Autor Subiect: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017  (Citit de 34557 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #135 : Vineri, 01 Septembrie 2017, 20:17 »
 Si au urmat calutii ...



Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #136 : Vineri, 01 Septembrie 2017, 20:21 »
 Sambata , am avut program de fructe ( de padure ) , din padure


,
 

Si de urcat pe munte :





Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #137 : Vineri, 01 Septembrie 2017, 20:29 »
 Acolo ne asteptau niste apostoli :


[url
=https://postimg.org/image/6pefqygk5/][/url]



Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #138 : Vineri, 01 Septembrie 2017, 20:32 »
Acesta se numeste "Mosul "


Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #139 : Vineri, 01 Septembrie 2017, 20:35 »
 Cand seara coborase peste vale , autocarul ne-astepta:

url=https://postimg.org/image/udyizz2hh/][/url]


Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #140 : Vineri, 01 Septembrie 2017, 20:40 »
 Duminica , in drum spre casa , pe Piatra Soimului am adastat,am facut poze , veselie  si poi spre case am plecat .
 
url=https://postimg.org/image/m0xfj1snp/][/url]



Si-am incalecat pe-o sa (de data asta si la propriu si la figurat - colegii de drumetie stiu de ce ) si v-am spus povestea asa !


 

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #141 : Sâmbătă, 02 Septembrie 2017, 10:25 »
Delicioasa povestea ta, in imagini si cuvinte, Mimi! Frumoasa si povestea...tacuta a lui Eugen Andrei, care vad ca a renuntat la tinypic.
Se simte ca v-ati bucurat din tot sufletul.
Multumesc pentru ocazia de a vedea sau revedea prin ochii vostrii locuri  minunate, vazute, simtite si luate in amintire de oameni ca voi, iubitori de cer, de pamant si de tot ce e ne-a fost daruit intre cer si pamant...

 :thumbup: :bow:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #142 : Sâmbătă, 02 Septembrie 2017, 20:57 »
 Ma bucur tare mult ca ti-a placut , Wonderland . Sa stii ca intr-adevar ne-am bucurat pe deplin de aceasta excursie , de cerul cu nori jucausi , de pamantul pe care calcam urcand potecile din munti si de tot ce se afla intre cer si pamant (asa cum spui tu ) mai precis de niste oameni minunati , pe care sper din toata inima sa-i mai intalnesc si cu alte ocazii.

Offline roxanas

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 78
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #143 : Sâmbătă, 09 Septembrie 2017, 16:51 »
Mimi a stiut sa ne transforme realitatea celor traite intr-o poveste foarte frumoasa si prin pozele ei sa ne aminteasca de locurile superbe pe care le-am vizitat.. Eu am comentat imediat ce am venit impresia superba cu care m-am intors din aceasta excursie.
Numai ca este necesar sa ne share-uim si pozele mai "amanuntite" pe care le-am facut in aceasta excursie si o asteptam pe Lidia(ghida noastra) sa dea "startul". Stiu ca n-a avut pauza de excursii dar, Lidia, ai promis ca transmiti pozele pe adresele de email, ca apoi sa le avem si noi si sa ne share-im in continuare si pozele sau filmuletzele noastre. Asteptam inca...dar nu ne uita! ::) :coolsmiley:

Offline Angela B

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #144 : Miercuri, 20 Septembrie 2017, 23:21 »
Oare Benny si-a gasit cheile? Sper ca da...

Am aflat ca Beni si-a gasit cheile de la masina a doua zi la Izvorul Rece.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #145 : Sâmbătă, 23 Septembrie 2017, 10:06 »
Eugen Andrei si Mimi, bravo pentru felul in care stiti sa infrumusetati acest forum, pentru faptul ca aratati ca stiti sa rasplatiti si oferiti la randul vostru. Sunteti doi oameni faini!  :)

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #146 : Sâmbătă, 23 Septembrie 2017, 21:30 »
  Multumim , Gigi . E firesc sa rasplatim si sa daruim din bucuria pe care am trait-o acolo. Si tu esti un om tare fain , asa ca stii cum se spune , cine se aseamana se aduna .

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #147 : Luni, 25 Septembrie 2017, 19:08 »
Buna seara Mimi!
Nu cred ca ne-am cunoscut, deocamdata!Spun deocamdata, pentru ca, daca am retinut eu bine, tu vei merge la Sighisoara la Medieval Fun Party, si merg si eu, asa ca sper sa ne si cunoastem ;)
Dar, sa revenim la pozele tale superbe! Asa cum zicea si Wonderland, e atata cer in pozele tale!!!Da, asa-i, un cer de un albastru infinit, sau un cer cu norisori ca din povesti! Pe mine cerul tau, m-a facut sa visez si sa sper, serios! Si, iti multumesc pentru asta! :bow: :flori:
Si verdele din covorasul tau m-a inveselit! ;)
Iar imaginile cu traseele pe care le-ati parcurs, si toate aceste peisaje de vis, si impresiile voastre, m-au facut sa-mi fie dor de tipul asta de excursie, de oamenii care vin in aceste excursii...
Astea sunt excursiile SC!Excursii in care iti incarci bateriile, iti bucuri sufletul, mintea si retina cu tot felul de minunatii, cunosti, si chiar te imprietenesti cu oameni de calitate!
Iti multumesc mult ca m-ai ajutat sa calatoresc si eu, macar cu gandul prin acele locuri, si cine stie, poate la anul, chiar de-adevaratelea ;)
Sanatate multa iti doresc si zile cu spor in toate! Rami :)

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #148 : Duminică, 01 Octombrie 2017, 15:15 »
         Buna ,Rami ! Multumesc mult pentru cuvintele frumoase . Ma bucur tare mult ca ti-au placut pozele mele. In privinta cerului , am pus doar cateva dintre imaginile care m-au incantat de-a lungul drumului . Tot timpul aveam impresia ca sunt la cinematograf si urmaresc o poveste "scrisa" pe cer. E adevarat ca am o imaginatie bogata , dar de cele mai multe ori nici nu era nevoie de imaginatie . Era de parca cerul imi striga "Ia uita-te si aici , uite ce ti-am pregatit ..."
 P.S. Abia astept si Sighisoara , ca sa pot intra intr-o alta poveste. Am citit (si auzit ) ca va fi o atmosfera de basm ,iar voia buna stiu sigur ca va fi , direct de la sursa !
 Asa ca , sa ne vedem cu bine acolo !

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 24 - 27 august 2017
« Răspuns #149 : Duminică, 08 Octombrie 2017, 16:07 »
Buna Mimi,
Imi cer scuze ca iti raspund cu intarziere!
Te inteleg foarte bine, cand spui ca toate erau ca dintr-o poveste, cerul, pamantul, tot si toate, te chemau sa le vezi,
sa le admiri, si sa-ti ramana in suflet si pe retina!
Acelasi sentiment l-am trait si eu in mai si iunie, cand am fost in Apuseni si in Maramures!
Si eu abia astept Sighisoara! Si, ca sa pot vorbi cu tine despre asta , ma mut  la locul potrivit! ;)