Autor Subiect: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!  (Citit de 39572 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« : Joi, 29 Decembrie 2016, 10:32 »
A aparut un loc liber la acest eveniment. Am creat de asemenea un eveniment identic, cu o saptamana inainte, va puteti inscrie pentru acea perioada: Carnaval Sibiel 10 - 12 februarie 2017: http://www.singlescamp.ro/eveniment/carnaval-la-sibiel-10-12-februarie-2017-seria-2-sezonul-vii/

Tarif:     400  RON/ persoana - cazare in camera DBL
Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/carnaval-la-sibiel-17-19-februarie-vii-editie/
Check in: 17.02 2017
Check out: 19.02. 2017
Cazare: 2 nopti
Servicii incluse:
• cazare 2 nopti la Pensiunea Sibiel, mic dejun inclus
• pensiune completa
• entertainment
Servicii care nu intra in tarif:
• transport pana la destinatie
• bauturi, in afara de cele de wellcome si de....palinca.  :)
Locuri disponibile: 40
Program:
Vineri 17 februarie
Check in 14.00 – 17.00
18.00 - 19.30 lectii de dans latino
Cina: 20.00 - 21.00
de la 21.00: Party cu DJ
Sambata 18 februarie
9.00 Mic dejun
10.30 Concert jazz Banda CPO - Casa de Copii Orlat
14.00 Dejun
15.30 - 17.00 O vizita la atelierul ultimului palarier din Marginimea Sibiului. Deplasare cu masini personale, in grupaj
18.00 - Intalnirea mastilor. Holul de la receptie
18.30 - Intrarea, parada si prezentarea mastilor
Cina bufet – incepe la finalul prezentarii, in jur de 20.00
Dupa cina: Premierea celor mai bune masti
22.00 DJ – party
00.00 - Tort si sampanie!!! *|* *|* *|*
Duminica 19 februarie martie
9.00 Mic dejun tip bufet
10.00 Intalnire cu un invitat special
12.00 Check out. Pentru cine doreste, o plimbare de iarna, 2 ore, in Muzeul Satului Sibiu
Grup: 40 persoane
Transport: In finalul prezentarii, veti gasi o lista de inscriere la transport organizat pe ruta Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel. Cat costa acest transport? Agentia nu se implica decat prin inchirierea unui mijloc de transport, microbuz de 16, 18 sau 19 locuri, functie de numarul de inscrisi. Fiecare dintre cei care o sa calatoreasca cu acest transport organizat va achita 2.6 lei/km x TVA x 600 km/numarul de calatori.
Inscrierile in excursie se fac pe site si ajung la agentia turistica Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Dupa inscriere veti primi un Email automat care contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. 
Precizari Este a saptea oara cand organizam acest eveniment in Singles Camp. Marcheaza intrarea in al 8-lea an de vacante, drumetii, evenimente, intalniri...Se adreseaza tuturor celor carora le place sa se distreze. Carora le place dansul, lucrurile fun. Care sunt sociabili si comunicativi.
Costumatie Insist ca toata lumea care se inscrie si participa la acest eveniment sa vina cu un costum de carnaval, pt parada de sambata seara. De unde luati asa ceva? Pe internet exista multe site-uri care vand asa ceva, apoi aveti posibilitatea inchirierii de la un centru de profil. Daca nu aveti asa ceva in orasul din care veniti, puteti sa va inchiriati din Sibiu. Din experienta anilor trecuri cel mai bun efect si succes au avut costumele confectionate cu fantezie de catre participanti....Daca nici una dintre cele 3 variante prezentate nu va este la indemana, veniti macar cu o masca....
:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul evenimentului, particularitatile acestuia si observatiile. Asigurati-va ca in acea perioada aveti liber si de asemenea recomandam sa cititi Conditiile de renuntare la o actiune: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.
Revin cu precizari si sublinieri ale unor lucruri deja prezentate:
Petrecerea in sine nu este ceva simandicos sau fastuos. Este ceva simplu si vesel. Incercam sa scoatem cat mai mult din umorul mastilor si sa-l folosim pt a avea o atmosfera cat mai plina... ;D La "Parada mastilor" este o defilare cu prezentare, fiecare spune doua-trei cuvinte despre masca sa...
Asa cum am mai spus deja, le recomand celor care ajung la Carnaval sa vina cu masca. Am vazut pe cei cativa care nu au inteles acest lucru cat de stanjeniti s-au simtit vazand cata veselie si ras era intre masti...Iar ei erau obligati sa stea practic pe margine si sa se multumeasca doar cu privitul. De aceea facem carnaval, sa ne bucuram, sa radem in spatele si in fata mastilor!  :giggle:


 
Link catre prima editie a carnavalului, cea din 2011:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,598.0.html
Link catre editia a II-a carnavalului, cea din 2012:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1183.0.html
Link catre editia a III-a a carnavalului, cea din 2013:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1415.0.html
Link catre editia a IV-a a carnavalului, cea din 2014:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1731.0.html
Link catre editia a V-a a carnavalului, cea din 2015:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2043.0.html
Link catre editia a VI-a a carnavalului, cea din 2016:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2193.0.html

Lista transport microbuz Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel
1.
2.
3.

Luati cu copy/paste ultima lista si adaugati-va pe aceasta.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #1 : Joi, 29 Decembrie 2016, 11:02 »
Rezervarile sunt deschise, inscrierile la acest eveniment se pot face pe site: http://www.singlescamp.ro/eveniment/carnaval-la-sibiel-17-19-februarie-vii-editie/

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #2 : Vineri, 30 Decembrie 2016, 10:30 »
sa iau cosu`.....?
sa iau tiru` ....?
iau avans la inscriere! mi-e un dor de Sibiel ....
nihil sine deo

Offline maya

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 31 Decembrie 2016, 23:07 »
Un an bun si multa sanatate!!!!

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 209
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #4 : Duminică, 01 Ianuarie 2017, 18:29 »
la multi ani, cu multa sanatate si bucurii!
gata, am facut rezervarea. si incep sa pregatesc costumul. am lipsit ultimii ani, deci am de recuperat. *|*
m-am inscris cu 2 locuri, deci am trimis 2 mesaje, ca nu am stiut cum sa procedez. sper sa fie ok.
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #5 : Marți, 03 Ianuarie 2017, 14:53 »
Am lansat Carnavalul pe ultima suta de metri a lui 2016...Iar pe primii metri, adica azi cand ne-am intors la birou, am gasit ...50 de inscrieri pe 40 de locuri. Nu vreau sa cazez (cum am facut cu alte ocazii) in locatii apropiate, toti participantii vor fi sta doar in Pensiunea Sibiel. Rezervarea locurilor se face ca la orice actiune in ordinea achitarii avansului, doar ca acum va fi greu de tras o linie, sunt convins ca multi o sa se aglomereze pe distanta a 2 - 3 zile, iar intr-o zi bancara nu se poate face dferenta intre incasari.

Asa ca anul acesta o sa tinem doua evenimente carnaval in doua week-end-uri succesive: 10 - 12 februarie si 17 - 19 februarie. Marim astfel numarul de locuri disponibile la 80. Pentru ca s-au format afinitati, mici grupuri, nuclee, la cele doua revelioane, o sa incercam sa aranjam in asa fel lucrurile incat sa fie impreuna...Tehnic nu va fi usor de facut, dar cumva o s-o facem...

Offline Alintata

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 56
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #6 : Marți, 03 Ianuarie 2017, 15:00 »
La multi ani cu sanatate, ca-i mai buna decat toate!
Tocmai am citit despre doua actiuni, dar eu si prietenele mele Gabi Georgescu si Dana Petrof vrem la cea din 17-19 feruarie! Facem plata acum!

Pana atunci, ne gandin la costumatie! :D

Offline Adriana Iulia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #7 : Marți, 03 Ianuarie 2017, 15:02 »
 :help:As vrea sa vin si eu la carnaval,doar ca nu am mai fost la Sibiel si am niste temeri legate de traseul pana acolo .Ma poate ajuta cineva cu descrierea drumului de la autostrada pana la pensiunea  Sibiel ? (vin din directia Hateg). Ma refer la natura drumului -asfalt,piatra precum si la starea lui,mai ales pe timp de zapada. ???

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #8 : Marți, 03 Ianuarie 2017, 16:14 »
:help:As vrea sa vin si eu la carnaval,doar ca nu am mai fost la Sibiel si am niste temeri legate de traseul pana acolo .Ma poate ajuta cineva cu descrierea drumului de la autostrada pana la pensiunea  Sibiel ? (vin din directia Hateg). Ma refer la natura drumului -asfalt,piatra precum si la starea lui,mai ales pe timp de zapada. ???


Buna Adriana!

Ca si traseu pana acolo, iti recomanda sa accesezi link-ul:
http://sibiel.eu/localizare/

Natura drumului: asfalt, pe alocuri mai cu gropi, dar practicabil

cat despre zapada, sunt sigura ca drumul va fi curatat si practicabil

In plus, poti sa ceri ajutorul oricand cuiva din SC care a ajuns la Sibiel sa te tracteze.. pe aici e lumea tare saritoare
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #9 : Marți, 03 Ianuarie 2017, 16:54 »
Am lansat Carnavalul pe ultima suta de metri a lui 2016...Iar pe primii metri, adica azi cand ne-am intors la birou, am gasit ...50 de inscrieri pe 40 de locuri. Nu vreau sa cazez (cum am facut cu alte ocazii) in locatii apropiate, toti participantii vor fi sta doar in Pensiunea Sibiel. Rezervarea locurilor se face ca la orice actiune in ordinea achitarii avansului, doar ca acum va fi greu de tras o linie, sunt convins ca multi o sa se aglomereze pe distanta a 2 - 3 zile, iar intr-o zi bancara nu se poate face dferenta intre incasari.

Asa ca anul  acesta o sa tinem doua evenimente carnaval in doua week-end-uri succesive: 10 - 12 februarie si 17 - 19 februarie. Marim astfel numarul de locuri disponibile la 80. Pentru ca s-au format afinitati, mici grupuri, nuclee, la cele doua revelioane, o sa incercam sa aranjam in asa fel lucrurile incat sa fie impreuna...Tehnic nu va fi usor de facut, dar cumva o s-o facem...




Si uite asa 2017 va fi primul an cu doua Carnavale la Sibiel... nu degeaba se spune ca 7 e cu noroc, 7 din 2017 si a 7a editie a Carnavalului  :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline simo arad

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #10 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 09:44 »
Buna Adriana, accesul este usor, sunt 2 posibilitati, iesi de pe autostrada la Saliste si poti sa mergi în continuare prin Saliste si la sensul girator ai indicator, sau dupa ce iesi de pe autostrada o iei la stânga pe drumul national si în prima localitate, Sacel, la iesire, o iei la dreapta (este indicator). Eu am mers pe ambele variante, sunt OK, dar în conditii de iarna îti recomand varianta 2 prin Sacel, este mai circulat, deci mai curat si accesibil. Eu pe aici o sa merg. Deci, curaj, daca îti place sa te distrezi  ;D, sa dansezi  :dance: *|* si sa lasi deoparte problemele pentru câteva zile, aici e locul si grupul potrivit, cu oameni faini, prietenosi, deschisi si gazde primitoare. Te asigur ca merita efortul drumului în conditii de iarna :applause: Ne vedem la locul faptei :).
 

Offline simo arad

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #11 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 09:51 »
 :oops: Revin pentru Adriana si traduc textul  :giggle:
Accesul este usor, sunt 2 posibilitati, iesi de pe autostrada la Saliste si poti s? mergi în continuare prin Saliste si la sensul girator ai indicator, sau dupa ce iesi de pe autostrada o iei la stânga pe drumul national si în prima localitate, Sacel, la iesire, o iei la dreapta (este indicator). Eu am mers pe ambele variante, sunt OK, dar în conditii de iarna îti recomand varianta 2 prin Sacel, este mai circulat, deci mai curat si accesibil. Eu pe aici o sa merg. Deci, curaj, daca iti place sa te distrezi  ;D, sa dansezi  :dance: *|* si sa lasi deoparte problemele pentru câteva zile, aici e locul si grupul potrivit, cu oameni faini, prietenosi, deschisi si gazde primitoare. Te asigur ca merita efortul drumului în conditii de iarna :applause: Ne vedem la locul faptei :).

Offline Adriana Iulia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #12 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 12:22 »
Va multumesc mult,simo arad si Misona ! :thumbup:

Offline AFREM NICOLETA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #13 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 13:47 »
Buna ziua ! Am achitat si eu pt. Sibiel. Sa ne vedem cu bine si cu chef de distractie .
NICOLL

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #14 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 15:32 »
 :coolsmiley:  Cateva amanunte privitor la drumul prin Sacel (pe care si eu il prefer): la iesirea din Sacel, spre dreapta, va fi vizibil in primul rand indicatorul spre Orlat, apoi trebuie sa fiti atenti dupa ce veti trece un mic pod, pe dreapta va fi o statie de transformatoare si trebuie sa o luati imediat (dar imediat) la dreapta dupa statie. Intersectia cat si indicatoarele sunt mascate de statia de transformatoare si daca veniti mai repede o sa le vedeti dupa ce ati trecut de ele....  ???
Apoi o tineti inainte pe soseaua principala pana se termina asfaltul si casele si cand credeti ca v-ati ratacit veti vedea pe stanga Pensiunea Sibiel si un pod metalic ce trece peste paraul Sibiel (deci paraul este pe stanga drumului catre pensiune). Pe dreapta un pic mai in fata este un canton silvic.
Treceti podul, parcati si apoi mergeti sa gustati o palinca si o slana si o ceapa si... miam, miam, miam....abia astept sa ajung!!!  :yeah: