Autor Subiect: Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016  (Citit de 25110 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Dana C

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
Buna dimineata, dragi prieteni!
Am trait, impreuna, o petrecere ca in studentie,asa am simtit-o eu!
Fotografii nu pot atasa, desi am aceasta pasiune, pentru ca din "cauza"  inchiderii programului de seara spre 6 dimineata  *|* a complicat pasiunea pentru fotografie. :D

Poate din aceasta descrie scurta, cei care nu ati participat, va imaginati cu ochii mintii ce petrecere, stare, am avut toti, sunt sigura!
Cu aceasta iesire au inceput sarbatorile de iarna, mai este putin si inchidem acest an.
Pana la urmatoarea intalnire, vechi si noi participati, sa parcurgeti drumul vostru alaturi de cei ce-l fac frumos si usor, oricat de lung si greu ar fi!

Cu drag,Dana C.

Offline gschipor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Intradevar a fost si Petrecere si Voie Buna si prezentarea Traditiilor din Marginime de catre enciclopedia Gigi. Experienta si charmul lui Gigi au reusit sa-i descatuseze chiar si pe cei mai introvertiti iar doamnele cred ca deja se pregatesc sa-l sanctifice sau macar sa-i dea comanda de statuie.
A cincizecea actiune Singles Camp a fost un prilej de incarcare a bateriilor pentru cei prezenti cum nu ma indoiesc ca au fost si cele precedente si vor fi si urmatoarele.

George

Offline delphin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
Re: Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #92 : Marți, 20 Decembrie 2016, 13:08 »
Pentru mine a fost mai mult decit am indraznit sa visez  :)
M-am simtit ca in acel "acasa" unde te simti in siguranta, cineva are grija de tine,  te simti apreciat, respectat,  iubit. 
A fost o magie cu siguranta acolo, m-am simtit libera sa fiu eu insumi chiar daca nu am profitat din plin de asta si ce m-a incintat cel mai mult a fost sentimentul puternic de prieteni vechi de cind lumea.  Imi venea sa zimbesc incontinuu si fara motiv :thumbup:
Sincronicitatile au func?ionat din plin si asta a contribuit si mai mult la sentimentul ca ma aflu in locul potrivit la momentul potrivit.
Nu mai spun de peisajul de basm de iarna in care s-a petrecut totul.
Multumesc magicianului sef - Gigi pentru vrajile sale minunate si tuturor celor ce au ales sa vina in acel loc grozav pentru bucuria, frumusetea interioara si starea de bine împ?rt??ite.
Sa ne vedem cu bine si in alte ocazii tot asa de reusite ca si aceasta  *|*
Toate cele bune sa fie,
Gabriela

Offline calin s

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Petreceri, voie buna si traditii in Maginimea Sibiului. 16 – 18 decembrie 2016
« Răspuns #93 : Marți, 20 Decembrie 2016, 17:17 »
Salut, dragilor!
Am ales sa scriu la rece, dupa cateva ore bune trecute din aceasta saptamana, pentru a fi sigur ca sunt obiectiv si asta pentru ca sentimentul pe care l-am avut la plecarea din Sibiel dupa ce am petrecut un sfarsit de saptamana minunat, impreuna cu prieteni cu un caracter frumos (si scriu prieteni pentru ca oamenii au fost si sunt admirabili), a fost de fericire… iar astazi sunt la fel de bucuros sa am acea fericre in suflet, incarcat fiind cu o energie deosebita, pozitiva, radiata din zambetul, rasul si exteriorizarea celor prezenti la Sibiel, in sfarsitul de saptamana 16-18 decembrie. Din punctul meu de vedere, totul…  primirea cu bucurie, bucate si bauturi fel de fel, povestile, plimbarile, dansurile, noptile si peste toate cei prezenti, a fost mirific. Cei reticenti, dar fara prejudecati si care vor sa participle la astfel de evenimente, trebuie sa stie ca aceste intalniri sunt la fel ca cele de pe terasa, din parc, sau pur si simplu din tren, sau avion, impreuna cu prieteni stiuti sau cunoscand si socializand cu persoane nou intalnite si frumoase (imi asum ceea ce scriu). Pozele si filmuletele reflecta clar ce atmosfera a fost intr-un grup cu multi “nou intrati”. Sunt un om fericit in general si asta pentru ca ma bucur de oportunitatile vietii, iar dupa acest eveniment, repet sunt fericit pentru ceea ce s-a intamplat si ce am trait impreuna cu oameni minunati, la Sibiel. Nu incerc sa filosofez, dar spun: “fericirea te face asa cum vrei sa fi”. Gigi si Samiza, m-am convins inca o data ca acea lege a universului, “ce si cum dai si faci, asa primesti” este valabila. Aveti respect, admiratie, simpatie si dragoste, din partea unui participant la evenimentul organizat de voi si viitor inscris la astfel de intalniri (cu siguranta nu sunt singurul care nutreste aceste sentimente). Doresc cu drag, tuturor membrilor SingleCamp “Sarbatori Fericite” si “La Multi Ani!”… sa fie cu bucurii!!!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
A treia saptamana cu evenimente Singles Camp la Sibiel...Pentru ca am gasit un scurt ragaz intre 2 petreceri, ma intorc la aceasta actiune si va arat cateva fotografii...