Autor Subiect: Norvegia. In tara fiordurilor, a cascadelor gigant si a ghetarilor. 8 - 16 iulie  (Citit de 21204 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Re: Norvegia. In tara fiordurilor, a cascadelor gigant si a ghetarilor. 8 - 16 iulie
« Răspuns #30 : Sâmbătă, 12 Noiembrie 2016, 18:02 »
 *|* Multumim Gigi!  :D
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
Tot a mai ramas un loc liber....

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Re: Norvegia. In tara fiordurilor, a cascadelor gigant si a ghetarilor. 8 - 16 iulie
« Răspuns #32 : Vineri, 25 Noiembrie 2016, 17:48 »
 :) O sa se ocupe repede!
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
S-a ocupat.  :) Nu mai sunt locuri libere.

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Super...suntem in echipa completa. *|*
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
Tin sa rezerv din timp, asa cum am facut-o si anul trecut, cele doua croaziere pe care urmeaza sa le avem in Norvegia. Nu vreau sa avem emotii ca nu mai gasim locuri...Vi le prezint aici, deschid o lista de inscriere, cu rugamintea ca pana ma intorc din Maroc, in 25 martie lista sa fie finalizata pentru a putea face rezervarile.

11 iulie ora 11.45 Croaziera Gudvagen – Flam, in care o sa traversati  Nćrřyfjord. O sa va conduc pana in port, o sa va imbarcati, 2 ore va veti bucura de privelistile de vis, in timp ce eu am sa traversez cu microbuzul tunelul care iese la Flam si am sa va astept la doc.
Costa 250 NOK (cca 30 EUR) iar prezentarea o gasiti aici: https://lustrabaatane-as.trekksoft.com/en/activity/75786/gudvangen-flaam.


Un filmulet de prezentare:
! No longer available


13 iulie ora 11.00 Croaziera pe fiordul Geirangerfjord, inclus în patrimoniul UNESCO, unul dintre cele mai frumoase ale Norvegiei, cu privelisti incantatoare, cu doua dintre cele mai spectaculoase cascade: Brudesloret (Voalul Miresei) si Desyvsostrene (Cele 7 surori). Se urca cu microbuzul pe ferry in portul Hellesyt  , se achita un carpackage pentru 5 persoane  + extra 4 persoane. Total grup = 4420 NOK (500 EUR) pentru 9 pax = 55 EUR/pers Ajungem la Geiranger si debarcam la 12.15. De la Geiranger incepe extraordinara “Ruta de Aur” (Golden Route): Drumul Vulturilor (Orneveien), , Drumul Trolilor (Trollstigen), de la Geiranger la Eidsdal. 

Detalii aici:

https://booking.visitflam.com/en/to-do/a822973/fjord-cruise-geirangerfjord/showdetails

Prima croaziera este optionala, cine nu doreste poate sa vina cu mine cu microbuzul si ii asteptam pe ceilalti in port, a doua insa este insa "must", nu am in alt fel in care sa ajung cu microbuzul pe Drumul Trolilor, decat pe apa.

Deschid lista pentru optionala, dar asa vrea sa-mi confirmati ca ati inteles si ce tine de a doua croaziera:

1.

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Multumesc pentru informatii...Superbe  :)
Si incep eu lista  :)

Lista pentru optionala, dar asa vrea sa-mi confirmati ca ati inteles si ce tine de a doua croaziera:

1.Gabriela Lavinia G. - da confirm si a doua croaziera
2.
3.
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline Dana T

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Lista pentru optionala, dar asa vrea sa-mi confirmati ca ati inteles si ce tine de a doua croaziera:

1.Gabriela Lavinia G. - da confirm si a doua croaziera
2. Dana T - confirm si a doua croaziera
3.

Offline Del

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
1.Gabriela Lavinia G. - da confirm si a doua croaziera
2. Dana T - confirm si a doua croaziera
3. Delia N - idem

Offline Kaju

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Si eu ma  inscriu la prima croaziera si a doua bineinteles obligatorie:)

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Buna Kaju
Trebuie sa te inscrii pe lista ...asa cum s-au inscris cei dinaintea ta .
Copiezi lista din ultimul mesaj- mesajul postat de Del-...si adaugi prenumele tau urmat de prima litera din numele tau  la urmatorul numar de pe lista .Exact cum vezi pe lista.
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline moon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Norvegia. In tara fiordurilor, a cascadelor gigant si a ghetarilor. 8 - 16 iulie
« Răspuns #41 : Sâmbătă, 25 Martie 2017, 16:01 »
1.Gabriela Lavinia G. - da confirm si a doua croaziera
2. Dana T - confirm si a doua croaziera
3. Delia N - idem
4 . Irina I. - ambele

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Norvegia. In tara fiordurilor, a cascadelor gigant si a ghetarilor. 8 - 16 iulie
« Răspuns #42 : Duminică, 26 Martie 2017, 15:33 »

1.Gabriela Lavinia G. - da confirm si a doua croaziera
2. Dana T - confirm si a doua croaziera
3. Delia N - idem
4 . Irina I. - ambele
5. Valeria C. - confirm ambele croaziere

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
Avem 8 inscrisi si participanti. Au raspuns doar 5, desi trecut aproape o luna de cand am rugat pe cei din grup sa-mi comunice optiunea lor pentru croaziere. Va rog sa-mi intelegeti rugamintea, eu sunt disponibil in a ajuta, in a programa anumite lucruri care stiu ca sunt mai dificil de facut individual, dar este nevoie si de implicarea voastra in a citi, a analiza si a raspunde. In continuare astept raspunsul si celorlalti 3!

Offline Kaju

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6

1.Gabriela Lavinia G. - da confirm si a doua croaziera
2. Dana T - confirm si a doua croaziera
3. Delia N - idem
4 . Irina I. - ambele
5. Valeria C. - confirm ambele croaziere
6. Judit B. - ambele