Autor Subiect: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017  (Citit de 16784 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline MihaelaAld

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #30 : Duminică, 30 Iulie 2017, 20:43 »
Multumesc Wonderland!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #31 : Duminică, 30 Iulie 2017, 23:30 »
Cu placere. Dar chiar n-am niciun merit!  Oricum intrai pe forum. Sau te anunta vreun coleg din Scotia. ;)
Enjoy!  :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline MihaelaAld

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #32 : Duminică, 30 Iulie 2017, 23:37 »
Buna seara tuturor,

Eu am facut plata in seara aceasta si am trimis Id-ul tranzactiei pe mail, am reusit sa cumpar si un troler corespunzator- deci ma incardez si  cu bagajul.
Sper doar sa nu fi intrat cu stangul in grup, manifestandu-mi bucuria intr-o maniera nepotrivita cu situatia. Cand am spus ca "cineva acolo sus ma iubeste", m-am referit la faptul ca renuntarea colegei s-a intamplat cu o saptamana inainte de plecare si nu cu 2-3 zile sau chiar in aceiasi zi, caz in care nu ar mai fi fost posibila inscrierea mea in locul ei.
Imi pare rau, daca am suparat pe cineva.
Seara frumoasa,
Mihaela

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #33 : Marți, 01 August 2017, 09:49 »
Sa nu uit: acum cand am reluat prezentarea fiecarui hotel am vazut ca sunt 2-3 cu SPA-uri foarte bune. Deci preventiv...nu e rau sa aveti in bagaje si un costum de baie. Prosop si halat vom avea de acolo, banuiesc ca niste slapi gasim...

Eu plec vineri din tara. Am sa va astept sambata in aeroport la aterizarea voastra in Basel. Urmariti va rog informatiile si recomandarile pe care vi le-am dat referitoare la conexiune si iesirea din aeroport.

Referitor la mancare. Programul de vizitare a Elvetiei incepe imediat dupa aterizarea voastra la Basel. Inainte de check in-ul la hotel, o sa mergem in centrul orasului pentru un tur pietonal de cca 3 ore. Imi pare rau, nu o sa avem timp de masa la sosirea acolo si nici nu va recomand o masa in Elvetia...Stiti deja de ce...Asa ca pana la 19.30 cand ajungem la hotel, va trebui sa va omorati foamea cu sandviciuri din bagajul de mana (este voie sa aveti asa ceva cu voi), biscuiti, ceea ce considerati...

Hotelul are un local destul de bun, mexican, cu preparate care au placut celor de anul trecut. Sau in drum spre hotel puteti lua ceva de la Lidl. Este unul in apropiere. Fiecare isi organizeaza cina cum doreste. In zilele urmatoare o sa avem program de mese, o sa oprim microbuzul in fiecare zi, in jur de 14.00, pt masa. Problema este in prima zi si va rog mult sa tineti cont de recomandarea mea.

Drum bun si sa ajungeti cu bine!  :)

Offline totoescua

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 124
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #34 : Marți, 01 August 2017, 16:50 »
Mihaela , chiar esti foarte norocoasa , poate te plimbi si pe podul suspendat din Matterhorm ca tot sunteti
in zona !


Offline MihaelaAld

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #35 : Marți, 01 August 2017, 17:37 »
Aaaa, ce surpriza..Ana, te salut!

Pe podul suspendat, mi-ar placea sa ma plimb, dar nu stiu ce sa zic...eu sunt newbie, vedem ce zice Gigi, daca e in plan, daca se poate...Inteleg ca va conduce mult, asa ca ma voi tine strict de program, sa nu creez vreo situatie neplacuta.
Sa inteleg ca ti-a placut mult Elvetia?
Spusesem ca, daca prind un loc, fac cinste.  Uite ca am prins si o sa ma tin de cuvant. Tare mi-ar fi placut sa fii si tu in compania noastra. Sper sa ne revedem in alte vacante.







Offline totoescua

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 124
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #36 : Marți, 01 August 2017, 17:52 »
Chiar mi - a ramas la suflet Elvetia , drum bun , astep impresii cand te intorci si sigur cinstea promisa !

Offline LUK

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #37 : Joi, 03 August 2017, 12:33 »
Buna ziua,
A mai ramas o zi pana la plecarea in Elvetia si vreau sa stiu daca toata lumea a intrat in posesia documentelor de calatorie,deoarece eu nu le-am primit inca.
Astept si eu un raspuns,sunt putin ingrijorata!

Offline Zaharia Eduard

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #38 : Joi, 03 August 2017, 12:52 »
Buna.Presupun ca esti Lucretia Pacea.Biletele tale sunt la mine.Le voi scoate eu.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #39 : Joi, 03 August 2017, 12:55 »
Doua...O zi pentru mine...doar eu plec maine.  :)
O parte au primit, probabil ti-a spus deja Mihaela, celorlalti urmeaza sa li se transmita in cursul zilei de azi.

Offline LUK

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #40 : Joi, 03 August 2017, 13:43 »
O zi si pentru mine,voi pleca maine la Bucuresti.M-am linistit!
Multumesc,Eduard! Ma bazez pe tine.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #41 : Joi, 03 August 2017, 14:02 »
ORAR DE ZBOR;

05.08.2017  OTP 12:45 – MUNICH 13:45

MUNICH 15:05 – BASEL 16:00

12.08.2017  BASEL 18:40 – FRANKFURT 19:35

FRANKFURT 20:35 – OTP 23:50.

Intalnirea grupului aeroport: CAFENEAUA LAVAZZA – plecari internationale.

Biletele si asigurarile vor fi trimise pe mail fiecarui participant . Avem rugamintea de a printa aceste documente pentru a le putea prezenta si efectua check in-ul in aeroport.

Cum nu a fost specificata o ora pentru intalnirea pe aeroport propun 10:15, pentru ca la ultima plecare aeroportul a fost foarte aglomerat.

Offline MihaelaAld

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #42 : Joi, 03 August 2017, 14:16 »
Este in regula, eu voi fi acolo la 10:15. Asa este a fost foarte aglomerat data trecuta.

Offline MihaelaAld

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #43 : Vineri, 04 August 2017, 19:54 »
Renzi, maine-i plecarea, da? Vad ca nu confirma nimeni ora de intalnire..Noroc ca te stiu cu picioarele pe pamant, altfel as fi banuit ca suntem out of topic..

Offline Zaharia Eduard

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Elvetia, cu tot ce are mai frumos. Circuit 5 - 12 august 2017
« Răspuns #44 : Vineri, 04 August 2017, 21:21 »
Ora a fost afisata in prezentarea facuta anterior de Gigi.E vorba de ora 10:30.E timp suficient sa ne imbarcam...