Autor Subiect: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII  (Citit de 32593 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #45 : Vineri, 20 Ianuarie 2017, 09:28 »
Pentru transport Sibiel, seria 2, din Bucuresti, se ofera cineva?
Sa mearga cu tine sau sa te ia cu el/ea?!  :angel:

Betty, pe lista de transport cu microbuzul inchiriat, ne-inclus in pretul excursiei, te treci cu prenume, initiala numelui si locul de imbarcare, daca urci din alta parta decat din Bucuresti.
Numerele de telefon se lasa doar in situatii exceptionale si cu motive bine precizate:)
Succes!

Lista transport microbuz Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sibiel
1.Florin N.
2. Beatrice P
3.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Nora

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #46 : Luni, 23 Ianuarie 2017, 21:51 »
Salutare tuturor.
Pentru carnavalul de la Sibiel 10-12.02 sunt persoane inscrise care trec cu masina prin Brasov? Sunt din Brasov si ma intereseaza sa ajung si eu la Carnaval. Poate ma leg si eu de cineva! :)
Multumesc.

Buna, sunt Nora, plec din Brasov  la Sibiel 10-12.02 cu masina personala
 mai am locuri disponibile daca doriti sunteti invitata mea 0731980307.

Offline ANAANA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #47 : Marți, 24 Ianuarie 2017, 14:00 »
Buna . Sunt Ana din Arad si m-am inscris la Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII . mai merge cineva din Arad sau din apropiere  ? 
Daca nu atunci poate are cineva un loc liber din Sibiu la ora 12.30
Multumesc

Offline Elisabeta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #48 : Marți, 24 Ianuarie 2017, 21:40 »
Aurora - Medias
Elisabeta ,
Scrie-mi te rog ,pe adresa de mail =auralt@yahoo.com .Ca sa putem povesti despre plecarea la Carnaval.

Buna Aurora, ti-am trimis e-mail.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #49 : Vineri, 27 Ianuarie 2017, 10:05 »
Buna dimineata,
Bag de seama ca nu avem un feed-back prea bun la a ne aduna pentru transport. Gigi va fi plecat in Serbia cu grupul de schiori,
zilele astea face pasi in zapada si danseaza cu lolele...Il rugam sa ne spuna daca suntem putini bucuresteni,sau poate multi s-au grupat deja pe masini.
Oricum ar fi, trebuie sa stim ca sa ne facem rezervari sau sa mai rugam in dreapta, in stanga, in timp util.
Zi cu soare !

Offline martie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #50 : Sâmbătă, 28 Ianuarie 2017, 12:17 »
Buna ziua, Noiembrie (ne-am cunoscut anul trecut la Sinca Veche) si ceilalti bucuresteni care incearca sa ajunga la Sibiel si care stau in asteptare!
Seria cealalta are deja 6 inscrisi ptr.transport, in seria noastra pana acum ne-am inscris 2 si a 3-a persoana a dat semnalul de alarma, pe care vroiam sa-l dau si eu zilele astea.
Am studiat azi ofertele alternative ptr.cazul foarte probabil in care nu ne strangem 16 ptr.microbuz si am gasit o singura oferta cu ore convenabile si care sa nu implice riscuri. Plecarea cu autocarul firmei Dacos la 9.30 (costa 52 lei pe sens, sau 42 cu anticipatie de 7 zile) de la autogara Militari (langa statia de metrou Pacii), ajunge la Autogara Sibiu in jur de 14.30, iar la 15.35 este tren spre Sibiel si ajunge la 16.07 (costa 4 lei pe sens). Eu stiu pe cineva in Sibiu, ptr.care am lucrat pana acum 2 ani, o sa-l caut luni sa vad daca e in oras pe 10.2, eventual pe 12.2, ca de regula umbla mult prin tara cu masina si daca e disponibil o sa-l rog sa ne duca (gratis) la Sibiel pe noi 3, cred ca o stiu de la revelion si pe cealalta fata inscrisa.
Ptr.intoarcere, ptr.ca e duminica, e un singur tren din Sibiel, cam devreme, la 9, ajunge in Sibiu la 9.33, e tren direct din Sibiu spre Bucuresti la 10.32, ajunge la 16, iar daca vrem sa ne mai oprim prin Sibiu, sa revedem centrul si sa mancam ceva, autocarul firmei Dacos pleaca la 13.45 si ajunge la 19.
Un weekend placut pentru toti participantii la carnaval!
Florin

Offline Aurora

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #51 : Duminică, 29 Ianuarie 2017, 05:45 »
Buna Aurora, ti-am trimis e-mail.

Servus Elisabeta !
Nu am primit e-mailul tau .
Am inteles ca nu este cea mai buna varianta , sa postezi nr de telefon.
Tinand cont ca nu am reusit prin mail , il voi posta = 0743142844 .
Pe curand !

Offline Petrascu Mihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #52 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 14:32 »
Buna tuturor,

si eu sunt codasa, m-am inscris pentru  10 dar as vrea sa particip la evenimentul din 17 feb, cu grupul "Govora" ;

daca se poate ar fi minunat si pentru a-i revedea pe cei cu care m-am imprietenit dar si pentru ca mai am un eveniment in acel week-end

de care chiar am uitat ... m-a luat valul inscrierii :angel:

Daca exista vreo posibilitate va rog ma gasiti la : preda_miki@yahoo.com

Multumesc.




Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #53 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 15:13 »
Mihaela, daca intentia ta este sa incerci sa faci schimb cu cineva din seria de pe 17 feb, mai logic ar fi sa postezi anuntul/intrebarea ta pe celalalt topic. Asta dca gasesti pe cineva acolo care si-ar dori sa vina pe 10 feb. Succes!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline martie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #54 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 16:14 »
Buna ziua tuturor,
Acum am aflat din mesajul Mihaelei ca grupul de la Govora participa in cealalta serie. In 4 ianuarie, cand m-am inscris, era postat un anunt destul de clar prin care se promitea ca se vor face schimburi intre serii, in asa fel incat cei care am fost impreuna la revelion la Govora sa fim impreuna si la carnaval, pe asta m-am si bazat cand am platit avansul si am mentionat acest lucru si la inscriere si la plata avansului. Se pare ca nu mai e valabil si din lipsa comentariilor inteleg ca a picat si microbuzul pentru aceasta serie, in cealalta serie sunt deja 8 inscrisi, dar inteleg ca trebuie sa fie minim 18 pana vinerea viitoare, se pare ca a picat si varianta cu minim 16.
Sa speram ca vor urma si surprize placute si sa vedem partea plina a paharului, este o noua ocazie pentru a cunoaste si alte persoane, desi ar fi fost interesant sa ne revedem dupa un timp asa de scurt o parte din cei care am fost la revelion si la a 2-a iesire impreuna distractia ar fi fost garantata.
O zi buna in continuare si o saptamana usoara!
Florin   

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #55 : Luni, 30 Ianuarie 2017, 18:02 »
Florin, ti-am citit nemultumirile personale.  :rtfm: Recunosc profilul; cel care citeste printre randuri, interpreteaza cum vrea si apoi are asteptari ca lucrurile sa fie asa cum i se par... ??? :( Imi pare rau, nu este un profil prea potrivit aici in SC.  :-\ Ce indicam noi la profil este intelegere, rabdare, toleranta, persoane care armonizeaza cu grupul, cu insotitorii de grup, etc etc ai citit cred...Dupa modul in care ai scris crezi ca te incadrezi in acest profil? Ia mai citeste odata postarea mea din 4.01, serviciile incluse, ce scriu despre transport  si vezi ce contin pasajele de acolo...

Desi "surprizele" tale neplacute vin din faptul ca nu ai citit corect ceea ce se scrie pe forum, eu totusi iti raspund...
- nu am facut nici un anunt prin care noi organizatorii ne angajam sa rezolvam schimbarea intre serii; una este sa spui ca incerci, explicand ca astepti intelegere pt switch-uri si alta sa spui "I shall do!" Nu mai erau locuri, lumea isi dorea sa participe la un asemenea eveniment si singura posibilitate de a multumi pe cei care nu au mai prins locuri a fost sa multiplicam evenimentul.
- in ceea ce priveste "noi de la Govora", sau "noi de la Odorhei", sau "noi de la Tg Mures", imi pare rau - SC este o actiune de socializare generala participantii se inscriu si participa individual. Nu este posibil sa inscriem grupulete decat daca se organizeaza astfel incat sa se asigure ca prind toti loc.
- transportul pana la destinatie nu intra la "servicii incluse". Incurajam si ajutam grupajele pentru transport organizat, dar nu ne angajam in nici un fel, pentru ca nu avem cum sa anticipam structura zonala a participantilor si nici decizia lor de a merge cu microbuzul. Ajutorul cu liste, cu contactarea agentiei de transport, cu organizarea transportului din Bucuresti este voluntara Florin, o facem pentru a usura calatoria participantilor. Dar nu putem obliga pe nimeni sa mearga cu microbuzul...La randul nostru nu avem nici o vina ca nu se strang destui la transport...Cred ca realizezi asta, asa e?

Poti contacta agentia, iti vei primi imediat avansul inapoi. Scrie un Email pe office@bonvoyagesibiu.ro mentioneaza numele, prenumele si contul in care sa iti fie virati banii.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #56 : Marți, 31 Ianuarie 2017, 10:25 »
Buna dimineata,
Candva, prin decembrie, recomandarea lui Gigi pentru transportul de linie era Fanny, ora 7.30.
Ne poate recupera cineva din Sibiu ?Dragilor, ce se intampla cu seria asta , sunteti prea ocupati cu alegerea mastilor ?

Offline Petrascu Mihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #57 : Marți, 31 Ianuarie 2017, 10:28 »
Multumesc wonderland pentru sfat, asa fac :smitten:, zi buna.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #58 : Marți, 31 Ianuarie 2017, 11:48 »
Dragilor, ce se intampla cu seria asta , sunteti prea ocupati cu alegerea mastilor ?
Noiembrie, eu una am doua banuieli: ca sunt multi nou intrati si putin...dezorientati, poate din categoria celor care se organizeaza ...cu 1 zi inainte de plecare... :crazy2: Cat despre lista de transport, cred ca reflecta faptul ca, de data asta, sunt mai putini inscrisi din Bucuresti si mult mai multi din diverse alte zone.
Ceea ce ar cam fi o premiera, nu? Pana acum ponderea grupului era data de bucuresteni.

Eu zic sa nu te ingrijorezi. Eu...tin pumnii!  O0 :thumbup: :strong:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #59 : Miercuri, 01 Februarie 2017, 11:23 »
Multumesc, sti ca nu-mi place tacerea,ea poate ascunde lucruri neplacute dar uneori si surprize...
Chiar cei care vin din tara ar fi putut lasa un cuvant aici, si cei care s-au grupat pe masini puteau da un semn.
Imi plac oamenii deschisi,comunicativi, ingeniosi, prietenosi, curajosi...dar nu conteaza ce imi place mie.Simt ca nu va fi
o "misiune" imposibila si ma voi incarca pozitiv.
Pe de alta parte, daca n-ar exista "o boala a genunchiului" in Singles, acum as fi fost pe partie in Serbia, ce imagini !