Autor Subiect: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017  (Citit de 16595 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ste_fan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #30 : Marți, 14 Noiembrie 2017, 11:49 »
Se apropie momentu'. E timpul sa incepem pregatirile. Eu sunt din Constanta. Daca mai vine cineva din Constanta si e interesat sa facem drumul impreuna mie mi-ar face placere. Putem eventual sa discutam la tel. 0722744565

Offline Angela B

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #31 : Duminică, 19 Noiembrie 2017, 20:09 »
     Mai sant cateva zile si aici este o mare, mare liniste. Va pregariti toaletele sau ,,pantofiorii de dans'' vorba Rodicai , de nu scrie nimeni? Oricum ar fi sa ne vedem cu bine...

 :)

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #32 : Duminică, 19 Noiembrie 2017, 22:16 »
Buna seara tuturor,

Draga Angela, ai atat de mare dreptate, chiar asta am facut in aceasta seara, imediat ce am revenit cu bine dupa petrecerile de la Cooking Camp Bran, pregatiri pentru petrecerea din Bucuresti  *|* *|* *|*, si pentru urmatoarele petreceri SC - Gura Raului si Revelion.
Abia astept sa ne distram in spiritul consacrat SC si la Bucuresti.

Cu mare drag,
Mire

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #33 : Luni, 20 Noiembrie 2017, 18:37 »
Da, tare mi-ar fi placut sa fiu si eu acolo, cu voi! Imi pare rau, tare rau! Dar asa s-a intamplat.

Va dau, inainte de a pleca din tara ultimele informatii. Locatia o stiti (sper sa nu se trezeasca cineva sa o scrie pe aici), am transmis-o fiecarui inscris pe Email. Ramasese sa precizez sala: este SALA GRANDE, situata in cladirea 1, cea cu restaurantul. Etajul II. Deci pt cei care ati fost anul trecut: nu mai este in cladirea 1, ci in 2!

Din partea noastra, a organizatorilor o sa fie prezenta Lidia Mandache. Multi o cunoasteti deja ati fost cu ea in excursii, altii ati intalnit-o la petrecerea de anul trecut din Bucuresti. Ea va fi gazda evenimentului, impreuna cu cateva persoane, mai vechi in Singles Camp.

Pentru a ajuta echipa de primire, care o sa va intampine la intrare, o sa va rog sa va spuneti numele intreg, astfel incat sa fiti bifat(a) pe lista.
In Email-ul transmis v-am spus ca trebuie pregatiti 14 lei pentru serviciile DJ si pentru a nu se crea momente penibile de a umbla pe la mese si pt a nu fragmenta evenimentul, va rog ca dupa ce serviti coctail-ul de primire si dupa ce va luati locul la masa, sa treceti pe la masa gazdelor pentru a achita suma amintita.

Veti fi peste 110 persoane, ma bucur mult ca petrecerea a avut asa mare ecou, ma bucur ca am putut oferi posibilitatea reintalnirii. Un numar atat de mare, aduce automat si o atmosfera buna, cu conditia sa fie creata. Am discutat cu firma care asigura serviciile de DJ si am explicat cam ce va place: muzica ritmata, care sa nu va lase sa va asezati prea mult. Mai putin mixaj, mai mult piese originale. Latino, rock, tot ce poate sa tina vesela si activa, sala. I-am spus sa mai insereze si cate o sarba, cate o hora, dar in anumite limite, asa cum o fac si eu cand va sunt DJ...
Sper ca DJ-ul isi va da seama imediat cam ce trebuie si sa prinda grupul...astfel incat sa fie muzica ok. Dar stiu, ca nu poti multumi pe toata lumea. Este imposibil asta. Asa ca ce va rog: lasati DJ-ul sa-si faca treaba, nu mergeti pe capul lui sa-i cereti ceva. Lidia e a acolo, stie i vede ce se intampla si in conditiile in care chiar se impune o sa atraga atentia.

Meniul il stiti il mai repet o data, este cel pe care v-ati inscris. Sper ca acolo nu tabarati pe oameni ca nu va place aia sau aia si vreti altceva. S-a stiut de la inceput ceea ce e in meniu,  l-ati acceptat, acum... ::)In fond mergeti sa va distrati... *|*

 GUSTARE RECE (400-450 GR)
-         rulada din piept de pui – 2 buc
-         rulou din bacon -2 buc
-         cascaval tip evantai– 2 felii
-        flori din  salam sibiu – 2 buc
-         castravete tip floare – 1 buc
-         rosie  ornament pe salata verde– 1 buc
-         bulete din pasta de branza cu marar – 1 buc
-        bulete din pasta de branza cu mac – 1 buc
-         masline – 5 buc
-         frigaruie cu branza,castravete si maslina verde
MIXT GRILL:
-         piept de pui-150gr
-         ceafa de porc-150gr
-         mititei 2 bucati -140 gr
-         cartofi gil -150 gr
-         salata de varza proapata-150gr
TORT sau PLACINTA CU MERE
MENIU BAUTURI*
-         1 cupa samapanie
-         saratele pe masa
-         Whisky  JB, Votca ABSOLUT, Vermut  Cinzano ALB -ROSU, Crem de wisky Carolans, Gin,Campari)
-         Apa – plata si minerala ( sticle de 1.5 l Dorna)
-         Suc  - Fanta si Coca Cola,.Capy, Suc de rosii, Apa tonica. ( sticle de 2 litri),Energizant
-     Cafea, Capuccino

•  Vin podgoriile: Jidvei, Recas, Murfatlar, Cotnari, Vincon .
* TOATA BAUTURA ESTE LA LIBER NELIMITAT PE DURATA EVENIMENTULUI
4 ospatari permanent ,8 la servire
25 de locuri de parcare p?zite

Veniti cu zambetul de petrecere la voi, realxati-va, lasati problemele acasa, distrati-va, bucurati-va de reintalniri, uitati pentru cateva ore de orice va poate sacai si ganditi-va doar la lucruri bune.

Va urez distractie faina, as fi bucuros sa aud ca ati rupt podelele acolo, ca totul a fost minunat! Pe curand, ma intorc acum la Zanzibar si Guleta...Va imbratisez cu drag!

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #34 : Luni, 20 Noiembrie 2017, 19:28 »
Multumim mult Gigi.Ne pare rau ca nu sunteti si voi cu noi.Dar astept sa ne vedem la Gura Raului.Si tie iti dorim drum bun si sa ne vedem cu bine.
anca bv

Offline Mindru gabriela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #35 : Miercuri, 22 Noiembrie 2017, 18:51 »
Multumim o sa  ne revedem de revelion cu multi

Offline simonas

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #36 : Joi, 23 Noiembrie 2017, 14:37 »
buna, la ce ora este intalnirea? la 19?

Offline Betty Bloop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #37 : Vineri, 24 Noiembrie 2017, 18:23 »
Este SALA GRANDE, situata in Cladirea 1? Sau Cladirea 2 Salonul Stil Englezesc?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #38 : Vineri, 24 Noiembrie 2017, 18:44 »
Este mentionat in mesajul meu.

Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #39 : Vineri, 24 Noiembrie 2017, 19:54 »
buna seara
1. multumim Gigi
2. nu prea inteleg cu cladirea. in mesajul primit pe data de 07.11 scrie cladirea 2. alt mesaj nu am mai primit


Offline ste_fan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #40 : Vineri, 24 Noiembrie 2017, 20:20 »
Mesajele pot fi trimise pe mail sau scrise chiar aici pe forum.
Sase mesaje mai sus Gigi scrie cred eu destul de clar:
"Va dau, inainte de a pleca din tara ultimele informatii. Locatia o stiti (sper sa nu se trezeasca cineva sa o scrie pe aici), am transmis-o fiecarui inscris pe Email. Ramasese sa precizez sala: este SALA GRANDE, situata in cladirea 1, cea cu restaurantul. Etajul II."
Si pentru cine a intrebat putin mai sus, da ora de incepere este 19 (cum de altfel e precizat in email-ul lui Gigi).

Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #41 : Vineri, 24 Noiembrie 2017, 20:33 »
multumesc frumos . dar totusi scrie-"Ramasese sa precizez sala: este SALA GRANDE, situata in cladirea 1, cea cu restaurantul. Etajul II. Deci pt cei care ati fost anul trecut: nu mai este in cladirea 1, ci in 2!"
de aceea am intrebat pana la urma in ce cladire este.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #42 : Sâmbătă, 25 Noiembrie 2017, 06:37 »
exact asa cum scrie, Monica   :coolsmiley: :)
Ramasese sa precizez sala: este SALA GRANDE, situata in cladirea 1, cea cu restaurantul. Etajul II.
Mentiunea e doar pentru cei care au fost si anul trecut, ca sa fie atenti ca s-a schimbat locatia.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #43 : Sâmbătă, 25 Noiembrie 2017, 07:30 »
intradevar scrie si am inteles acest lucru-"este SALA GRANDE, situata in cladirea 1, cea cu restaurantul. Etajul II". dar, urmeaza precizarea pt cei vechi, care au mai fost la petrecere-"nu mai este in cladirea 1, ci in 2".

oricum multumesc frumos pt raspunsuri.
voi gasi sala

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere in Bucuresti 25 noiembrie 2017
« Răspuns #44 : Sâmbătă, 25 Noiembrie 2017, 07:49 »
mda, ai si tu dreptate. Dar, nu-ti fa griji. Sigur va orienteaza cei de acolo. Sau te orientezi dupa...lumini, muzica, galagie :)
Daca nimeresti la alta petrecere, asta e. Am auzit si cazuri de persoane care au nimerit la alta nunta, dar s-au distrat foarte bine  :2funny:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.