Autor Subiect: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017  (Citit de 34489 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Niculina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #30 : Miercuri, 29 Martie 2017, 10:35 »
Confirm pt ambele.

Offline forfotici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #31 : Miercuri, 29 Martie 2017, 22:11 »
Am trimis confirmare pentru ambele locatii si pe e-mail. Locatii este putin spus, dar nu am gasit un termen mai scurt.Abia astept sa cunosc locuri si oameni minunati.

Offline forfotici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #32 : Miercuri, 29 Martie 2017, 22:14 »
Am uitat sa ma prezint: Mihaela Fota...adica forfotici

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #33 : Vineri, 31 Martie 2017, 08:50 »
Nu am primit raspuns pentru cele doua optionale de la:

Vera B
Buse A
Pacea L

Saptamana viitoare doresc sa fac rezervarile, am nevoie de toate raspunsurile. Asa cum v-am rugat in Email, trimiteti-mi optiunile voastre pentru cele doua propuneri.

Offline Daniela W

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #34 : Marți, 04 Aprilie 2017, 17:14 »
Scuze, abia azi am vazut emailul, am raspuns imediat, doresc si eu sa merg in cele 2 locuri. Se mai pune?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #35 : Marți, 04 Aprilie 2017, 17:16 »
Da, astept pana raspunde toata lumea, nu vreau sa ratati asa ceva...Acum mai este doar o persoana de la care nu am primit mesajul.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #36 : Luni, 10 Aprilie 2017, 08:54 »
Am primit de la toata lumea raspunsurile pentru optionale. TOATA lumea a raspuns DA pentru HALF HOUR OPEN BAR la RICK'S, asa ca am solicitat rezervare. Am rezolvat si de data aceasta intrarea la Rick's, am primit raspunsul, factura, am si achitat. Asa ca o sa va bucurati de atmosfera de acolo. Foarte important, va rog sa retineti ca trebuie sa aveti in bagaje haine potrivite unui asemenea loc. Chiar daca vom sta doar o jumatate de ora inauntru, intrarea este cu DRESS CODE, minim BUSINESS CASUAL. Ca organizator si insotitor de grup nu-mi iau responsabilitatea nerespectarii de catre cineva a acestei reguli si a refuzarii de a fi primit inauntru. Trebuie sa va spun ca in cazul refuzului de a fi primiti in local banii se pierd, nu exista posibilitatea de a recupera ceva. Si nu este vina mea, sau a noastra...

Iata ce este scris la DRESS CODE Rick's Cafe:

"Pentru cei mai multi dintre clienti intrarea si cina este o oportunitate rara. Cina in localul nostru este vazuta ca o experienta, un moment special, astfel ca este important sa aveti grija cum va imbracati pentru o astfel de ocazie. Dress Code-ul nostru isi propune sa mentina confortul, atmosfera speciala si rugamintea noastra este sa nu ne puneti in situatia sensibila de a va atrage atentia sau a va refuza intrarea pentru ca nu sunteti imbracati corespunzator unui asemenea loc.

Nu permitem:
papuci / slapi de cauciuc
haine sau blugi rupti sau zdrentuiti
pantaloni scurti
decolteuri adanci
top-uri care lasa sa se vada burta
tricouri cu Logo sau anunturi
fusta mini
pantaloni gen adventure, camuflaj militar
trening
pantofi de sport
rucsac"

Am insistat mai mult poate decat trebuie pe acest aspect al tinutei la Rick's, pentru ca stiu foarte bine ce este acolo si cum se pune problema...Si nu vreau sa vad pe cineva din grup intr-o situatie penibila sau jenanta...Este tare neplacut pentru el dar si pentru restul grupului....

Oricum aceasta tinuta (care nu trebuie sa ajunga la Black Tie, ci de recomandat sa ramana in zona de bussines casual) o sa va fie utila si la Marrakesh si in special la Agadir. Sunt hoteluri foarte bune, lumea este imbracata seara la cina intr-un mod potrivit acestui tip de locatie.


Offline forfotici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #37 : Marți, 11 Aprilie 2017, 07:26 »
Multumesc. O sa tin cont de acest aspect. Apreciez efortul dvs. Cu stima, Mihaela :thumbup: :flori:

Offline Liliana Tudorache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 175
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #38 : Miercuri, 17 Mai 2017, 11:44 »
NU UITATI :  Pentru plecare aveti nevoie de pasaport (nu carte de identitate ca in EU) cu termen de valabilitate minim 6 luni incepand cu data plecarii

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #39 : Miercuri, 17 Mai 2017, 13:12 »
Mai adaug ceva la ce am informat si a subliniat foarte bine Liliana: nu va faceti pasapoarte temporare. In toamna am scapat cu doua persoane care isi facusera asa ceva, dar trebuie sa stiti ca multe tari arabe si africane nu sunt de acord cu aceasta forma de identificare. Pana in acest moment Marocul le-a acceptat, dar nu se stie cum se razgandesc si atunci poate fi tarziu...

Offline ioanaa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #40 : Miercuri, 26 Iulie 2017, 15:08 »
Buna ziua si bine v-am gasit. Sunt Ioana din Cluj si sper sa descopar locuri si oameni minunati alaturi de voi.

Offline Liliana Tudorache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 175
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #41 : Miercuri, 26 Iulie 2017, 15:12 »
Bine ai ... venit, sunt mai veche, dar pana acuma am numai aminitiri frumoase!

Offline ioanaa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #42 : Joi, 24 August 2017, 16:54 »
Buna ziua din nou. Doresc sa stiu daca mai este cineva din Cluj care participa la acest circuit pentru a ne intelege eventual sa plecam impreuna! Multumesc si abia astept sa ne cunoastem!

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #43 : Miercuri, 13 Septembrie 2017, 17:32 »
Costul optionalelor Chez Ali si Rick's Cafe va fi achitat direct catre insotitorul de grup din partea Singles Camp, la plecarea in excursie.
Costul total este de 62 de euro (50 de euro pentru Chez Ali si 12 euro pentru Rick's Cafe).

Offline GabrielaIV

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 29
Re: Maroc. Circuit si sejur 7 - 16 octombrie 2017
« Răspuns #44 : Vineri, 22 Septembrie 2017, 06:01 »
 Buna
Cum se procedeaza cu serviciul de telefonie ?i internet?
Am vorbit la Vodafone ?i am inteles ca nu au încheiat un protocol cu Maroc.
Cumparam de acolo o cartela?