Autor Subiect: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016  (Citit de 40041 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline popey

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #30 : Joi, 27 Octombrie 2016, 21:16 »
Bun venit Liliana! Am concurent la calatorie! imi iei partenerii de drum! glumesc, conteaza sa ajungem acolo! Poate mergem in sir indian! Suntem doua masini dinspre Bucuresti in cazul acesta, asteptam prieteni!

Offline cata asi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #31 : Joi, 27 Octombrie 2016, 21:21 »
Buna seara!Care este traseul din Bucuresti ?Mai exact prin ce localitati treceti.As vrea sa merg si eu cu voi ,Multumesc!

Offline popey

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #32 : Joi, 27 Octombrie 2016, 21:56 »
Cel mai scurt traseu este Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Sighisoara - Tg. Mures .Am facut de multe ori drumul asta si este ideal!
Alt traseu ar fi Bucuresti - Pitesti- Ramnicu Valcea ( Valea Oltului) - Sibiu - Medias - Targu Mures , dar e mai greoi si cu vreo 40 de km mai lung. Supunem la vot si o luam pe unde sunt mai multi sa ii adunam pe toti.

Offline cata asi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #33 : Joi, 27 Octombrie 2016, 22:21 »
Buna! Eu sunt din Buzau .O sa vin la Ploiesti .Daca poti veni veni pe Urziceni  ar fi ideal .Putem ajunge la Brasov prin Siriu ,Intorsura Buzaului.Drumul este mult mai liber decat pe Valea Prahovei.Pot sa platesc doar eu combustibilu pt ruta ocolitoare.Multumesc!

Offline popey

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #34 : Joi, 27 Octombrie 2016, 23:42 »
Buna Cata! Mai erau doua fete care doreau sa mearga cu mine, una din Ploiesti si una din Bucuresti! Mai este o luna de zile pana la plecare, avem timp sa stabilim traseele si cu cine vom merge. Se pare ca a aparut Liliana din Bucuresti cu masina libera,  daca se unesc ei pe ruta aceea, vin eu pe la voi, parca mai era cineva din Buzau.

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #35 : Joi, 27 Octombrie 2016, 23:54 »
Buna Popey, am reusit in sfarsit sa achit excursia, asa ca acum am intrat in "legalitate" si reconfirm rezervarea din masina ta, cu mentiunea ca eu as prefera sa ma imbarc de pe traseu, mai precis la paralela 45:) undeva intre Ploiesti si Campina. Multumiri anticipate!

Pe curand, Mirela

PS: Sunt absolut convinsa ca va fi o excursie plina de surprize si activitati ca toate celelalte 3 la care am participat pana in prezent, dar recunosc ca cel mai mult ma atrag serile de dans:)

Offline NICA ELENA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #36 : Vineri, 28 Octombrie 2016, 01:42 »
gata,m-am inscris si aici,am primit mail,am facut plata si am trimis confirmarea...deci
reiau discutia..merg cu masina,plecarea din Bucuresti,daca sunt doritori...sunt 5 locuri in masina
ma puteti contacta la 0722540870 liliana  :D

Offline NICA ELENA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #37 : Vineri, 28 Octombrie 2016, 01:49 »
buna POPEY :)

Sunt deschisa propunerilor de "sir indian" asa ca trebuie sa ne organizam si sa plecam cu totii impreuna
sa discutam,zic...si doritorii sa se inscrie pe lista, sa putem face planuri!!! :-*

Offline NICA ELENA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #38 : Vineri, 28 Octombrie 2016, 07:30 »
buna Mareea,ma bucur sa ma alatur si daca se poatesa ne cunoastem inainte la o cafea,va fi cu atat mai bine.
eu ma liberez dupa 08.11.2016 ( vine copilul si nu l-am vazut din ianuarie) :'(

Offline cata asi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #39 : Vineri, 28 Octombrie 2016, 09:54 »
Bun? POPEY!
Sa în?eleg ca pot conta pe tine ? Mul?umesc !

Offline cata asi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #40 : Vineri, 28 Octombrie 2016, 09:57 »
Scuze ! Revin.Dac? merge ?i din Ploie?ti cineva po?i veni pe Urziceni la Buz?u ?i mergem din Buz?u în Ploie?ti .Dac? po?i  sa ocole?ti , bineîn?eles.Mul?umesc !

Offline popey

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #41 : Vineri, 28 Octombrie 2016, 21:08 »
Cata , fac tot ce pot ca toata lumea sa fie multumita si sa nu ramana nimeni pe langa daca mai sunt locuri in masini. Ma repet, mai este o luna de zile pana la excursie, si eu sunt nerabdator dar acum este prea devreme sa stabilim exact traseul . Mai asteptam doritori, nou inscrisi.. etc.Nu ne cunoastem ( inca) dar iti promit ca nu vii pe jos! Eu pot sa vin la Buzau si pe Slobozia, si de acolo mai vedem pe cine mai avem de luat. Solutii exista.   O0

Offline cata asi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #42 : Vineri, 28 Octombrie 2016, 22:14 »
Mul?umesc mult ! Scuze pt insistenta ! Ce -i drept sunt cam ner?bd?toare.

Offline popey

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #43 : Vineri, 28 Octombrie 2016, 22:33 »
Nu ma deranjezi catusi de putin, ma bucur ca am cu cine merge pana acolo si cu cine petrece acolo  :yeah: As vrea sa apara mai multi doritori ca tine ! Si eu sunt nerabdator!

P.S. incearca sa scrii fara diacritice !

Offline Violeta_br

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Minivacanta de 1 Decembrie. 30 noiembrie - 4 decembrie 2016
« Răspuns #44 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2016, 13:00 »
Buna Popey,

Merg si eu cu tine, daca situatia ocuparii masinii este inca cea povestita mai sus. Sunt din Braila (evident, daca imi lecturezi nickname-ul) si imi pot construi traseul astfel incat sa se intesecteze cu al tau in cel mai convenabil punct.
Ploiesti, este varianta castigatoare pana acum. Dam refresh in preajma plecarii. ;-)


Violeta