Autor Subiect: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017  (Citit de 46735 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #15 : Marți, 11 Aprilie 2017, 11:30 »
Microbuz Iasi. Traseu: Iasi – Piatra Neamt – Gheorghieni – Praid – Tarnaveni - Alba Iulia – Sebes Alba – Orastie – Hateg – Sarmizegetuza – Otelul Rosu – Resita – Oravita – Sasca Romana
1. Popa G. - urc din Alba Iulia
2. Mihaela T. (urcare din Iasi)
3.

Microbuz Bucuresti Traseu: Bucuresti – Pitesti – Slatina – Craiova – Drobeta Tr Severin – Orsova – Sasca Romana
1.Elena Gatiu, urcare din Bucuresti
2.Violeta Deaconescu,urcare din Craiova
3.Nina Petre, Bucuresti
4.Eugenia Enache
5.Mariana Costache - urcare din Bucuresti
6. Cristina G, Bucuresti

Offline Sun

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #16 : Marți, 11 Aprilie 2017, 22:18 »
Microbuz Iasi. Traseu: Iasi – Piatra Neamt – Gheorghieni – Praid – Tarnaveni - Alba Iulia – Sebes Alba – Orastie – Hateg – Sarmizegetuza – Otelul Rosu – Resita – Oravita – Sasca Romana
1. Popa G. - urc din Alba Iulia
2. Mihaela T. (urcare din Iasi)
3.Monica S - urcare din Alb? Iulia

Microbuz Bucuresti Traseu: Bucuresti – Pitesti – Slatina – Craiova – Drobeta Tr Severin – Orsova – Sasca Romana
1.Elena Gatiu, urcare din Bucuresti
2.Violeta Deaconescu,urcare din Craiova
3.Nina Petre, Bucuresti
4.Eugenia Enache
5.Mariana Costache - urcare din Bucuresti
6. Cristina G, Bucuresti

Offline MVM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #17 : Sâmbătă, 22 Aprilie 2017, 15:58 »
Daca mai sunt locuri, ma tenteaza si pe mine! Pot plati avansul, sau toata suma?!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 22 Aprilie 2017, 16:03 »
Da, mai sunt locuri. In faza aceasta se achita avansul, dar evident ca cine se doreste scapat de ganduri, poate sa plateasca intreaga suma.

Offline Stefan Fulop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 22 Aprilie 2017, 20:37 »
Hello, everybody!

Am rezervat si eu un loc in aceasta calatorie si abia astept sa va cunosc, insa am o oarecare nelamurire: am nimerit cumva intr-o expeditie destinata...femeilor??? Nu ca mi-as face griji... :)

By the way, sunt Stefan din Timisoara si probabil ca ne vom vedea direct la destinatie.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #20 : Duminică, 23 Aprilie 2017, 11:40 »
Da, Stefan, intr-o expeditie a amazoanelor, sau, cine stie, o fi vreun sabat de vrajitoare? Bine ca e dupa Sanziene, ca altfel de puteai teme si de vreun joc al Ielelor... :strambatura: :D
 
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline MVM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #21 : Marți, 09 Mai 2017, 08:49 »
Microbuz Iasi. Traseu: Iasi – Piatra Neamt – Gheorghieni – Praid – Tarnaveni - Alba Iulia – Sebes Alba – Orastie – Hateg – Sarmizegetuza – Otelul Rosu – Resita – Oravita – Sasca Romana
1. Popa G. - urc din Alba Iulia
2. Mihaela T. (urcare din Iasi)
3.Monica S - urcare din Alb? Iulia

Microbuz Bucuresti Traseu: Bucuresti – Pitesti – Slatina – Craiova – Drobeta Tr Severin – Orsova – Sasca Romana
1.Elena Gatiu, urcare din Bucuresti
2.Violeta Deaconescu,urcare din Craiova
3.Nina Petre, Bucuresti
4.Eugenia Enache
5.Mariana Costache - urcare din Bucuresti
6. Cristina G, Bucuresti
7. Marin M-Bucuresti

Offline Cami Ionita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #22 : Miercuri, 10 Mai 2017, 13:31 »
Buna tuturor si bine v-am gasit  :)

Sunt Camelia, vom merge impreuna in aceasta excursie...Sper sa fie o super aventura!

Microbuz Iasi. Traseu: Iasi – Piatra Neamt – Gheorghieni – Praid – Tarnaveni - Alba Iulia – Sebes Alba – Orastie – Hateg – Sarmizegetuza – Otelul Rosu – Resita – Oravita – Sasca Romana
1. Popa G. - urc din Alba Iulia
2. Mihaela T. (urcare din Iasi)
3.Monica S - urcare din Alb? Iulia

Microbuz Bucuresti Traseu: Bucuresti – Pitesti – Slatina – Craiova – Drobeta Tr Severin – Orsova – Sasca Romana
1.Elena Gatiu, urcare din Bucuresti
2.Violeta Deaconescu,urcare din Craiova
3.Nina Petre, Bucuresti
4.Eugenia Enache
5.Mariana Costache - urcare din Bucuresti
6. Cristina G, Bucuresti
7. Marin M-Bucuresti
8. Camelia I - Bucuresti


Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #23 : Miercuri, 10 Mai 2017, 13:35 »
Bun venit, Camelia !
Cu siguranta va fi o mare aventura...

Offline BBS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #24 : Joi, 11 Mai 2017, 19:15 »
Buna ziua, eu sunt din Sibiu , as veni pe Cheile Nerei si vreau sa stiu daca pot urca si din Sebes ( sa nu vin pana in Alba )?
La o adica.... Vin si pana in Alba Iulia daca-i musai... prea am visat la Cheile Nerei . Multumesc
:) BBS  <3

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #25 : Joi, 11 Mai 2017, 19:38 »
Vor fi organizate plecari din:
- Bucuresti. Traseul va fi: Bucuresti - Pitesti - Slatina - Craiova - Strehaia - Drobeta Turnu Severin - Orsova - Moldova Noua - Sasca Romana. Returul pe "Clisura", soseaua care urmareste Dunarea pana la Cazanele Mari, apoi continua ca si la sosire, pana inapoi in Bucuresti. Transportul nu este inclus in pretul excursiei si se achita cf km parcursi
- Iasi. Traseul va fi: Iasi – Piatra Neamt – Gheorghieni – Praid – Tarnaveni - Alba Iulia – Sebes Alba – Orastie – Hateg – Sarmizegetuza – Otelul Rosu – Resita – Oravita – Sasca Romana   La acest traseu va fi o oprire de o noapte la Alba Iulia care se va achita separat (60 RON/persoana)
Transportul nu este inclus in pretul excursiei si se achita cf km parcursi, iar achitarea acestui serviciu se va face in contul agentiei, la ultima plata.      
Plecare din Iasi = 180 lei      
Plecari din Bucuresti, Piatra Neamt, Gheorghieni, Praid = 170 lei   
Plecari din Pitesti, Tarnaveni, Alba Iulia, Sebes Alba = 140 lei      
Plecari din Craiova, Alba Iulia, Orastie = 120 lei      
Plecari din Drobeta Tr Severin, Resita = 50 lei      

BSB - poti urca din orice localitate este indicata pe trasee. Inscrierea pe lista de transport se face mentionand locul de urcare. Asta, dupa ce faci rezervarea si platesti avansul :)

Iti recomand, inainte de orice,  sa citesti cu atentie prezentarea excursiei.  Ai toate informatiile necesare pentru a decide. 
Succes!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline BBS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #26 : Sâmbătă, 13 Mai 2017, 16:21 »
Multumesc, voi studia atent. Hotararea mea era luata si sper sa fie si alte excursii la care sa pot participa. 
:) BBS  <3

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #27 : Sâmbătă, 13 Mai 2017, 18:33 »
 :) e bine asa. locuri nu prea mai sunt, dar cu atata hotarare si cu putin noroc, mai prindem cate ceva... :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline BBS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #28 : Duminică, 14 Mai 2017, 23:22 »
Buna seara, sunt noua pe-aici, m-am inscris pentru Cheile Nerei, urmeaza sa platesc maine avansul. 15 inclusiv, nu?
 Vreau sa verific daca e bine cum am inteles : 500 excursia + 120 transport ( din A. Iulia) + cazare A Iulia ( la nevoie) .
Sper ca mai e locul pt care m-am inscris ..:)
Visez la Cheile Nerei , am vazut ca avem ghizi si sunt linistita asa...aud ca sunt vipere pe-acolo...
:) BBS  <3

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune pe Cheile Nerei 6 - 9 iulie 2017
« Răspuns #29 : Luni, 15 Mai 2017, 06:34 »
@BBS, nu-ti fa griji. La excursiile in care n-ai mentiunea "Nu mai sunt locuri"  inseamna ca locul pentru care te-ai inscris... mai e si e doar al tau :)
Ai inteles bine. Cazarea la Alba Iulia, din ce stiu eu e pentru cei care vin mai de departe. Pentru cei care se conecteaza mai aproape e asa cum ai zis tu: la nevoie/optional.
Eiii, una peste alta, visul tau e aproape realitate :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.