Autor Subiect: Drumetii in muntii Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 28 - 30 aprilie 2017  (Citit de 15016 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Daniela24, iti dau o mana de ajutor dar inscrierea trebuie sa o faci singura. Nu e greu, cu putina bunavointa, exercitiu si rabdare, ca sa il citez pe Admin, totul este posibil  :)

Am rugamintea, ca la fiecare actiune a noastra, sa va inscrieti individual, personal pe aceasta lista, prin preluarea celei din ultimul mesaj, astfel incat sa nu uitati pe cineva in afara. Treceti-va in lista cu numele si initiala prenumelui indicand pe acelasi rand locul de imbarcare.
Ex:
1. Ionescu M - urcare din Alba Iulia

Chiar daca inscrierea se face pe o singura lista, duceti-le va rog mai departe pe amandoua, astfel incat sa fie usor de preluat in agentie.

Sunt doua rute de transport:

Urmeaza de asemenea ca dupa completarea listelor sa comunicam aici pe forum, ora si locul plecarii.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 551
Re: Drumetii in muntii Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 28 - 30 aprilie 2017
« Răspuns #46 : Miercuri, 26 Aprilie 2017, 13:20 »
                                INFORMATII TRANSPORT
Traseu : Cluj – Turda – Sibiu – Predeal
Plecare din Cluj : 28 aprilie:  Ora 06:00 Sala Sporturilor Horia Demian.
                                                Ora 06:30 Turda  Autogara Sens Vest .
                                                Ora 08:00 Sibiu –parcarea hotelului Ibis .

Auto: Microbuz, numar de inamatriculare B 71 WXV.
Sofer: Gabi. Telefon : 0742.241.799.
Pentru conexiuni la traseu, sunati sofer si stabiliti locul de imbarcare si ora .


Traseu: Bucuresti - Ploiesti - Predeal.
Plecare din Bucuresti: 28 aprilie , ora 08:00 Statia Petrom Aurel Vlaicu  vis a vis de stafia de metrou Aurel Vlaicu.
Auto: Microbuz, numar de inamatriculare B 294 NEW
Sofer: Bogdan. Telefon : 0756.070.783
Pentru conexiuni la traseu, sunati sofer si stabiliti locul de imbarcare si ora .


Ghidul principal si insotitor de grup este Iulian, numarul lui de telefon este este 0726 687.656.

Recomandare pentru cei care vin cu mijloace de transport proprii:
- asigurati-va inainte de a pleca unde este localizata pensiunea. Daca nu v-ati uitat de acasa pe google maps sau nu aveti un sistem de navigatie, nu va va fi usor sa o reperati si umeaza panica, telefoane, ori atunci insotitorii de grup sunt ocupati cu cazarea, cu pregatirea grupului. 
- calculati-va timpul de parcurgere astfel incat sa ajungeti maxim pana la ora 12.00, pentru a putea fi cazati, iar la ora 13.00 sa plecati spre obiectiv.

Mentiune. Nici insotitorul de grup, nici ghidul secundar nu raman la locatie, la ora 13.00 vor pleca impreuna cu grupul spre primul traseu. Cei care intarzie vor pierde aceasta prima tura, nu as dori sa fie suparari din partea celor care intarzie ca nu au fost asteptati. Nu este posibila asteptarea, pt ca timpul este scurt si se risca traseu de noapte.


Offline nucab65

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Drumetii in muntii Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 28 - 30 aprilie 2017
« Răspuns #47 : Miercuri, 26 Aprilie 2017, 16:13 »
Va rog sa îmi confirma?i daca vom fi caza?i la
pensiunea Cool pentru ca eu voi veni pe cont propriu
Va multumesc

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Drumetii in muntii Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 28 - 30 aprilie 2017
« Răspuns #48 : Miercuri, 26 Aprilie 2017, 18:55 »
Indiferent ca veniti cu microbuzele inchiriate sau calatoriti pe cont propriu, pensiunea este aceiasi, adica cea comunicata: Pensiunea Cool. Adresa ei este Predeal, strada Turistilor nr. 13.  :)

Offline daniela elena crisan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • ATITUDINEA E TOTUL!!!
Re: Drumetii in muntii Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 28 - 30 aprilie 2017
« Răspuns #49 : Miercuri, 26 Aprilie 2017, 22:48 »
Draga Gigi, vorbisem cu Samiza (atunci cand m-a sunat sa ma intrebe daca optez si pentru cine) sa ma treaca pe lista de transport din Sibiu. Vad acum ca nu sunt, asa ca ma trec eu. Daca din intamplare apar si pe o alta lista, te rog sa tii cont de acest lucru. Multumesc. Tocmai de aceea, am luat doar lista de Cluj, nu si pe cea de Bucuresti.

Cluj - Turda - Alba Iulia - Sebes Alba- Sibiu - Fagaras - Brasov  - Predeal
1. Cioloca C - urcare din Cluj
2. Bercea C- Turda
3.Mihaiela V -urcare din cluj
4. Monica S - Cluj
5. Daniela Crisan - urcare din Sibiu
6.

Mai ramane acum doar problema cu masina mea. Ai spus ca pot sa o las la voi la poarta. Multumesc. Dar unde locuiti voi? Cum ajung acolo? Stii bine ca nu prea cunosc Sibiul... :-[ :help:
Multumesc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Daniela, sun-o pe Samiza si te indruma ea.

Offline michaela.mami

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Tocmai ce-am ajuns acasa din excursie, si tin neaparat sa va spun ca a fost minunat!!!Da, am mai gasit energie pt a felicita ghizii si participantii pt unitate, sustinere si entuziasm, chiar si la ora asta...(tarzie sau prea devreme/ fiecare cum vrea s-o ia)
Multumim!!!
:)

Offline liancar

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Intr-adevar, suuper frumoasa iesirea! Iulian a fost un insotitor de grup si un ghid de la excelent in sus!!! Nota 10 pentru el si Alina! In plus, grupul a fost minunat, oameni draguti, cu multi dintre ei abia astept sa ma revad! Veselie, drumetii relaxante, atmosfera placuta si totul fain! Asteptam pozele de la Iulian pe e-mail! Multumesc  tuturor pentru zilele frumoase! Va sarut pe toti!!

Offline marius5

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Minunata excursia, minunat grupul, nota 10 pentru Iulian si Alina !!! cu asa ghizi, oricand cu placere si in alte drumetii ! ( chiar si ajutorul ajutorului Alina s a descurcat onorabil  ;D ) . Astept cu nerabdare urmatoarea iesire in Vrancea ( da, prezent si acolo ).

Offline Elutza

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Buna tuturor,

A fost foooaaarteee faina excursia: cu super ghizi, participanti  si trasee.

O zi frumoasa si sa ne vedem cat mai curand
Daniela (de Bucuresti :))

Offline Sun

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Un grup de oameni foarte placuti intr- un weekend greu de uitat ! Multumesc , Iulian si Alina , ati fost extraordinari !

Offline cornelina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 91
Buna,

Intaresc parerile bune ale predecesorilor :) a fost o iesire faina de tot: vreme, oameni, ghizi, muzica, organizare, etc. (ordinea este una aleatoare). Sper sa fi ramas cel putin cu unul/doi prieteni din acest weekend. Si musai, voi repeta experienta cu Singlecamp. Deja imi verific agenda din vara!
Toate cele bune! Cornelia
Cornelia

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
eu una va cred pe cuvant. dar niste poze postate pe forum (fara persoane, evident) ne-ar convinge pe toti ca ati petrecut minunat!  :thumbup: ;)

Oricum, pareti un grup fain. Se simte energia pozitiva in comentariile voastre. :dance:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
S-a auzit pana la Bologna ca v-ati distrat, ca ati fost un grup fain! Ma bucur mult ca vremea a fost buna, ca v-ati strans o gasca super!

Are dreptate wonderland, ar fi interesant sa vedem niste poze cu locurile prin care ati trecut. Sunt de asemenea importante pentru cei care vor veni dupa voi, pentru cei care vor sa stie ce e de vazut, cum a fost...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Am primit de la Iulian fotografiile facute de el la Predeal. Exceptionale! Vi le-am transmis pe Email fiecaruia, in cazul in care nu le-ati primit scrieti-mi aici si le retransmit. Postez cateva aici, sunt prea frumoase sa nu ramana amintire pe forum!