Autor Subiect: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017  (Citit de 16230 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Pregatiti de soare,



am plecat spre Coasta Amalfi...Unul dintre cele mai spectaculoase locuri pe care le-am vazut vreodata...

Prima oprire, Positano.

























Grota de smarald:













Ravello, orasul muzicii:

















Amalfi:















Pe hidrofoil, pe Coasta Amalfi, pana la Sorrento:









Positano, vazut de pe mare:







O taiwaneza adoptata de o parte a grupului nostru...



Razand si povestind cu ea, ne-am continuat drumul si curand am ajuns la Sorrento:




Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Am ajuns apoi pe insula Ischia, pentru 3 zile de sejur...activ! Hotelul, cu doua piscine, aproape de mare si centru, un loc excelent in care sa-ti petreci vacanta.



























La Calise, ne-am ospatat...3 zile...ca la curtea lui Verde Imparat. Fructe de mare, peste, iepure, tot felul de minunatii de paste si de salate, stropite cu vin si bere!























Una dintre optiunile viitoare... :)



La Gradinile Poseidon. Doamne, ce loc!








































Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Un tur al insulei Ischia...

Vedere catre plaja Maronti:



La Barrano:





Panorama din Serrara, cu spremuta di arancia e limone...Minunat si delicios...







Aproape de Sant'Angelo se pot vedea cateva case si un restaurant chalet, construite din tuf verde...







Intampinare la Sant'Angelo:



Un loc linistit, ideal pentru cei care vor sa scape de stres...

















In Forio, asteptand asfintitul:














Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Ultima zi de Ischia...O plimbare pana in port si cateva casute modeste intalnite pe drum...









Ultima seara. Margellina si o masa pe insula Castelului Ovo.





Pe mare era petrecere... mare:



Mi-a fost greu sa aleg, din cele 2500 de fotografii facute pe cele mai reprezentative...Am incercat insa, sa va arat cateva din lucrurile minunate care pot fi vazute acolo...

Offline Dali

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 33
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #49 : Sâmbătă, 03 Iunie 2017, 10:00 »
A fost o vacanta minunata, cu plimbari in atatea locuri, fiecare cu farmecul lui ... Multe de vazut, multe de invatat, multe de simtit si multe de imaginat ;)
Iar oamenii din grup, atat de diferiti, dar cu zambete largi pe fata, deschisi, prietenosi, cu mult umor si suflete mari au reusit sa creeze o atmosfera mai mult decat placuta si au ajuns foarte repede sa-mi fie dragi :)