Autor Subiect: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017  (Citit de 16733 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« : Vineri, 30 Septembrie 2016, 09:51 »

ORAR DE ZBOR;

05.08.2017  OTP 12:45 – MUNICH 13:45

MUNICH 15:05 – BASEL 16:00

12.08.2017   BASEL 18:40 – FRANKFURT 19:35

FRANKFURT 20:35 – OTP 23:50.

Intalnirea grupului aeroport: CAFENEAUA LAVAZZA – plecari internationale.

Biletele si asigurarile vor fi trimise pe mail fiecarui participant . Avem rugamintea de a printa aceste documente pentru a le putea prezenta si efectua check in-ul in aeroport.




Nu mai sunt locuri!




Tarif: 1150 EUR cazare in camera dubla
Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/elvetia-cu-tot-ce-mai-frumos-circuit-5-12-august-2017/
Avansul, care confirma rezervarea locului, este de 350 EUR/persoana.
Discount Gold Mamber Singles Camp: 40 EUR
Plecare: 5 august 2017
Sosire:  12 august  2017
Cazari:
Carahotel 4* Weill Am Rhein
Agora Swiss Night By Fassbind  3*, Lausanne
Langley Hotel Gustavia 3* Chamonix
Walliserhof Hotel 3* Taesch
Grand Hotel Palace 4* Varese 
Hotel Restaurant Kulm 3*Triesenberg Liechtentein
Gasthof-Hotel Krone 3* Stühlingen Germania
Servicii incluse:
• transport avion  Bucuresti Otopeni – Basel si retur, toate taxele incluse
• transfer de la aeroportul Basel la hotel (30 km) si la plecare de la hotel la aeroport
• cazare 7 nopti, hoteluri 3* si 4*
• 4 zile mic dejun tip bufet (la restul locatiilor se poate comanda contra a 8 - 12 EUR/zi)
• circuit al Elvetiei, cu microbuz 8 + 1, conform programului anuntat
• insotitor de grup din partea Singles Camp, pe toata perioada excursiei
Nu sunt incluse:
• asigurarea medicala
• taxele de oras la hotelurile in care este facuta cazarea
• taxe si vignete de autostrada, tunel, parcari. Suma finala din aceste costuri se imparte la participantii la excursie. Anul trecut a fost in jur de 25 EUR/persoana
• intrarile la obiective
• bilete pt urcarile in zonele de panorama (gondole, telescaune, tren cu cremaliera)
• Singles Camp Traveler tax = 15 EUR(pentru cei care nu sunt Singles Camp Member - vezi explicatiile: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2342.0.html)
Grup 8 + insotitor de grup: Gigi Cindea 0040 745 106501
Program
Ziua 1 5 august Plecare de pe aeroportul international Henri Coanda din Bucuresti. OTP 13:00 -Munchen 14:00 connection
Munchen 15:25 -Basel 16:20. Aterizare pe aeroportul EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg. Eu am sa va astept cu microbuzul si o sa plecam impreuna spre Basel. O sa va prezint intr-un tur pietonal centrul orasului, apoi vom merge la cazare la Weill am Rhein, langa Basel. Cina la hotel.
Ziua 2 6 august Check out si plecam din Basel spre Berna. Parcam in zona centrala a orasului, cel mai probabil la Cazino, iar de acolo mergem intr-un  tur pietonal cca 3 ore pentru a vizita insula Baselului, partea veche si cea mai frumoasa a orasului. Ne indreptam apoi spre la lacul Bilersee, unde vom face un stop la Twann-Tüscherz. Este minunat, un loc perfect pentru o pauza si relaxare. Apele lacului, de un albastru ireal, florile cu care este amenajata aleea, barcile, linistea toate creaza o impresie de atmosfera de vacanta...O sa luam drumul spre alt oras frumos al Elvetiei, Laussane, capitala sportului olimpic. O sa avem o seara de promenada in zona centrala si cea de port. O zi cu 300 km si cu un inceput de peisaj elvetian...
Ziua 3 7 august Din Laussane urmam un traseu al statiunilor de lux elvetiene, locuri in care si-au petrecut vacantele sau chiar vietile actori celebri, industriasi de top ai lumii, bancheri: Vevey - Montreux – Cetatea Chillon – Evian le Bains si ne cazam chiar in centrul Chamonix, la poalele celui mai mare masiv muntos din Europa: Mont Blanc. In fiecare statiune vom opri si vom avea timp s-o vizitam in tihna. O cafea pe celebrele terase de pe malul lacului Geneva, o prajitura si un gand bun...
Ziua 4 8 august E ziua mea! In 2016 cand am ajuns cu gondola la 3.800 m pe Aquille de Midi, m-am gandit ca mi-ar fi placut mult sa-mi petrec o data ziua acolo in imparatia varfurilor care domina Europa. Asa ca am brodit totul sa iasa asa...O sa urcam din Chamonix cu telecabila si gondola pe varful Aquille de Midi, la o intindere de mana de majestuosul Mont Blanc. Ne vom bucura de panorame, de terasele scaldate in soare si apoi vom pleca mai departe, spre alt colt de rai: Taesch Pana acolo avem doar 150 km... O sa facem o plimbare prin micuta asezare, extrem de pitoreasca si o sa privim spre locul in care o sa fim a doua zi: zeul Materhorn, varful care se cucereste doar de cei mai experimentati alpinisti ai lumii...
Ziua 5 9 august Din Taesch luam trenul care o sa ne duca in paradis: Zermatt, singura statiune din lume in care sunt interzise masinile. Doar cateva electrice, autorizate au voie sa transporte turisti de la gara la locatii. Va dati seama de linistea de aerul curat cu care veti fi intampinati acolo... Si chiar daca pare un pic departe de cizilizatie veti fi surprinsi cata lume forfoteste pe stradutele acelei perle montane. Si ce lume! O sa va convingeti singuri cam cine ajunge acolo....Din gara luam trenul cremaliera cu care urcam pe mai multe statii pe un platou mirific, de unde se vede silueta semetului in inaccesibilei stanci a Materhorn-ului.  La 14.00 ne intoarcem de pe munte si plecam spre Varese 210 km. Pe drum o pauza pe malul lacului Maggiore, la Stresa, un alt loc de poveste. 
Ziua 6 10 august Din Varese trecem pe lanca lacuri lacrimi de smarald, pe langa pajisti de un verde ireal, pe langa stanci gigantice si apoi urcam si urcam pana la cea mai celebra statiune montana din lume: St Moritz. O plimbare pe malul lacului, apoi in centrul statiunii...In jur de 3 ore vom sta acolo, pentru ca ne asteapta si alte locuri: Davos si  Vaduz, capitala Liechtenstein-ului. Vom innopta in acest mic stat, la Triesenberg. Total zi: 350 km
Ziua 7 11 august Din Triesenberg ne indreptam spre Bodensee, cel mai mare lac din Europa centrala, inainte insa vizitam orasul ferestrelor oriel, St Gallen. Pe malul lacului o sa oprim la Konstanz si dupa o plimbare pe faleza si centru ne indreptam spre un fenomen spectaculos: cascada Rinului. Trecem apoi in Germania si innoptam la  Stühlingen
Ziua 8 12 august Ultima zi vom face impreuna drumul din Stühlingen spre aeroportul Basel...Zbor Basel 18:45-Frankfurt 19:40 connection
Frankfurt 20:35 - Bucuresti 23:50

Este un circuit de parcurgere a celor mai frumoase locuri din Elvetia si imprejurimile acestei tari. Vom strabate vai, munti, orasele, ne vom bucura de panorame montane de vis, de racoarea padurilor, de miresmele campurilor. Veti innopta in Germania, Elvetia, Franta si Liechtenstein. Veti gusta din bucatariile fiecarei tari. Am organizat totul in asa fel incat sa evit costurile mari cu mesele din Elvetia si zilnic vom evada in afara granitelor pentru o masa budget, de 10 - 12 EUR, nu de 30 - 40...M-am gandit la fiecare amanunt, am folosit si experienta excursiei din 2016, astfel incat va pot promite o vacanta elvetiana minunata. Ce vreau insa este ca cei care-si doresc aceasta vacanta sa citeasca cu atentie explicatiile mele de mai sus si de mai...jos:
:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti.
La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Care nu sunt genul "eu vreau acolo nu acolo", care nu au mereu critici, remarci...Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic.
Hotelurile sunt este deja nominalizate, va puteti informa pe internet despre ele, aveti ocazia de a studia feed-back-urile.
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.
Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”. 
Bagajul trebuie sa fie mic pt a incapea in microbuz (spatiul intr-unul de 8 + 1 este foarte limitat). Este acceptat un singur troller cu dimensiunea maxima: 60 x 40 x 28 cm, cca 18 kg  si un mic rucsac. Tineti va rugam cont de acest amanunt foarte important si dorim sa evitam orice situatie sensibila si neplacuta. Este nevoie sa intelegeti ca in situatia in care veniti cu un bagaj mai mare decat dimensiunile comunicate nu o sa avem loc in microbuz si veti fi nevoiti sa va descurcati singuri, pe cheltuiala proprie cu transportul aeroport - hotel si invers  Nu este potrivit intr-o plecare in vacanta sa plecam cu astfel de probleme...
Daca aveti intrebari adresati-le aici, este posibil sa ajute si alti participanti. Pentru a comunica cu noi asigurati-va ca aveti cont de user pe forum (nu doar inscriere pe site).


Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #1 : Miercuri, 05 Octombrie 2016, 22:48 »
Am deschis si aici rezervarile. Locurile care au mai ramas dupa ocuparea de gold members se pot rezerva de oricine. Ocuparea locurilor ramase disponibile se va face in ordinea platii avansului, nu a inscrierii.

Offline MVM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #2 : Luni, 10 Octombrie 2016, 16:56 »
Intentionez sa particip si eu. Daca sunt nou-noutz si platesc avansul, am sanse? Am vazut ca prioritate au gold members! Mai sunt locuri? Va rog sa ma lamuriti! Va multumesc!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #3 : Luni, 10 Octombrie 2016, 17:05 »
Mai sunt locuri, rezervarile sunt deschise acum pt toata lumea.

Offline MVM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #4 : Miercuri, 12 Octombrie 2016, 16:06 »
As dori sa stiu, daca platesc avansul si nu mai e nimeni interesat, se mai organizeaza circuitul? Si daca NU, ce se intampla mai departe? Nu vreau sa fiu prea insistent, dar mi-am facut o gramada de planuri! Daca deranjez cu intrebarile, va rog sa ma corectati!

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #5 : Miercuri, 12 Octombrie 2016, 16:10 »
Nu iti f? probleme....din experien?a. ...excursiile se fac...stai lini?tit. ..
Lidia

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #6 : Miercuri, 12 Octombrie 2016, 16:14 »
A gandi ca nu mai e nimeni interesat de Elvetia e total gresit.
Sunt  putine locuri si poti sa te bucuri ca prinzi unul.

Bine ai venit printre noi !

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #7 : Miercuri, 12 Octombrie 2016, 16:20 »
Are perfect? dreptate....locurile se ocup? fantastic de repede....
Lidia

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #8 : Joi, 13 Octombrie 2016, 01:36 »
Toate excursiile noastre se tin... :)

Offline MVM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #9 : Joi, 13 Octombrie 2016, 07:10 »
Multumesc pentru incurajare si pentru urarile de bun venit. Daca si atmosfera reala e cea pe care o intuiesc din forumuri, nu poate sa fie decat OK!

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #10 : Joi, 13 Octombrie 2016, 10:10 »
Multumesc pentru incurajare si pentru urarile de bun venit. Daca si atmosfera reala e cea pe care o intuiesc din forumuri, nu poate sa fie decat OK!

Atmosfera reala e mult mai misto ... ai sa vezi  :giggle:
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #11 : Joi, 13 Octombrie 2016, 11:54 »
Mai mult decat ok.... :thumbup:
Lidia

Offline MVM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #12 : Sâmbătă, 22 Octombrie 2016, 11:11 »
Vreau sa ma inscriu pentru aceasta excursie, sint pregatit sa achit avansul. Cum procedez? Va rog sa-mi spuneti pasii de urmat!

                         Va multumesc!

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #13 : Sâmbătă, 22 Octombrie 2016, 11:28 »
Buna, intra pe http://www.singlescamp.ro/eveniment/elvetia-cu-tot-ce-mai-frumos-circuit-5-12-august-2017/
"rezerva-ti un loc" trimiti... vei primi un mail cu factura si apoi poti achita avansul. Succes !  :)
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline MVM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #14 : Luni, 24 Octombrie 2016, 12:14 »
Va anunt cu mandrie ca astazi am achitat avansul!