Autor Subiect: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc  (Citit de 56770 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline MVM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #165 : Marți, 27 Decembrie 2016, 13:22 »
Buna ziua!
Am hotarat sa vin cu masina personala pana la Odorheiu Secuiesc. Ruta va fi  sigur prin Slobozia-Buzau, iar daca este cineva din zona si vrea sa fie preluat, mesaj pe elisabeta.simion@yahoo.com. Inca nu m-am hotarat daca o iau prin Nehoiu-Intorsura Buzaului -Rupea sau Focsani-Tg Secuiesc -Miercurea Ciuc dar pot face traseul astfel incat sa pot prelua daca este cineva pe una din rute.
Imi permit o sugestie: daca iei in calcul codul galben de ninsori in zonele de munte din urmatoarele zile, cel mai sigur traseu din Slobozia(studiat pe google maps) ar fi prin Ploiesti-Brasov s.a.m.d., chiar daca dureaza mai mult Eu sint din Sarateni, plec joi la Ploiesti si vineri dimineata, daca nu apare ceva neprevazut, am plecat spre destinatie. Ar fi de folos sa mergem cumva in tandem, pentru orice fel de eventualitate. Am uitat sa mentionez ca am masina ocupata deja, altfel te invitam cu mine.

Offline betty

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #166 : Marți, 27 Decembrie 2016, 14:01 »
Multumesc pentru sugestii! Nu voi alege traseul prin Brasov, pentru ca urasc acel drum in aceasta perioada. Cel mai probabil voi alege varianta lui Costinjb- Focsani-Tg Secuiesc, mai ales ca drumul pana in Lepsa l-am mai facut si este Ok (putin mai multe curbe, dar ma descurc).

Offline oana0801

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #167 : Marți, 27 Decembrie 2016, 17:19 »
Buna. Din pacate nu ma pot merge la revelion. Daca doreste cineva sa mearga ma poate contacta la adresa: oana_aida0801@yahoo.com. Sau daca stiti pe cineva singur care ar dori sa petreaca revelionul in compania unor oameni extraordinari si nu isi permite eu fac o fapta buna si renunt in favoarea ei. Multumesc pt intelegere.

Offline ingrid

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #168 : Marți, 27 Decembrie 2016, 21:04 »
Buna Oana, ti-am trimis un mesaj pe e mail. Multumesc.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #169 : Miercuri, 28 Decembrie 2016, 09:23 »
Si uite cum zboara vremea. Au mai ramas 2 zile !!!  :applause:
Sunteti gata?

Offline MariusPortango

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #171 : Miercuri, 28 Decembrie 2016, 19:07 »
Suntem foarte aproape de intalnire...Numaram orele...

M-am uitat la vreme, prognoza este acum un pic diferita de cea care aparea acum o saptamana pe site-urile de forecast. Ziua o sa fie cel mult 0 grade, iar noaptea termometrele o sa coboare pana la - 14 grade. Asta inseamna haine groase, in special pentru cand iesim la focul de tabara.

Despre tinuta v-am scris, sper sa nu uitati ca avem SPA si sa va lasati costumele de baie acasa.  :)

Repet mai jos toate informatiile si detaliile legate de minivacanta, serviciile pe care le avem incluse in pachetul oferit de Hotelul Septimia:

Check in: 30 decembrie 2016 - noi organizatorii o sa ajungem deja din seara de 29 decembrie, asa ca o sa fim cu siguranta cand sositi. De recomandat incepand cu ora 14.00. In ceea ce priveste repartizarea pe camere, la cei care deja se cunosc nu e problema - trebuie doar sa ne comunice cu cine vor sta, iar pentru cei ajunsi la hotel si care nu au ales cu cine sa stea, o sa facem noi alegerea...La check in o sa primiti un ecuson pe care va aparea numele sau nickname-ul asa cum doriti sa fiti apelati. Se poate scrie si orasul. Este indicat sa-l purtati in prima seara si a doua zi la micul dejun, astfel incat sa va cunoasteti mai usor...
Check out: 2 ianuarie 2017 Ora maxima de eliberare a camerei este 12.00. Cine  doreste mai poate profita o ora doua de SPA...
Cazare: Septimia Resort Hotel Wellness & Spa Odorheiu Secuiesc 3* si 4*
Servicii incluse si program:
• 3 nopti de cazare cu mic dejun tip bufet suedez
• 2 cine de tip bufet suedez (30 decembrie si 1 ianuarie)
• cina festiva de Revelion
• relaxare la centrul de SPA, acces gratuit:
- bazin de înot acoperit, jacuzzi, saune (finlandeza si infra), ciubere cu apa sarata, jacuzzi cu apa sarata, baie de aburi, sala haloterapeutica
- programe speciale de sauna
30 decembrie 2016:
- welcome drink cocktail
- cina si party cu DJ
31 decembrie
Cina festiva de Revelion:
- consum nelimitat din oferta de mâncaruri si bauturi alcoolice si nealcoolice
- program festiv: spectacol de dans latino (30 de minute), MC
- petrecere cu DJ
- artificii si alte surprize la miezul noptii
1 ianuarie 2017
Seara secuiasca
- foc de tabara cu gustare de mâncaruri traditionale secuiesti: bunatati de pomana porcului, slanina, pâine de casa, brânzeturi de casa proaspat facute
- gustare de palinca si vin fiert
- prezentare de dans folcloric secuiesc
Pretul pachetului include de asemenea: folosirea halatului de baie, papuci, produse cosmetice, surpriza de bun venit, activitati sportive: teren de squash, tenis de masa, FitRoom; parcare gratuita, acces WiFI, taxa turistica si TVA.

In privinta pranzurilor, serviciu neinclus in pachetul de servicii, am discutat cu directorul hotelului, se pot lua la restaurantul hotelului. O sa va pot spune mai multe despre organizare, mod de comanda atunci cand ajungeti la hotel.

Nu stiu sa fi uitat ceva sa va spun, sper ca nu... ::) Daca aveti intrebari, adresati-le aici si am sa va raspund..

Drum bun, voie buna, sa ne vedem zambind acolo...!

Offline Mariana Dinescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
  • Mariana
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #172 : Miercuri, 28 Decembrie 2016, 20:09 »
Abia asteptam acest eveniment si dorim sa stam in aceeasi camera Ani Piculeata si Mariana Dinescu.
 *|*  :flori: :applause:
O seara frumoasa!

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #173 : Joi, 29 Decembrie 2016, 00:08 »
F buna initiativa cu ecusonul care sa cuprinda nickname ul si orasul din care vine respectiva  persoana.Ar trebui aplicata la toate actiunile S.C .

Offline bruno

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 137
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #174 : Joi, 29 Decembrie 2016, 05:39 »
Buna dimineata Gigi si la multi ani,
anul asta am platit avansul la prima ora si cred ca vom avea dreptul la o camera in apartamentul, de aceea poti sa alegi tu cu cine imi vei cupla  :happy:
Ne vedem miine dupa amiaza impreuna cu mini grupul meu. :thumbup:
Vom deschide dansele cu mare placere  :dance: *|* :yeah:

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #175 : Joi, 29 Decembrie 2016, 15:08 »
Costinjb .... sa stii ca la toate actiunile se procedeaza asa, doar ca acum, la "Sarbatoarea toamnei" , cei vechi au uitat ecusoanele acasa sau au uitat sa si le puna, iar pentru cei noi s-a simtit lipsa Iulianei    ;) .... care se ocupa... 
Iti multumesc pentru intentie ... nu voi mai sta prin gari de data asta, pentru ca merg la Revelion cu o prietena de-a mea, cu masina si ma bucur ; sper ca o vom lua bine, din vestul tarii pe autostrada pana la Sibiu, apoi Medias, Sighisoara, Odorhei si mai sper sa fie si drumul bun.
Va doresc tuturor un "An nou fericit" !

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #176 : Joi, 29 Decembrie 2016, 22:00 »
Buna seara tuturor si La Multi Ani!
MULTUMESC MULT PENTRU INFORMATII! Ne prind tare bine!
Eu, de fapt, noi, adica, Rami, Oana si Rodica, suntem la o aruncatura de bat de Odorhei, adica suntem la Sighisoara!
Chiar vorbeam cu fetele, putin mai devreme, ca, maine seara, la ora asta, vom fi la petrecereee :dance: *|*
Asa ca, va doresc tuturor drum bun maine, si sa ne vedem cu bine la Odorhei, unde, banuiesc, atat cat am reusit eu sa-i cunosc pe Gigi, Samiza, si alti cativa membrii Singles Camp, DISTRACTIA SI VOIA BUNA, VOR FI LA ELE ACASA! :D
O noapte buna tuturor, somn usor! Asta, daca v-ati terminat de facut bagajul! ;)
Era sa uit , mi se are tare buna ideea cu ecusoanele, pentru ca asa, cred ca ne vom cunoaste mai usor si mai repede!
Cu drag, Rami :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #177 : Joi, 29 Decembrie 2016, 22:21 »
Eu am ajuns deja la "locul faptei"...Nu este decat putina zapada, destul de racoare afara  :-\, dar in hotel o caldura... :dance: Gazdele foarte primitoare si placute...Complexul este foarte mare, o sa-l vedeti maine. Are si bowling si bar si un centru ecvestru langa si bineinteles SPA...Lumea se balacea inauntru...hmm ce pofta mi-a facut...Dar este timp si pentru asta, mai intai problemele organizatorice...Suntem conectati si cu Govora si cu Sibielul, asa ca vom fi in...trei locuri... :)

Ne amenintau cei de la meteo de drumuri cu zapada, cu ger...vreau sa va spun ca de la Sibiu la Odorhei sunt 150 km, i-am parcurs lejer, pe o sosea uscata ca in palma...Asa ca mai bine nu va uitati la TV...

Cateva imagini luate asa in fuga...asa ca sa va acomodati incet cu locul...O sa va placa este super aici...

SPA:





Hotel:





Restaurant:





Din camere:









Un hol imens in corpul de 3*, acolo unde ne-am stabilit "resedinta":





Hai grabiti-va, va asteptam!  *|* *|* *|*


Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #178 : Vineri, 30 Decembrie 2016, 08:10 »
Bun? diminea?a tuturor!
CE SUPER E ACOLO! CA-N POVESTI!
ABIA ASTEP SA AJUNG SI SA FIU PARTE DIN ACEASTA POVESTE, ALATURI DE VOI! *|*
DRUM BUN TUTUROR SI SA NE VEDEM CU BINE IN TINUTUL POVESTILOR! :D
CU MULT DRAG, Rami :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Revelion 2017. Exclusiv pentru Singles Camp. Odorheiul Secuiesc
« Răspuns #179 : Duminică, 01 Ianuarie 2017, 17:01 »
Din pacate mai este doar o noapte... :'( Ah si ce bine a fost... :) Cu balaceala in jacuzzi, in "ciuberele" cu sare, in piscina...Cu dans, cu mult, mult dans...Cu mancare de toate felurile...Cu oameni faini, faini de tot! Ce rau imi pare ca se termina...Maine pe vremea asta totul va fi doar amintire...

Dar sa las nostalgiile, pentru pana una alta mai este o seara si trebuie sa ma bucur de ea...Peste  doua ore avem focul de tabara, cu gustari de-ale porcului, cu palinca si vin fiert...Apoi in restaurant dansuri din secuime si mancaruri de pe aici...

Am vazut lumea vesela, foarte comunicativa si deschisa...Chiar daca multi au fost noi, s-a format o stare de prieteni vechi...Tare tare fain...La mese, pe holuri, bazinele SPA-ului, trasurile de la centru ecvestru, peste tot rasunau hohote de ras...

Nu prea am timp de scris, mai pun cateva poze si trec a somn o ora...Sa fiu fresh pentru petrecerea de aseara...

Din centrul SPA:









Paraul ce trece prin curtea complexului:



Peisajul ce inconjoara hotelul:



Un ponei de la Centrul ecvestru:



Doi frizieni au fost inhamati la trasura de plimbare. Pe unul il vedeti aici:



Trasura cu care am facut plimbarile:



Pregatirile din prima seara:







Mancare, mancare, mancare...







Pregatirea salii de Revelion:



Deschiderea dansului la Revelion l-a facut intr-un mod deosebit de placut un ansamblu de dansuri local. Foarte foarte talentati tinerii...









Sampania pregatita pentru a marca festiv trecerea dintre ani:



Focurile de artificii pregatite de gazde: