
- nu e suficient sa fii inalt ! ...
si el ma sfideaza ..cu aerul acela de marchiz parasit de slujnice evlavioase...
mi-a dat in dar copilul crescut in divort si trimis in Canada sa capete minte...
si copilul e atat de frumos ca un inger , ca un manunchi de stele adunate pentru a face coroana ...!
si ...eu nu am sa fiu niciodata mama ...pentru ca nu am vrut la timp si timpul mi-a declarat razboi si invinsa fiind mi-a dat umilinta si durerea de a putea privi in fiecare seara o stea...
oamenii se despart din prea multa iubire , din orgolii , din a face cariera si a avea ...
de ce nu putem ca in loc de retete si bancuri sa ne adunam cu totii si sa privim spre un orfelinat sau un azil de batrani ??
nu ti-ai pus niciodata problema ca si tu poti ajunge la fel ? desi azi ai functie , salariu si o casa cu LCD ?
desi nu ai boli , ai creme anti-rid si bani pentru pantofi cu platforma ?
cum sa fac sa sensibilizez  umbrele ce se cred oameni si sa-i fac sa semene samanta pentru cei ce nu au  avantaj , putere, putut si curaj ?
de ce nu ma inveti tu cel mai destept, cel mai viu , cel mai plin de initiativa cum sa pansez rani care supureaza ?
ti-am spus secrete si tu le-ai asternut pe un site in care se vorbeste de singuratate si se vrea impreuna ...
reactiile au fost nule ...tristete , ironie , tacere si trecere ...
pana la urma asta e viata si eu ma revolt sa fac mai mult pentru ea decat o reteta de tort sau o urgie bahica ...
nu reusesc ...
oamenii sunt obositi de tot ce li se intampla personal incat dau pagina repede si se indreapta spre simplu ...
ii inteleg si ii iubesc pentru ca sunt ....insa ...nu ii inteleg de ce sunt asa ?
de fapt sunt ca ei ...fac aceleasi lucruri ca ei , pun aceleasi intrebari , ma amuz de ce spune domnul R si ii inteleg malitiozitatea ...
insa el nu poate schimba lumea ...poate doar sa o inversuneze ...
si il iubesc si pentru faptul ca macar provoaca .....
eu nu sunt in stare ...
eu crosetez cuvinte fara inteles si nu sunt in stare sa-mi iau viata in palme si sa o arunc de pereti sa se trezeasca odata ...!
si tu ma trimiti in eter si ma transformi in mirare....
macar faci ceva ...ma trimiti ....
propun sa ne punem pansamente si sa facem ceva la modul concret ....
sa salvam un copil, un batran sau o mama fara putinta ...
sa ne adunam : sa cante copilu ' minune , sau vali vijelie sau anda adam , sa ne recite caramitru sau valeria seciu  sa dansam modern sau demodat si sa construim o catedrala pentru sufletele cu adevarat fara putinta ...
sa prindem o carare pentru cei ce azi sunt desi nu mai pot....
el...a ales o bucatareasa cu parul lung , care face masaj si curs de manichiura ...
si alt el a ales o stiutoare de sex ....
dragelor ....voi stiti cum e...doar voi stiti ...!
dar oare nu e si vina noastra ? ca am vrut sa fim  mai motate , mai sfinte ?
nu mai inteleg nimic din ce se intampla...totul se duce la vale ....ca un uragan , ca o cumplita furtuna ....
cand a ales sa locuiasca in cer nu mi-a lasat mostenire si stiinta de a face mai mult pentru semenii mei...
si de atunci caut carari, paduri si mari ravasite ...si de atunci caut adevar , virtute , calitate si ajutor pentru a putea face daruri ...
si de atunci construiesc muzee in care nu intra nimeni ..din lipsa de maruntis ...
cine are copii are Minuni ....bucurati-va , nu sunteti singuri pe pamant ....
dar in cer ...ce va asteapta in cer ?
de ce ma lasi sa ma sun singura de pe orange pe vodafone si apoi pe romtelecom ?
nu sunt scriitoare ...sunt om ...ca si tine...ca si voi.
nu ma certati ca nu pot fi altfel .....
oare de ce va scriu ?
mai  poti sa ma astepti ?


Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #29 : Luni, 29 Martie 2010, 00:11 »
Draga Maura, relaxeaza-te, incearca sa redevii copil macar o jumatate de ora pe zi. Te simt incorsetata de propria-ti inteligenta.