Autor Subiect: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII  (Citit de 32588 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 209
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #75 : Luni, 06 Februarie 2017, 10:46 »
salutare. vin si eu din Bucuresti, dar din cauza programului incarcat, nu am cum sa plec mai devreme de 12 din Bucuresti. daca cineva vrea sa vina cu mine, ok. am 2 locuri libere.
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #76 : Luni, 06 Februarie 2017, 11:48 »
 Betty Bloop, informatiile exacte privind locul de imbarcare, numarul masinii si numarul de telefon al soferului se comunica pe acest fir de discutie cu 1-2 zile inainte de plecare

Offline Filip

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #77 : Luni, 06 Februarie 2017, 20:31 »
Buna seara!
Incepe sa se lege ceva cu transportul :applause:
Daca mai doreste cineva sa mearga cu mine cu masina ma poate contacta aici: 0733868488
PS.plecare din Bucuresti ora 9 AM :dance:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #78 : Marți, 07 Februarie 2017, 15:42 »
Sosesc dupa o super minivacanta cu cei inscrisi la excursia de schi in Kopaonik, sunt incarcat pozitiv, motivat la maxim, gata sa primesc oaspeti si pentru petrecere!  *|* :dance: Bucuria si starea de bine sunt si mai mari vazand ca si aici se aseaza lucrurile, lumea a inteles ce are de facut, in situatia in care nu se strang destui pentru transport organizat... Se fac grupaje, se schimba informatii... :) Am avut si inca am ceva emotii citind cateva postari, dar sper ca intre timp toti s-au dumirit despre cum se desfasoara lucrurile pe aici, au inteles despre atmosfera ce trebuie creata nu doar de noi ca organizatori...

Exemplul cel mai bun de cum binecuvanteaza oamenii locul si... grupul este ce s-a intamplat la Kopaonik...Acolo unde am ajuns ca indrumator de grup pe ultima suta, din pacate Sel a avut o problema de sanatate in familie si a fost nevoie sa-l inlocuiesc...O parte din voi stiu, nu sunt in forma cea mai buna asa cum m-ati intalnit pe varfuri de munti, am cateva probleme care ma tin un pic captiv si ...inactiv...Asa ca rolul meu acolo, intr-o actiune dinamica, a fost foarte limitat...Si totusi totul a iesit grozav, minunat de bine! Asta pentru ca pe de o parte tot ce tinea de agentie: cazare, masa, transport, erau puse bine la punct, pentru ca acea statiune sarbeasca ofera o multime de oportunitati de a schia, pentru ca timpul a fost excelent - dar in special pt ca a fost un om ca Florin care a stiut ce trebuie facut pt a suda grupul si acolo sus pe partie si pentru ca toata lumea a inteles din prima ca sunt o gasca. Fiecare a sosit sa se distreze, sa se simta bine...Plin de toleranta, de intelegere, de armonie....Superb! Scria Nora pe aici si intradevar asta a fost atmosfera, ca intr-o clasa de a XII-a. S-a sudat atat de tare grupul incat uite ii vad inscrisi pe majoritatea la actiunea de la Galati, multi dintre ei strabatand tara in doua pentru a ajunge la o petrecere de o zi...Si asta doar pentru a se reintalni cu ceilalti...

Asta trebuie sa fie atmosfera din grupuri, asa trebuie sa soseasca fiecare participant intr-o actiune. Informat despre ce este vorba (ma refer in special la cei noi, care este bine sa parcurga feed-back-urile din anii precedenti, sa citeasca exact si complet tot ceea ce  tine de actiune, fara argumente ca nu am timp sa ma informez sau ca este greoaie orientarea pe forum - am explicat si am indicat de la inceput ca aceasta este singura forma prin care transmitem detalii si cine se inscrie inseamna ca a acceptat aceasta formula anuntata), aratand ca intelege ca face parte din grup, lasand orice problema acasa, animat doar de ganduri bune: sa se distreze, sa-si faca prieteni...Asa va astept pe toti si evident pregatiti cu costume...Pt ca este vorba de un carnaval, nu de a privi pe ceilalti costumati. Daca nu ati reusit inca sa va gasiti un costum, am mai explicat ca in Sibiu sunt 2 asemenea centre, cine este interesat il pot indruma...Totul din dorinta de a nu vedea oameni pe margine care privesc doar la masti si costume...Ideea este sa ne amuzam cu totii, sa ne surprindem prin fantezie, sa ne distram in spatele mastilor....

Sper sa va placa ceea ce v-am pregatit in completarea programului de carnaval, tin mult sa va simtiti bine aici, sa va relaxati, sa plecati cu amintiri placute si mai bogati in prieteni!

Pe curand!

Offline Marina M

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #79 : Marți, 07 Februarie 2017, 21:05 »
Eu nu am costum... Voi incerca sa ajung mai devreme in Sibiu, am nevoie de indrumare pentru a inchiria. Multumesc frumos!!! Abia astept sa inceapa distractia!  :D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #80 : Miercuri, 08 Februarie 2017, 08:32 »
Iti recomand 3 magazine, in ordine:

1. Str Darstelor nr. 15 a. Program luni – vineri 10.00 – 18.00 tf 0744 691364 (este langa Piata Cibin) - de regula de aici imi inchiriez eu costumele.

2. Str. Ana Ipatescu, nr. 6, Sibiu Program 10:00 - 13:00, 16:00 - 19:00 Telefon: 0269.236123; mobil: 0723.316006 sau 0742.387219. Aici are costume mai haioase, am inchiriat si de aici, dar e nevoie sa suni inainte. (este in zona Garii Sibiu)

3. Str. Avrig nr. 1a, langa gradinita Winnie Land tf 0740.332.033 - aici nu am fost niciodata, nu stiu exact ce au - e bine de sunat...

Azi urmeaza sa inchiriez si eu costumul, incep cu al patrulea magazin pe care nu l-am trecut aici - nu i-am gasit datele, dar ma descurc sa-l gasesc. Am sa completez si cu acesta.

Inchirierea se face pe baza de garantie, se lasa o suma cca 50 lei care completeaza cei 40 lei cat costa o inchiriere. La predare suma se returneaza. Pt ca mai este deschis doar luni, va pot ajuta eu cu predatul.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #81 : Miercuri, 08 Februarie 2017, 13:22 »
Buna ziua,
Intentionez sa ajung in Sibiu vineri, la ora 12.30, in autogara Transmixt , cu transportul de linie, Fany.
Pleaca cineva din Sibiu spre Sibiel sau se afla in tranzit spre Sibiel, dupa aceasta ora, si ma poate ajuta sa ajung la destinatie ?
Multumesc !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #82 : Miercuri, 08 Februarie 2017, 13:35 »
Da, eu am sa plec in jurul acelei ore. Vin si te iau din autogara, mergem impreuna la Sibiel. Stii numarul meu de mobil, tinem legatura.

Offline Aurora

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
LISTA PARTICIPANTILOR la CARNAVAL 10-12 feb
« Răspuns #83 : Joi, 09 Februarie 2017, 08:30 »
SERVUS !
Propun sa facem o lista , cu numele ( initiala ) si prenumele + localitatea de resedinta , al participantilor la Carnaval.
UN pas spre cunoasterea dintre noi !
PE CURAAAND !!!

Offline Aurora

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #84 : Joi, 09 Februarie 2017, 08:34 »
 LISTA PARTICIPANTILOR la Carnaval  10- 12 feb. 2017 :

1. Elisabeta K. - Medias
2. Aurora T.    - Medias
....

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #85 : Joi, 09 Februarie 2017, 08:56 »
Aurora, interesanta idee. Dar, in curand o sa va intalniti si o sa cunoasteti, nici nu mai e timp sa cititi lista. Sunt convinsa ca toata lumea e prinsa cu bagaje si ultimele pregatiri. Costumele, nu uitati costumele....  *|*. :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #86 : Joi, 09 Februarie 2017, 09:27 »
LISTA PARTICIPANTILOR la Carnaval  10- 12 feb. 2017 :

1. Elisabeta K. - Medias
2. Aurora T.    - Medias
....

Aurora, cum spunea si (Winter)Wonderland  ;) interesanta idee, doar ca eu una nu vad scopul intocmirii listei cu participantii la o actiune inainte de desfasurarea ei, mai ales ca nu va cunoasteti, deci nu ai avea cum sa asociezi numele cu persoana...
S-au mai facut astfel de liste in actiuni, dar la finalul acestora, dupa ce ne-am "infratit" si cine a vrut si-a trecut numele in clar si telefonul pe o hartie centralizatoare.. chiar... oare la cine o fi ramas hartia? ::)

Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Aurora

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #87 : Joi, 09 Februarie 2017, 09:57 »
Intr-adevar ! ...in ceasul al XII -lea ...
Cred ca lista at fi fost necesara  mai devreme . Acum patru ani ,  cunoasterea virtuala , ne-a ajutat  sa ne grupam si sa ne  asiguram transportul spre Sibiel.
La Revelion 2017 de la Odorhei , au existat ecusoane cu prenumele participantilor. Asa am reusit sa ne cunoastem mai usor .

Si eu sunt nerabdatoare sa ne cunoastem ! Si sunt sigura ca ne vom simti minunat ! La fel ca la fiecare EVENIMENT SINGLES CAMP !

LA BUNA VEDERE !!!

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #88 : Joi, 09 Februarie 2017, 10:12 »
De acord cu Aurora. Niciodata nu e prea tarziu si orice initiativa e binevenita.
Poate unii dintre noi ne cunoastem deja si ne vom bucura de revedere, de ce sa nu intram in atmosfera inca de pe acum...
Candva Iuliana facea ecusoanele, am putea relua obiceiul.
Si, surpriza , dimineata a fost anuntat mare concurs de sanius pentru oamenii din Marginime, sambata , la Paltinis,cu premii...
un tap pitic alpin francez, o oaie, iepuri...poate participa si Gigi si noi il sustinem.
Sa ne vedem cu bine !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Carnaval la Sibiel 10 - 12 februarie 2017. Seria 2, sezonul VII
« Răspuns #89 : Joi, 09 Februarie 2017, 17:34 »
Eiii...si am ajuns si in preziua evenimentului... *|* Pentru cei noi emotii, pentru cei mai vechi nerabdarea de a se intalni cu cei cunoscuti...Pentru cei care iubesc Sibielul, bucuria reintoarcerii...Pentru noi placerea de a fi din nou gazda...

Cateva lucruri de pe aici...Vremea este buna, a nins foarte putin dar s-a topit imediat din cauza temperaturii...In urmatoarele zile se anunta 3-4 grade cu plus ziua si 7-8 cu minus noaptea...Destul de bine pentru perioada aceasta a anului...

Veniti cu masini personale, va dau celor care ajungeti prima oara la Sibiel cateva indicatii: locatia se numeste Pensiunea Sibiel 3*, sat Sibiel, oras Saliste, jud. Sibiu, iar cel mai simplu de ajuns este daca folositi coordonatele, nu adresa (pe care majoritatea GPS-urilor nu o au inclusa):
GPS decimal: 45.76016 si 23.89686
GPS grade sexagesimale: +45°45’36.58? si +23°53’48.70?

Sa tineti cont de faptul ca pensiunea se afla pe malul raului, deci trebuie sa conduceti apa pana dati de pensiune. Nu e deloc mica, o s-o remarcati usor, peste rau. Treceti podul fara frica, rezista la trecerea a 3 tancuri de cate 16 tone... :) Oricum sa nu va derutati ca vedeti ca o sa iesiti din sat si nu ati ajuns, pensiunea este amplasata la cca 200 m de marginea satului si nu este vizibila de acolo...

Am inteles ca sambata vin intariri din prieteniile care s-au format de 1 Decembrie la Tg Mures, asa ca o fiti o gasca mare gata de petrecere! Vineri o sa intrati direct in pasi de dans, Costi instructorul de dans o sa va astepte in restaurant, pe ring, la ora 18.00...Asa ca vedeti cum faceti sa ajungeti la timp. Dupa cina pe care o s-o luam in jur de 19.30, urmeaza o petrecere, in prima seara o sa va fiu DJ... :dance: *|*
Sambata dimineata, dupa micul dejun, la ora 10.30 Radu Popescu isi aduce "banda" de copii o sa fie un moment placut si sensibil...

Cam atat, mai vorbim maine cand ne intalnim! Sa calatoriti cu bine, sa ajungeti veseli si gata de party! Nu va uitati zambetele si voia buna acasa!