Autor Subiect: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016  (Citit de 8818 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #15 : Marți, 27 Septembrie 2016, 01:33 »
Multe telefoane cu intrebari …cum a fost? …a fost grozav , mult, mult peste asteptarile mele 
Daca nu sti istorie inveti , daca nu-ti place istoria o indragesti , asta am simtit eu vizitand Praga alaturi de Gigi . :smitten:

Pe scurt..dupa peripetiile din aeroport, …cu “marea descaltare”… “priviti-ma in ochi”…, frica unora  de avion , am ajuns cu bine la Praga.
Cand l-am zarit pe Gigi, toate, am uitat total de baiatul cu bucle, care trebuia sa ne astepte pe aeroport… :)
Dupa cum stiti toti , la Gigi distantele si timpul au alte dimensiuni..am facut cunostinta cu Praga... la pas … 500 m …si 10 minute …un fleac …,
prima panorama … localizarea obiectivelor turistice …, prima bere Pragheza, prima mancare Pragheza …
Palate, gradini, muzee, biserici, turnuri, ceasuri, sala oglinzilor, plimbare cu vaporasul , concert … sper sa ne fi scapat cat mai putine obiective, Doua stim sigur ca le-a ratat ...pe barba noastra ...Gigi ne-a dus acolo dar...... :giggle:... da... nu s-a mers mult pe jos.. nuuuu, :angel: doar ca seara piciorusele noastre intrau in greva …si nu intelegeam de ce, ca doar se faceau pauze destul de dese si la distante mici …. noroc cu berea Pragheza care lua cu mana tot…
Disponibilitatea lui Gigi de a ne arata cat mai mult din istoria Pragheza, :bow: super grupul vesel si maleabil a dus la 5 zile superbe.
Astept cu mare drag si nerabdare pozele facute de voi toate … ca ale mele … dupa cum stiti eu is “specialsta” ..promit ca le trimit totusi...

Mai amintesc doar de prietenul nostu “22” ,  “margareta 401 “ , sala oglinzilor, veselia fetelor deasupra norilor . 
Fetelor ati vazut ca "nu am dat tot din casa"

Multumim singlescamp  si felicitari pentru ceace faceti pentru noi.  :flori:

 Gigi , sigur, ca -mi doresc pozele si nu numai "eu si ciolanul " sau "noi si lebedele " m-am bazat pe voi ca voi avea si eu imagini frumoase cu arhitectura Pragheza  :worship:...
 

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #16 : Marți, 27 Septembrie 2016, 11:42 »
Am primit reclamatii ...ca am omis celelalte Margarete  :D :D  si multe alte momente creatoare de veselie.
Dragelor mai scrieti si voi... ce am omis eu .. :smitten:

Offline luci_s

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #17 : Marți, 27 Septembrie 2016, 11:51 »
Daca ai ratat sa câstigi concursul cu "Trovanta si Trovantul"....cu "Eu si ciolanul" îl câstigi sigur... :giggle:
 :hammer:....de"Margareta 306","Margareta 303"....de motivul pentru care se distrau fetele deasupra norilor...sau motivele...ca a fost un cumul...ai uitat...
Gigi vreau si eu pozele ... nu am decât vreo trei bucati...asa ca le astept...Multumesc anticipat...
Poate la anul te gândesti sa ne arati si Bratislava... :worthy:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #18 : Marți, 27 Septembrie 2016, 16:38 »
Ana B, Cristina L, Rodica si Luci, mi-ati scris va doriti fotografiile facute de mine....Acum am reusit....Asa ca trebuie sa fi ajuns la voi link-ul de descarcare. 

Offline kriss

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 143
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #19 : Marți, 27 Septembrie 2016, 19:15 »
Am primt pozele, sunt minunate ...multumesc Gigi...
semnat : Margareta 401 .....  :happy:
"Nu ceea ce ai, ceea ce esti, unde esti sau ceea ce faci te face fericit sau nefericit, ci ceea ce crezi despre toate acestea." – Dale Carnegie

Offline val gher

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #20 : Marți, 27 Septembrie 2016, 20:00 »
    Buna seara!

     Gigi, multumesc mult pentru zilele frumoase de la Praga.Vor ramane multa vreme in amintirile mele si ca sa pot reimprospata memoria, trimite si mie pozele,te rog.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #21 : Marți, 27 Septembrie 2016, 20:18 »
Tocmai le-am transmis Valeria.

Offline maria2015

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #22 : Marți, 27 Septembrie 2016, 20:59 »
Te rog frumos, Gigi, trimite-mi si mie pozele de la Praga.
Pentru mine  toata excursia a fost minunata, grupul foarte placut, iar ghidul... nemaipomenit.
 Nu am cuvinte  sa exprim toata bucuria si incantarea pe care le-am trait la Praga,  nu am cuvinte sa descriu minunatiile si frumusetile orasului. Pentru cine nu a fost la Praga, ii recomand sa  se duca cu prima ocazie, ca nu va regreta.
Multumesc, Gigi si voua, Margaretelor,  pentru atmosfera creata si clipele frumoase petrecute impreuna.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #23 : Miercuri, 28 Septembrie 2016, 12:31 »
Mai ce om ... daca nimeream margareta 301 :D :D
Cu voi se rade tot timpul , noroc ca mai intram prim biserici si va mai potoleati  :angel:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #24 : Miercuri, 28 Septembrie 2016, 12:37 »
Mari trebuie sa le fi primit ieri seara si tu...Imediat dupa mesaj am transmis... :)

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #25 : Miercuri, 05 Octombrie 2016, 17:08 »
Am reusit sa vad o parte din poze , sunt de vis , va multumesc :smitten: .

M-ati eclipsat ... ce sa va trimit.. ati luat voi toate culorile , la mine sunt aproape alb negru  :D

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie Praga - Karlovy Vary 19 - 23 septembrie 2016
« Răspuns #26 : Luni, 14 Noiembrie 2016, 16:55 »
Daca ati participat la aceasta actiune nu uitati sa postati fotografii la Concursul de Fotografie!
In cateva zile se incheie perioada de postare si pierdeti posibilitatea castigarii premiilor.

Puteti pune fotografiile in topicul dedicat, AICI.