Autor Subiect: Petreceri in Cetate. Sighisoara 19 – 21 mai 2017  (Citit de 26928 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ANAANA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Petreceri in Cetate. Sighisoara 19 – 21 mai 2017
« Răspuns #120 : Sâmbătă, 27 Mai 2017, 09:57 »
 ,,Vorbele bune nu strica memoria nici dintii . "
Da , au fost foarte multe vorbe bune, a fost o excursie cu ,,de toate " plimbare, distractie , tot ce-ti doresti intr-o excursie.
Bateriile duracel deja au fost depasite cu mult de bateriile noastre, sunt incarcate la maxim .
 Si vremea a tinut cu noi pentru ca am avut un ghid extraordinar - tobosarul care ,, a zis "prognoza meteo.
 Cocosul din varful turnului cu ceas ne anunta ca e vreme instabila, Sta cu ciocul intr-o parte.
  *|*Stati linistiti . Ploua sau nu ploua , depinde de cocos. Adjudecat.Am zis. Facem cumva sa fie bine  *|* :thumbup:

Offline dutchessa

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petreceri in Cetate. Sighisoara 19 – 21 mai 2017
« Răspuns #121 : Sâmbătă, 27 Mai 2017, 22:40 »
Eu ce as mai putea spune? bucuria din weekendul trecut inca persista in sufletul meu, e bucuria de a fi vazut atatea locuri si cea de a fi intalnit oameni frumosi cu povesti adevarate de viata, bucuria de a fi imbratisat pana si goruni seculari :).
Atmosfera medievala, parfumul istorioarelor graite iscusit de tobosarul cetatii impreuna cu suita lui, dar si veselia galantului cavaler-gazda ce ne-a insotit (Dan, desigur), au fost parte din "deliciile" zilelor petrecute impreuna.

Va pup si imbratisez cu drag!