Autor Subiect: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!  (Citit de 39568 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cristinatabarca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #15 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 15:51 »
Buna Nicoll. Am achitat si eu.... De abia astept sa ne veselim la Sibiel! :applause:

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #16 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 19:16 »
iu hu am achitat si eu.de-abia astept sa revad Sibielul.niste locuri minunate. :)
anca bv

Offline Mareea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #17 : Joi, 05 Ianuarie 2017, 12:25 »
Buna ziua si La multi ani, tuturor !
Am facut rezervare pentru Carnavalul din data de 17, dar am achitat avansul abia astazi dupa ce am aflat ca s-au ocupat locurile. Pentru ca am multi prieteni SC care participa la Carnaval in weekend-ul 17-19, daca exista cineva dispus sa faca schimb cu mine, va rog sa-mi dati un mesaj aici sau la topicul evenimentului din 10-12.
Va multumesc anticipat, Luminita

Offline daniela elena crisan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • ATITUDINEA E TOTUL!!!
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #18 : Joi, 05 Ianuarie 2017, 16:37 »
Draga Gigi, multumesc pentru fotografiile si filmuletele de la revelion. Le-am primit si in timp ce vizionam ceea ce ai filmat, am rememorat minunatele zile petrecute alaturi de voi.  :applause: Am vazut ca deja lumea a dat buzna sa se inscrie la carnavaluri. E super! Stiu ca pentru voi e bataie de cap, dar gandindu-ma ca vin doua week-end-uri de distractie, cred ca va fi bine si pentru voi. Abia astept sa vin la Sibiel! Am citit pe aici pareri despre evenimentele trecute. Nerabdarea ma incearca. Deja m-am gandit la costum. Mai trebuie doar sa ma gandesc la prezentare si totul este pregatit.  :thumbup:Oameni buni, imi vine sa strig de bucurie ca v-am gasit! Multumesc, Gigi! Multumesc, Samiza! Multumesc, Singles Camp!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #19 : Marți, 10 Ianuarie 2017, 14:30 »
Vreau sa explic inca o data celor care nu inteleg cum se desfasoara lucrurile intr-o agentie de turism, cu licenta si cu responsabilitatea turistilor. Samiza mi-a dat telefon din agentie, suparata pe modul in care unii nu vor sa inteleaga anumite aspecte pe care le explica, le motiveaza, dar in zadar, se continua cu telefoane, Email-uri etc. Sa stiti ca nu putem lucra sub presiunea "vreau" si "nu inteleg". Stiu, fiecare ne dorim anumite lucruri si suntem suparati daca nu le obtinem si de cele mai multe ori cautam vinovati pentru ca nu ajungem la ce vrem.

Am explicat f.clar cat am putut de detaliat, care este procesul de inscriere - rezervare - confirmare. O mai fac inca o data:
- odata ce v-ati inscris la o actiune primiti automat un Email de rezervare ce contine datele de agentie. Daca este actiune interna se face plata avansului, singurul care garanteaza locul in excursie, iar la vacantele externe trebuie trimise documentele de identitate si asteptat confirmarea de disponibilitate.
- dupa efectuarea platii, indiferent daca ne-ati trimis copie sau o simpla instiintare ca ati facut plata avansului, agentia asteapta extrasul de cont, singurul document care arata ferm ca s-au incasat banii. Fetele din agentie prelucreaza aceste incasari pe site si in contabilitate. Pe site pt evidenta incasarilor/participant, iar in contabilitate pentru ca emiterea unei facturi la orice suma incasata este obligatorie. In baza operarii pe care o fac fetele pe site se primeste un Email de confirmare a incasarii. Procesul de la plata pana la primirea confirmarii dureaza 3-5 zile, am scris si acest lucru pe site.

La carnaval, pt ca aici suntem: am lansat actiunea in ultima zi inainte de plecarea la Odorhei. Cand ne-am intors si am inceput munca de birou erau 60 de inscrieri. Pe 40 locuri, adica atatea cate are Pensiunea Sibiel. Am explicat motivele pentru care nu mai cazez in alte pensiuni si atunci singura posibilitate era sa organizam 2 carnavaluri. Am crezut si sperat ca se poate obtine intelegere in a muta, a aranja astfel lucrurile incat toata lumea sa fie multumita. Intelegere a venit din partea catorva vechi, dar si asa platile care s-au facut pt evenimentul 17 - 19 au ajuns la 50.

Pentru ca acest carnaval chiar este un caz special, (cu 50 de plati in 3 zile libere) m-am implicat si eu. Am discutat cu Samiza sa determine din extrase care au fost primii 40, iar ce este peste, sa fie anuntati ca nu avem pentru ei decat 2 solutii: sa se mute pt 10 - 12 februarie sau sa le trimitem avansul inapoi. De aici un intreaga discutie, care blocheaza de 3 zile activitatea agentiei, asta in conditiile in care sunt 2 lucruri superurgente: trebuie inchis Maroc-ul din martie si definitivata logistica Kopaonik pentru ca mai avem doar 2 saptamani.

Faptul ca ati primit o factura la Carnaval nu inseamna ca ati avut confirmat locul, am avertizat deja incepand din 4 ianuarie ca este over booking. Am promis ca o sa ne implicam sa incercam mutari, dar daca doar 3 -4 au vrut, ce puteam sa facem? Faptul ca ati efectuat o plata, ne-a obligat la intocmirea facturii si la transmiterea documentului, am explicat, asa impune legea. V-au explicat fetele, Samiza, nu stiu in cazul fiecaruia din cei peste 40 cum ati ajuns sa fiti informati, acum va explic si eu.

Cei care ati fost contactati pt a fi anuntati ca sunteti peste 40 si ca astfel nu va putem asigura locuri in Pensiunea Sibiel, am rugamintea sa raspundeti agentiei care dintre cele 2 solutii le preferati:
- mutarea pe 10 - 12 februarie
- returnarea banilor intr-un cont indicat

Si apropo de mutarea pe 10 - 12 februarie: SC este o actiune de socializare in grup, dar nu in acelasi grup. Nu putem garanta asa ceva. Sunt excursii cu locuri limitate, in care nu avem solutii de suplimentare. Si interesul vostru este cred acela de a cunoaste cat mai multa lume, sa nu va opriti doar la 2-3 pe care i-ati cunoscut intr-o anumita actiune.

Va rog mult, avem suficient de mult de lucru si avem nevoie de atentie si liniste pentru pregatirea excursiilor, incercati sa treceti peste sentimentul de suparare personala si nu ne mai tintiti pe noi. Incercam, mana asta de oameni care lucram pentru Singles Camp sa oferim cat mai multe si cat mai bine, nu cred ca meritam sa fim asaltati cu lucruri care efectiv nu se pot rezolva.

Este un subiect inchis aici, de acum tot ce povestim o sa fie legat doar de organizare si detalii.

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #20 : Vineri, 13 Ianuarie 2017, 19:14 »
Buna seara la toata lumea.Am o intrebare > merge cineva cu masina din brasov la carnavalul din 17 feb.? S-au trece prin brasov?
anca bv

Offline daniela elena crisan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • ATITUDINEA E TOTUL!!!
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #21 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2017, 12:51 »
Draga Mareea... as vrea sa fac schimb cu tine, pentru Carnalul din Sibiel. Eu am achitat pentru 17 - 19 si as putea sa merg in 10 - 12. Anunta-ma daca e ok asa. Apoi vedem cum facem mai departe.  :thumbup:

Offline Mareea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #22 : Marți, 17 Ianuarie 2017, 15:35 »
Multumesc pentru intentie, dar am citit prea tarziu si deja mi-am facut alt program.
Gigi & comp. fac o treaba foarte buna  :applause:, si abia astept sa ne vedem la urmatorul eveniment.
Va doresc distractie placuta!
 :smitten:

Offline CatalinB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #23 : Marți, 17 Ianuarie 2017, 20:06 »
Salutare la toata lumea ! In afara de mine mai merge sau mai pleaca cineva din Iasi sau din zona Moldovei la acest eveniment pe care il asteptam cu totii? Caut parteneri/-e de drum sa zboare timpul mai repede!
Daca te regasesti in anuntul de mai sus, lasa mesaj aici pe forum .
😎👻😉Let's party!!! 😍👻😎

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #24 : Vineri, 20 Ianuarie 2017, 10:21 »

Transport: In finalul prezentarii, veti gasi o lista de inscriere la transport organizat pe ruta Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel. Cat costa acest transport? Agentia nu se implica decat prin inchirierea unui mijloc de transport, microbuz de 16, 18 sau 19 locuri, functie de numarul de inscrisi. Fiecare dintre cei care o sa calatoreasca cu acest transport organizat va achita 2.6 lei/km x TVA x 600 km/numarul de calatori.
Nu uitati de lista de transport, chiar daca mai e ceva vreme pana atunci :)

Inscrierile in excursie se fac pe site si ajung la agentia turistica Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Dupa inscriere veti primi un Email automat care contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. 

Lista transport microbuz Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel
1.
2.
3.

Luati cu copy/paste ultima lista si adaugati-va pe aceasta.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Mariana Dinescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
  • Mariana
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #25 : Vineri, 20 Ianuarie 2017, 11:14 »
Lista transport microbuz Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel
1. Mariana
2. Ani
3.

Offline MMihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #26 : Vineri, 20 Ianuarie 2017, 12:27 »
Buna ziua la toata lumea,
Sunt Mihaela, am 40 ani,  sunt din Mures si carnavalul de la Sibiel 17-19 feb e prima mea iesire cu voi.
Poate imi spuneti si mie cum e cu prezentarea mastilor....ce presupune..... Va multumesc.

O zi frumoasa sa aveti.

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #27 : Vineri, 20 Ianuarie 2017, 15:05 »
Buna Mihaela si bine ai venit in SC!

Prezentarea mastilor are 2 faze: una este cea in care se coboara din camera pe rand in holul principal al pensiunii, te opresti pe ultimele trepte si Gigi iti face poza "single" si spui cateva vorbe despre masca ta, apoi ramai in holul principal alaturi de ceilalti care au coborat inaintea ta si admiri mastile celor ce vin dupa tine. A doua faza este in restaurant cand se prezinta intreg costumul si trebuie sa spui 2-3 vorbe de unde inspiratia, daca l-ai facut singura, de ce ai ales exact acel costum etc..
Daca te vei uita la pozele din actiunile din anii trecuti, vei intelege ce si cum se intampla cu siguranta :)

acum sper sa nu se supere Gigi pe mine ca am devoalat desfasuratorul evenimentului :)
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline lavinia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 70
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #28 : Vineri, 20 Ianuarie 2017, 20:01 »
Lista transport microbuz Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel
1. Mariana
2. Ani
3.Lavinia

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 17 - 19 februarie 2017. Editia VII-a!
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 21 Ianuarie 2017, 09:30 »
Eu cred ca va fi greu pentru cei din agentie sa va identifice doar dupa prenume sau nikname-uri. S-ar putea sa fie mai multe Mariane, Lavinii, iar Ani sa fie un diminutiv care se potriveste mai multor persoane.

 :kissing:

Cu o lista de transport in care se trece prenumele + Initiala numelui de familie lucrurile devin mai usoare si mai clare. Nu uitati sa treceti locul de imbarcare, cei care  nu urcati din Bucuresti.
Succes!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.