Autor Subiect: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017  (Citit de 9884 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #15 : Miercuri, 24 Mai 2017, 12:11 »
                                INFORMATII TRANSPORT

Auto: Microbuz inscriptionat cu numele firmei de transport New Champions Line .
Sofer: Bogdan. - Telefon : 0751.75.33.30
Pentru conexiuni la traseu, sunati sofer si stabiliti locul de imbarcare si ora .
Ruta este: Bucuresti-Buzau- Gura Siriului
Plecare din Bucuresti: 27 mai 2017 , ora 07:00 Statia Piata Unirii in fata hotelului Horoscop.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #16 : Joi, 25 Mai 2017, 11:05 »
Buna ziua ! Referitor la echipament,cu siguranta pentru traseu se va putea merge si in maneca scurta ( daca e racoare si ceva cu maneca lunga)....pentru pantaloni este ideal un pantalon lung, care ne fereste de pietricele,praf...etc. Pelerina de ploaie ( sau ceva de ploaie) trebuie sa avem obligatoriu pentru a fi in siguranta. Avand in vedere ca seara si dimineata este mai racoare in zona unde vom fi, trebuie o bluza cu maneca lunga,pulover,etc.Incaltamintea pe drum/in masina poate fi orice, pentru micile traseee recomand o gheata/adidas trail (cu tapa aderenta). Vom urmari prognozele si voi posta si alte info legate de traseu,vreme,atmosfera.....etc ! Sa ne vedem cu bine !

Offline cz_irina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #17 : Joi, 25 Mai 2017, 11:34 »
Buna ziua! eu nu mai pot sa particip in weekend la excursia de la Buzau. Poate doreste cineva sa ma inlocuiasca. ::) ::) ::) ::)

Offline danieladimitrescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #18 : Joi, 25 Mai 2017, 11:34 »
Multumim mult, sa ne vedem sanatosi!!!

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #19 : Luni, 29 Mai 2017, 21:30 »
Vad ca nu avem nici un comentariu....pana acum.....ori nu v-a placut.....ori oboseala isi spune cuvantul. Incep eu, cred ca v-ati simtit bine si ma bucur ca va cunosc, am incercat sa oferim cadrul socializarii cu ajutorul naturii si al diverselor obiective turistice.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #20 : Luni, 29 Mai 2017, 21:33 »
lacul ...

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #21 : Luni, 29 Mai 2017, 21:34 »
...de duminica...

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #22 : Luni, 29 Mai 2017, 21:34 »
...rustic..

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #23 : Luni, 29 Mai 2017, 21:35 »
verde, foarte mult verde....

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #24 : Luni, 29 Mai 2017, 21:37 »
...apa...multa apa ... am avut...

Offline maria2015

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #25 : Luni, 29 Mai 2017, 21:59 »
Multumesc Gabi pentru poze.    Sunt minunate :applause: :applause:, asa cum a fost  toata excursia. Desi am plecat de acasa pe o ploaie torentiala, in timpul excursiei vremea a fost excelenta!  A fost o actiune frumoasa, asa cum sunt toate actiunile Singles Camp,  am revazut locuri minunate, m-am simtit foarte bine,  grupul a fost minunat,  am cunoscut persoane noi,  mi-am facut noi prietene pe care sper sa le revad si la alte actiuni. 
La pensiune, am petrecut o seara magica in jurul  focului de tabara, cu vin fiert, acorduri de chitara si multa veselie. *|* *|* 

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #26 : Marți, 30 Mai 2017, 00:20 »
O excursie reusita..Cu putina ploaie...cu obiective frumoase...chiar deeosebite..cu distractia aferent? din jurul focului de tab?r? ?i. ...bineinteles din microbuz
Aaaa...si sa nu uitam....nu a lipsit momentul de shopping...renumitii carnaciori de Plescoi

Gabi, iti mul?umim pentru intelegere si organizare...sa ne revedem cu bine....
Lidia

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #27 : Marți, 30 Mai 2017, 07:28 »
Gabriel este un ghid minunat,implicat,curajos,perseverent,atent si grijuliu...

Si daca ploaie nu era , cum ar fi surprins el doua curcubee in aceeasi poza !
Tinutul Buzaului va ramane greu accesibil,salbatic, cu energii necunoscute,cu o istorie nescrisa,
cu oameni tacuti si inalti...

Gabi, dai o inghetata la Varna  !

Offline AdinaS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #28 : Marți, 30 Mai 2017, 09:21 »
A fost o excursie reu?it?, locuri frumoase, timpul bun, de?i am plecat din Bucure?ti pe o ploaie toren?ial?, o companie foarte pl?cut?! Mul?umim, Gabi, pentru poze ?i pentru organizare!



Offline betty

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 27 - 28 mai 2017
« Răspuns #29 : Marți, 30 Mai 2017, 09:45 »
Buna dimineata!
Vreau sa va multumesc TUTUROR  ca ati fost alaturi de mine cu ocazia aniversarii si ca ati creat o atmosfera extraordinara. Ar fi putut fi un moment "dificil" pentru mine, dar alaturi de voi nu l-am simtit si m-am tot felicitat pentru decizia de a-mi petrece aceasta zi in SC pentru ca mi-a intrecut orice asteptare. Momentul tortului a fost neasteptat pentru mine si m-a emotionat complet, desi sunt destul de greu de impresionat si controlez bine astfel de momente. O multumire speciala colegei mele de camera, Aurelia, pentru ca a insistat sa-mi faca poze cu minunatul curcubeu si Cristinei pentru "regia" momentului despartirii de voi, care altfel ar fi putut fi putin trist. Pentru mine a fost o iesire cu SC superba si va ramane cea mai inedita zi de nastere pe care am sarbatorit-o. Voi trimite filmuletele pe care le-am facut la focul de tabara, la Gabi, cu rugamintea de le trimite el (impreuna cu fotografiile), iar la cele cateva fete cu care am schimbat email-uri si telefoane le voi trimite eu direct. Va doresc o saptamana insorita si va imbratisez cu drag! Betty