Autor Subiect: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017  (Citit de 78174 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #30 : Joi, 19 Ianuarie 2017, 10:14 »
scuze acum am vazut precizarile pt cazare

Nicol 2017

  • Vizitator
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #31 : Joi, 26 Ianuarie 2017, 22:46 »
Am achitat si eu suma de 110 lei pentru petrecere. Sunt din Galati si am zis ca este cea mai buna ocazie sa intru in acest grup.
Toate cele bune !  *|*

Offline Dana C

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #32 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 10:53 »
Buna dimineata!

In entuziasmul ce ne caracterizeaza pe toti cei din SC, ieri, in autocarul de intoarcere de la "Pasi in zapada" am hotarat (cei care deja ne-am inscris la petrecerea de la Galati)sa deschidem lista de transport BUCURESTI-GALATI.
In afara de socializare, stim ce capabili suntem sa petrecem pana dimineata, ar fi mai comod sa fim cu un autocar decat cu zeci de masini!
Asa ca deschid aceasta lista incluzand si posibiltatea de a specifica daca aveti nevoie de o noapte de cazare in Galati.
Poate pare cam devreme deschiderea acestei liste dar evitam sa nu stim cu ce sa venim...stim deja ca avem  aceasta posibiltate de transport, cu conditia sa ne strangem un nr.X de persoane pt microbus sau autocar!


LISTA DE TRANSPORT BUCURESTI-GALATI

1.Dana C+ cazare


Zile frumoase tuturor! :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #33 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 11:14 »
Am achitat si eu suma de 110 lei pentru petrecere. Sunt din Galati si am zis ca este cea mai buna ocazie sa intru in acest grup.
Toate cele bune !  *|*

Nicol, sper ca ai citit toate precizarile, inainte de  a achita  :blush:
Adresabilitate: este un eveniment deschis si destinat celor din Braila, Galati, Bucuresti, Tulcea, Constanta si oricui isi doreste o petrecere la inceput de primavara...Cu cateva conditii:pot participa doar membrii activi Singles Camp, cu cel putin o prezenta la o actiune Singles Camp sau cu inscriere si plata de avans la o excursie 2017. Sa fiu mai explicit: nu este o actiune "hai sa vedem cine e acolo, daca ne place sau nu"ci una ulterioara, se doreste de reintalnire, de cunoastere a celor care au mai fost cu noi, sau care s-au decis independent de acest eveniment sa faca pasul in offline
Nu aduceti prieteni. Participa, repet, doar membrii activi Singles Camp.
Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/petrecere-singles-camp-la-braila-galati-1-aprilie-2017/
Organizator si insotitor de grup: Gigi Cindea

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #34 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 11:27 »
Buna dimineata!

In entuziasmul ce ne caracterizeaza pe toti cei din SC, ieri, in autocarul de intoarcere de la "Pasi in zapada" am hotarat (cei care deja ne-am inscris la petrecerea de la Galati)sa deschidem lista de transport BUCURESTI-GALATI.
In afara de socializare, stim ce capabili suntem sa petrecem pana dimineata, ar fi mai comod sa fim cu un autocar decat cu zeci de masini!
Asa ca deschid aceasta lista incluzand si posibiltatea de a specifica daca aveti nevoie de o noapte de cazare in Galati.
Poate pare cam devreme deschiderea acestei liste dar evitam sa nu stim cu ce sa venim...stim deja ca avem  aceasta posibiltate de transport, cu conditia sa ne strangem un nr.X de persoane pt microbus sau autocar!


LISTA DE TRANSPORT BUCURESTI-GALATI

1.Dana C+ cazare


Zile frumoase tuturor! :)



Buna Dana!

Frumoasa initiativa, dar s-ar putea sa fie cam costisitoare, ma refer la faptul ca daca se ia un microbuz SC de catre Gigi, trebuie achitate soferului si noaptea de cazare si mesele (daca il tinem acolo) sau inca un drum dus-intors Galati-Bucuresti (daca il trimitem la Bucuresti).

Propun sa vedem cati ne strangem la transport grupat, care ar fi costurile pentru o persoana si eventual luam in calcul sa mergem organizat cu transport de linie (www.autogari.ro) sau cu trenul (www.cfrcalatori.ro). In ambele cazuri, costul transportului dus-intors e in jur de 100 lei.


Si as mai avea o rugaminte, sa ne souna organizatorii din Galati daca la menu se poate servi altceva la felul principal decat peste?? Un gratar mai bine?

LISTA DE TRANSPORT BUCURESTI-GALATI

1.Dana C+ cazare
2. Simona C+ cazare

Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #35 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 11:32 »
Vin si eu!!!

Ce fain ca ne revedem!!! De abia astept!
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Dana C

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #36 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 11:51 »
Misona,sigur ca vom vedea cati ne strangem si organizatorii ne vor spune costul!
Cu transportul de linie nu cred ca este prea bine,nu va fi asa comod si intim...dar vom vedea.Daca pretul pentru un transport al nostru va fi putin mai mare,nu
cred ca va fi o problema.
Indiferent unde am mers cu transportul nostru,s-a calculat si cazarea/masa soferului!
Va fi o super petrecere de primavara,asta sigur! *|*


Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #37 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 12:03 »
Va fi o super petrecere de primavara,asta sigur! *|*

Si eu de abia astept Dana!
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Nicol 2017

  • Vizitator
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #38 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 12:17 »
Am retinut ca trebuie sa ma inscriu/achit si alte actiuni/excursii din anul 2017.
Eu lucrez in ture si a fost nevoie sa ma consult cu ceilalti colegi.
Pana in luna mai nu am mai gasit locuri disponibile la excursiile propuse (dorite de mine).
Asa ca sper sa particip pentru inceput din luna mai 2017. O sa incerc sa achit in timp util avansul .
Toate cele bune !  :angel:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #39 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 12:30 »
Da, participa DOAR cei care au participat la o excursie Singles Camp&Travel, sau asta a fost ca o usa deschisa, care s-au inscris si achitat. Am sa reiau lista si daca sunt inscrisi care nu au mai fost cu noi, imi pare rau... :-\

Nicol 2017

  • Vizitator
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #40 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 12:34 »
M-am inscris , am si achitat deja si am primit si factura ...... deci ....  :(

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #41 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 12:48 »
Nicole, daca te-ai inscris si ai achitat avansul si la o alta actiune din 2017, atunci nu e nicio problema. Daca nu, mai ai un picut de timp...
Sa stii ca la acest tip de solicitari/precizari, Admin nu negociaza.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Nicol 2017

  • Vizitator
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #42 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 12:50 »
Ok ! Salve !  :angel:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #43 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 18:22 »
Nicol, ideea este ca daca explic, fixez si transmit ferm niste conditii restrictive, nu le fac fara motivatii si nu sunt doar formale. Atmosfera asta buna care exista in excursiile noastre este si rezultatul actiunii de filtrare. Am mai explicat pe aici ca indiferent cat se insista de catre unii sa las bariera intredeschisa - nu o s-o fac niciodata...

Suntem Singles Camp nu Singles Party, evenimentele noastre sunt organizate a avea petreceri in program, nu a fi doar intalniri cu muzica si dans. Urmarim alte lucruri decat doar distractia, pentru noi cea mai importanta tinta este socializarea, comunicarea....

Am explicat ca o sa fac party-uri zonale pentru a da ocazia celor care au participat si sunt in profilul nostru sa se (re)intalneasca. Particip si eu, o posibilitate si pentru mine sa-i revad pe cei cu care amcalatorit si in acelasi timp sa ajut cu explicatii si relatii despre excursii.

Deci nu facem petreceri pentru new entry! Nu au trecut prin nici un filtru, nimeni nu a discutat cu ei, nu i-a intalnit, vazut etc...Recunosc ca pot fi surprize foarte placute, dar in acelasi timp - fara sa se inteleaga sau interpreteze - pot fi si neplacute...Si ce ne facem ca organizatori daca ne apar niste fete care-si dau ochii peste cap, sau niste baieti care nu prea stiu de bunul simt intr-un grup...

De asta nu am dat numele restaurantului... ::)

Am explicat si despre plata aici: la orice incasare se emite factura, chiar daca ea ulterior se storneaza, asta este regula contabila si financiara.

Nicol 2017

  • Vizitator
Re: Petrecere Singles Camp la Braila - Galati 1 aprilie 2017
« Răspuns #44 : Marți, 31 Ianuarie 2017, 03:13 »
Da, pe undeva aveti dreptate, dar la 51 ani nu stiu daca imi mai pot "da ochii peste cap" ... asa cu usurinta, iar de "bunul simt" .... pot si eu sa ma tem , mai ales ca "intru" intr-un grup .... care deja se cunoaste ... dupa cum insistati in mesaj .
Daca este un grup restrans de ce ati mai cautat adepti ? Sa inteleg ca este numai pentru zona SIBIU .... totusi din titlu "SINGLES " ... eu merg pe alt dictionar ?
Sunt plina de viata, imi plac excursiile, calatoriile ... mai am ceva ani pana la pensie .... nu pot sa strabat tara de una singura ... deci ... NU SUNT BINE VENITA in grupul dumneavoastra ???  :help: