Autor Subiect: Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016  (Citit de 25060 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Alintata

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 56
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #30 : Vineri, 02 Decembrie 2016, 23:00 »
Buna seara, dragi petrecareti care veti merge la Sibiel, se mai stie ceva de microbuz?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #31 : Sâmbătă, 03 Decembrie 2016, 05:19 »
Cam ce se stia si saptamana tracuta...
Alintata, daca nu se aduna suficienti doritori, tariful/persoana este prea mare. Eu sper sa se mai adune...Costul , asa cum am explicat este 2000 RON si se imparte la numarul de persoane care aleg sa vina in acest fel. 

Iata si ultima lista...poate totusi se mai aduna. Pacat sa ratati ocazia de a va cunoaste si socializa cu cantec si voie buna in microbuz ;) :

1. Simona C.
2. Oana P.
3. Nurdan Z.
4. Farcas V.
5. Emanuel D. (urcare din Brasov)
6.Adriana R
7.Dana P.
8. Violeta S
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline nitaflorian

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #32 : Duminică, 04 Decembrie 2016, 17:36 »
Mai sunt locuri ?
florian nita

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #33 : Duminică, 04 Decembrie 2016, 22:41 »
Da Florian, este a doua tura...Te poti inscrie. De maine incepe sa se lucreze si in agentie.

Offline ValiF

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 50
Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #34 : Marți, 06 Decembrie 2016, 22:15 »
Buna seara!
Stiu ca mai este ceva timp pana la plecarea spre Sibiel dar observ ca lista pentru transport nu se mai completeaza asa ca... As vrea sa stiu daca este cineva care pleaca din Bucuresti cu masina personala, are un loc disponibil  :help: si are nevoie de companie pe drum :)  Multumesc anticipat!

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Petreceri, voie 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #35 : Miercuri, 07 Decembrie 2016, 09:36 »
Daca nu se strange destula lume cat sa merite angajarea microbuzului de 19 locuri, nu vreti totusi sa ne organizam si sa mergem impreuna cu trenul (www.cfrcalatori.ro) sau cu un autocar de linie (www.autogari.ro) ?
La tren spre exemplu, mi se pare potrivit cel de la ora 10 din Bucuresti, ajunge la 15.38 in Sibiu
Ca si autocar, il propun pe cel de 10.30 care ajunge la 15.00 in Sibiu, dar poate ne ajuta si Gigi cu un sfat ce autocar sa luam pentru ca observ ca au statii diferite de oprire in Sibiu

Astept si parerile voastre
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #36 : Miercuri, 07 Decembrie 2016, 09:51 »
Stiu ca e cam de dimineata, dar parerea mea este sa calatoriti cu Fany de 7.30. Are autocare bune si curate. La 10.25 este Alis, sunt microbuze nuchiar noi si au muzica populara din greu...Asa ati ajunge la 12.30 in Sibiu si vedem, ne organizam cei de aici sa va transferam la Sibiel. Este cea mai buna solutie. Ati ajunge la timp la pensiune, va puteti odihni un pic pana la petrecere. Altfel ajungeti un pic cam tarziu si nu o sa mai aveti prea multa vreme de refresh si relaxare...

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Petreceri, voie buna si traditii in 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #37 : Miercuri, 07 Decembrie 2016, 10:08 »
Gigi... nu e de dimineata... e cu noaptea in cap! dar daca trebuie si asta e recomandarea ta... eu asa voi face, vin cu Fany de 7.30
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #38 : Miercuri, 07 Decembrie 2016, 10:20 »
Nu trebuie, este doar un sfat... :)
Cu trenul nu stiu cum este in perioada aceasta, cat e de cald, iar cu Alis v-am spus dezavantajele...Din pacate altceva nu este...

Offline delphin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
Alis merge la Campeni (Alba) si dupa Sibiu o ia pe drumul national, nu pe autostrada. Exista posibilitatea sa va lase mai aproape de Sibiel, in Sacel de exemplu, nu numai in Sibiu. In Sibiu ajunge la ora 15:15-15:30. eu locuiesc in Abrud si am mers de citeva ori cu Alis de la Bucuresti sau de la Sibiu spre Abrud, ii stiu bine. cu muzica e asa cum spune Gigi, nu reusesti sa iti auzi gindurile :-D. dar e la mina soferului, nu e din fabrica si cred ca se poate da la pace cu el in vreun fel...
Este de vazut daca cei de la Fany merg pe autostrada dupa Sibiu sau daca opresc in vreun sat pe traseu.
Luati in calcul toate aspectele, ce va convine mai mult si vedeti la care va da cu plus :-)

Apropo de transport, ma trezesc si eu sa intreb, dinspre Alba Iulia sau mai de la vest, nord-vest, nu vine nimeni? sa ma pescuiasca de unde am avea drum comun Alba Iulia - Sebes - Sibiel ...
Toate cele bune sa fie,
Gabriela

Offline ValiF

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 50
Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #40 : Joi, 08 Decembrie 2016, 08:03 »
Buna dimineata!
Gigi multumim de sfaturi, in ce priveste modalitatea de transport.
Misona, am sunat la Fany si mi-au spus ca se face rezervare cu 2-3 zile inainte iar plecarea este din Autogara Militari.

Zi minunata tuturor!  :)

Offline Elart

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Eu vin din Sibiu cu masina personala si am 2 locuri libere. Cine doreste, ma poate suna la nr. 0743635309. Ela
Ela

Offline Liliana06

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
1. Simona C.
2. Oana P.
3. Nurdan Z.
4. Farcas V.
5. Emanuel D. (urcare din Brasov)
6.Adriana R
7.Dana P.
8. Violeta S
9. Liliana C.

Offline enya71

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #43 : Duminică, 11 Decembrie 2016, 20:27 »
   Eu ma retrag de la transport. Am refacut lista. Ne vedem direct la Sibiel!  *|*

1. Simona C.
2. Oana P.
3. Nurdan Z.
4. Farcas V.
5. Emanuel D. (urcare din Brasov)
6.Adriana R
7.Dana P.
8 Liliana C.

Offline ValiF

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 50
Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #44 : Luni, 12 Decembrie 2016, 00:31 »
Si eu ma retrag de la transport. Mai jos este ultima lista. Ne vedem la Sibiel!   :)

1. Simona C.
2. Oana P.
3. Nurdan Z.
4. Emanuel D. (urcare din Brasov)
5. Adriana R
6. Dana P.
7. Liliana C.