Autor Subiect: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017  (Citit de 25240 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #90 : Duminică, 03 Septembrie 2017, 20:04 »
Buna seara, am revenit cu un tonus de exceptie din cea de-a 12 excursie cu singlescamp. Absolut spectaculos. Un grup de oameni de calitate, frumosi si veseli. Si cand ma gandesc ca la prima actiune singles am refuzat sa urc la cascada Urlatoarea pentru ca mi s-a parut greu, acum am fost in stare, chiar daca ultima pe tot traseul sa urc pe varful cel mai inalt din Samothraki si pe un traseu de 12 ore. Mi-am depasit toate limitele fizie si psihice, am revenit acasa foarte fericita. Multumesc din suflet lui Gigi si Samizei pentru ca au avut multa rabdare cu mine, lui Iulian si lui Mircea pentru sustinere si ca m-au acceptat sa urc, lui Daniel si Andreea care m-au insotit aproape tot traseul si recunosc ca fara ei nu stiu cum as fi reusit. Superba ziua petrecuta la cascade, si apogeul a fost ultima zi cand am avut sansa de a petrece o ora singuri pe o plaja accesibila doar cu barca. O excursie de inedita si de exceptie. Datorita lui Singlescamp m-a redescoperit si redefinit intr-un singur an. Felicitari pentru tot ceea ce faceti pentru noi toti. Datorita voua am avut sansa de a cunoaste  zeci de oameni de calitate alaturi de care am petrecut momente memorabile. Gigi, abia astept sa ne revedem la Praga. Lidia, traseul din Fagaras, pe care l-am parcurs fara probleme mi-a dat curaj sa incerc toate traseele din Samothraki. Va rog sa continuati cat mai multe actiuni singlescamp, este o reteta unica prin care devenim mai buni. Cu mare drag, Mire (Morena).
PS: acum descarc pozele

Offline Padana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #91 : Duminică, 03 Septembrie 2017, 20:29 »
Felicitari Mirela! Ai toata admiratia mea!


Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #92 : Duminică, 03 Septembrie 2017, 23:32 »
Multumesc !

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #93 : Duminică, 03 Septembrie 2017, 23:35 »
Cateva poze de referinta:

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #94 : Duminică, 03 Septembrie 2017, 23:44 »
 :flori: *|*

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #95 : Duminică, 03 Septembrie 2017, 23:46 »
 :flori: *|*

Offline buburuza17

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #96 : Vineri, 08 Septembrie 2017, 18:54 »
Va multumesc pentru o noua excursie excelenta! Programul si peisajul au fost deosebit de atractive, cazarea foarte buna. Multumesc tuturor prietenelor si prietenilor cu care am petrecut clipe deosebit de placute si ghizilor, Iulian si Mircea, care ne-au condus cu sange rece, rabdare si voie buna pe cel mai tare traseu montan pe care l-am facut pana acum! Toate cele bune  :) :flori: :applause:

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #97 : Luni, 11 Septembrie 2017, 15:58 »
Samothraki, o alta parte din Grecia la superlativ!
Ape cristaline, liniste, plaje izolate, apusuri minunate, drumetii spectaculoase, mancare delicioasa, muzica... m-a incantat nespus.
Si smochinii copti din Chora, din care am cules cu ambele maini si am mancat cu pofta si bucurie...  :)
Mi-a placut foarte mult Samothraki, recomand aceasta destinatie pentru o vacanta completa...

















































































Cat despre Fegari, s-a lasat greu cucerit, dar am reusit sa-l urcam iar panorama din varf a meritat din plin; a fost grozav sa vad plaja din varful muntelui si, in ziua urmatoare, varful cucerit de noi de pe plaja...

























































Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #98 : Luni, 11 Septembrie 2017, 19:46 »
Pe treptele bisericii din Chora am intalnit o floare foarte frumoasa , chiar inflorita: floarea pasiunii.   :)

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #99 : Luni, 11 Septembrie 2017, 23:27 »
Multumim Cristina, am retrait excursia datorita pozelor tale foarte frumoase. Abia astept sa ne revedem!

Offline buburuza17

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #100 : Marți, 12 Septembrie 2017, 22:22 »
Superbe fotografiile! :applause:

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #101 : Vineri, 15 Septembrie 2017, 11:43 »

Poza facuta de Valentin!
Multumesc pentru pont Liliana Tudorache :)!

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #102 : Marți, 19 Septembrie 2017, 14:50 »






Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #103 : Sâmbătă, 23 Septembrie 2017, 10:16 »
Crystyna 2000, cate poze frumoase! Tu faci parte dintr-un val nou in grup, unul care te are si pe tine sus. Imi aduc aminte nerabdarea ta inainte de lansarea excursiilor, scriai undeva ca esti curioasa sa vezi cele 55 de excursii pe care le-am promis in acest an. Bravo, esti un castig mare pt grup, vad ca interactionezi, povestesti, arati!  :flori:

Mirela cred ca esti recordman (sau recordwoman) la excursii Singles Camp anul acesta. O transformare fantastica, de la o persoana putin activa, careia ii era greu sa mearga de la Manastirea Ieronimilor pana la Turnul Belem, considera asta "oa alergatura", pana la a urca si cobori 1700 de metri diferenta de nivel, intr-o singura zi. Felicitari pentru ce ai facut cu tine!  :thumbup:

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #104 : Sâmbătă, 23 Septembrie 2017, 15:54 »
Multumesc Gigi pentru aprecieri. Da, eu sunt tare recunoscatoare pentru norocul de a deveni membru Singlescamp, alaturi de care am reusit sa ma regasesc si redefinesc, mai ales sa cunosc atat de multi oameni minunati, iar acum abia astept sa particip la cat mai multe actiuni montane:) Am marele regret ca din motive personale nu pot participa la petrecerea din seara aceasta de la Mamaia. Abia astept sa va revad, pe curand, cu mare drag, Mirela! *|* Let's fun Singlescamp!  *|*