Autor Subiect: Pe urmele dacilor in Tinutul Corvinilor 15 – 17 septembrie 2017  (Citit de 13746 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Pe urmele dacilor in Tinutul Corvinilor 15 – 17 septembrie 2017
« Răspuns #45 : Vineri, 22 Septembrie 2017, 20:31 »
url=https://postimages.org/][/url]




































Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Pe urmele dacilor in Tinutul Corvinilor 15 – 17 septembrie 2017
« Răspuns #46 : Sâmbătă, 23 Septembrie 2017, 10:02 »
Bravo, multumim Theo pt fotografii, pentru posibilitatea oferita si altora de a vedea, prin ochii tai, ceea ce ati parcurs in aceasta excursie.  :flori: :thumbup:

Offline Miss Lia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • "Avem nevoie de bucurie ca de painea cea zilnica."
Re: Pe urmele dacilor in Tinutul Corvinilor 15 – 17 septembrie 2017
« Răspuns #47 : Sâmbătă, 23 Septembrie 2017, 17:22 »
Intr-adevar! Frumoase fotografii! Cei care am trecut prin acele locuri, vedem si simtim altfel imaginile. Sincer, am sperat sa ma bucur de relaxare prin aceasta excursie, avand unele asteptari. Dar totul s-a transformat in superlativ! Multumesc in primul rand Lidiei pentru organizare, transport si tot ce ne-a oferit, apoi tuturor celor care ne-au adus buna dispozitie si s-au ingrijit sa ne fie bine! Un singur lucru regret: ca nu v-am descoperit cu mai multi ani in urma! Dar inca mai e timp.... Va iubesc Singles Camp !  :flori: :love:
 

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Pe urmele dacilor in Tinutul Corvinilor 15 – 17 septembrie 2017
« Răspuns #48 : Sâmbătă, 23 Septembrie 2017, 20:34 »
 http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,540.15.html
   
     Am postat aici un link ,- pentru cine mai doreste sa posteze fotografii , - cu un tutorial de postare a imaginilor  ! ( stiu eu ca mai sunt fotografii mult mai frumoase )   :thumbup: :dance: *|* :applause:

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Pe urmele dacilor in Tinutul Corvinilor 15 – 17 septembrie 2017
« Răspuns #49 : Luni, 02 Octombrie 2017, 20:24 »
Un comentariu facut cu mare intarziere dar  :).......am sa scriu doar cateva cuvinte despre aceasta actiune .
Imi doream foarte mult sa vad tunutul  Corvinilor si faptul sa se combina cu  Sarmisegetuza Regia si cateva bai in apa minerala , era perfect , asa ca nu am stat prea mult sa ma gandesc , era o actiune noua  marca SC  :) cu Lidia insotitor. ;)

Statiunea Geoagiu Bai m-a surprins placut , o statiune de-o-se-bita" cum ar spune cineva ,
Cascada Clocota , cascada cu apa minerala calduta .... in care binenteles ca m-am balacit ........nu prea am vazut poze puse pe aici ... ^-^
Plimbarile de dimineata pe aleile si parcurile din statiune , vizitarea Bailor Romane care desi ar avea nevoie de o reabilitare tot spectaculoase sunt, drumetiile prin padure , potecuta  pana la Grota Haiducilor , linistea din statiune m-a redus la tacere chiar si pe mine...  :D :D era asa de placut ca nu intrazneam sa tulbur aceea liniste. .  ::)

Alegera Hotelului , nici ca nu putea fi mai buna ,,personalul foarte dragut si intelegator, iar faptul ca nu am avut spatiul pentru party nu a fost o problema deoarece eram foarte ocupati cu balaceala in baziunul cu apa minerala inclzita,  inotul in piscina cu apa sarata, discutiile in soapta in saune... :angel:

Muzeul Civilizatiei Dacice si Romane si Cetatea Devei pe care o vazusem numai de pe autostrada  m-a impresionat in mod deosebit chiar daca a fost restaurata un pic cam agresiv din punctul meu de vedere .

Silueta si intrarea  spectaculoasa , completate cu prezentarea castelului de catre un ghid simpatic care avea glumite pentru fiecare incapere vizitata, a facu ca prima mea intalnire cu Minunatul Castel al Corvinilor sa fie foarte placuta si de neuitat

Pentru Cetatile dacice mi-ar fi placut sa avem mai mult timp , ghidul nostru un baiat simpatic, a castigat repede simpatia majoritatii doamnelor din grup si bineinteles si a domnului Dan, ne-a prezentat Sarmisegetuza si Cetattea Costesti intr-un mod propriu si original... :flori:

Facand abstractie de persoane care vin cu toate tabieturile si arogantele pe care le detin in portofoliu  si care insista sa-si impuna regulile , creind uneori situatii penibile sau stari de tensiune intregului grup, de  la mancarea cu capul in "cheson", discutii sa se renunte la vizitarea anumitor obiective din program  pa motiv de oboseala sau ca este tarziu....pana la impunerea lunor reguli personale sau a linistii in autocar..... si  aceasta actiune a fost o alta reusita a sc , la care am participat

Multumim Gigi si Samiza ,  :kissing: felicitari Lidiei   :applause: :flori:  si nu in ultimul rand multumesc participantilor care au contribuit ca minivacanta mea sa fie o reusita

PS eu inca mai astept poze ... ;D ;D , glumesc , pune-ti in continuare pe forum ....sa vada si altii prin ce locuri minunate am fost noi.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Pe urmele dacilor in Tinutul Corvinilor 15 – 17 septembrie 2017
« Răspuns #50 : Marți, 03 Octombrie 2017, 08:45 »
Ce inseamna sa deschizi gura  ;D... multam frumos Angela  :smitten: .

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Pe urmele dacilor in Tinutul Corvinilor 15 – 17 septembrie 2017
« Răspuns #51 : Miercuri, 04 Octombrie 2017, 09:57 »
Multumesc , multumesc  :worthy: :worthy: :flori:
Sunt superbe , avem si noi "Pamukkale " al nostu  ;) , Priviti !

Cascada Clocota