Autor Subiect: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017  (Citit de 32223 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Ica22

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #120 : Joi, 02 Noiembrie 2017, 15:38 »
Ce frumoooos!!! Abia astept, am bagajele deja in masina. Sa dansam si sa ne distram!!! *|*  :applause: :yeah:

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #121 : Joi, 02 Noiembrie 2017, 23:03 »
Buna tuturor domnitelor, cavalerilor si vrajitorilor(oarelor) :giggle:
Asa-i Ica, ce bineee sunaaa descrierea facuta de Gigi! :dance:
Si eu abia astept sa ajungem maine la hanul cu voie buna :D
Ei, cum stati, gata bagajele? ;)
Am avea nevoie de puterile lui Wizard, sa ne duca maine ca vantul si ca gandul la Sighisoara :help: :giggle:
Noapte buna va doresc, iar maine, drum bun tuturor  :angel:, si sa ne vedem cu bine la Sighisoara, casa distractiei pentru 3 zile :yeah: *|*

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #122 : Vineri, 03 Noiembrie 2017, 07:04 »
Buna dimineata tuturor domnitelor, cavalerilor, vrajitorilor si vrajitoarelor ;)
Eu, am plecat spre distractie :yeah:
Va doresc drum bun si voua si sa ne vedem cu bine la hanul cu voie buna :dance: *|*
Buna dimineata Wonderland! A venit momentul sa elucidam misterul! Sa fie curtoazie, diplomatie, sau, vrajitorie?! :giggle:
Promit sa te tin la curent ;)
Sanatate multa tuturor, cunoscuti, sau necunoscuti ;) , si sa aveti zile cu spor in toate :D  :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #123 : Vineri, 03 Noiembrie 2017, 08:10 »
 ;)Rami, astept.
Pana atunci, dragi domnite, cavaleri si mai stiu eu ce personaje va asteapta sa le insufletiti, va urez tuturor drum bun. Sa va intoarceti obositi de umblatura si petrecere, dar cu mintea relaxata si sufletul plin de incantare.
Si cu tolba plina de povesti pentru cei de acasa, prezenti si viitori!
Petrecere de pomina sa aveti!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #124 : Vineri, 03 Noiembrie 2017, 08:54 »
Multumim tare mult pentru urari Wonderland! :flori:
Stii?! Pentru mine, fiecare iesire cu SC a fost un motiv de incantare, de relaxare, de posibilitate de a uita de toate cele rele si de incarcare a bateriilor ;) , de umplere a sufletului cu voie buna, super amintiri si prieteni noi! :smitten:
Sper ca si de data asta asa va fi ;)
De fapt, nici nu are cum sa fie altfel, ca, il avem pe Gigi si voia lui buna si muzica lui cu noi :giggle: :dance: *|* si mai venim si noi ceilalti cu ceva resurse si dor de voie buna! :yeah:
Vom vedea ce va fi, cum va iesi si de data asta  ;) :D

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #125 : Vineri, 03 Noiembrie 2017, 09:13 »
 :oops:, am uitat ceva foarte important, ce mai are Gigi de fiecare data la el, surrrprizeee :giggle: :bow:

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #126 : Vineri, 03 Noiembrie 2017, 11:16 »
Echipajul Bucure?ti cu indicativul"Ica 22" a trecut de Bra?ov. Ploua .Sighi?oara, sosiiiim !

He,he,heeee!

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #127 : Vineri, 03 Noiembrie 2017, 11:19 »
Eu, aproape am ajuns la Sighi?oara!
Aici, vrea s? iasa soarele! ;)
Drum bun! Va asteptam ;) :D

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #128 : Duminică, 05 Noiembrie 2017, 18:23 »
Buna seara tuturor celor cunoscuti, sau, necunoscuti ;)
Nici nu stiu cu ce sa incep...
A fost o alta iesire in spiritul SC...
A fost o poveste, in poveste...
Am plecat vineri cu trenul, si ce sa vezi, vineri in tren am cunoscut deja din participanti, am cunoscut-o pe Angela, o bobocica SC :giggle:, dar care s-a integrat super, la fel ca si toti ceilalti bobocei, bineintele, cu ajutorul de neinlocuit al veteranilor :giggle:
Am ajuns in Sighisoara pe la pranz si eram tare necajiti ca burnita, dar am ajuns la Hanul cu voie buna, unde am inceput sa ne stangem sub aripa protectoare a lui Gigi ;) :angel, care ne astepta acolo!
Asa am inceput sa ne bucuram de revederea celor dragi, sau posibilitatea de a-i identifica, si cunoaste, in carne si oase :giggle, pe cei de pe forum, Mimi, Ica 22, Wizard...
Pot sa va spun un secret, si sper ca Mimi sa nu se supere :worthy:, a facut niste poze super, de care sigur ne vom bucura zilele urmatoare :yeah:
Veti vedea!
Sper sa reusesc si eu sa ma descurc sa va arat din pozele facute de mine! ;)
Wonderland, pot spune ca Wizard a venit, asa cum ai presupus chiar tu,  :giggle: cu curtoazie, vrajitorie, si multe altele!
As vrea sa am timp sa povestesc despre fiecare, dar, o sa revin, pentru ca acum sunt in tren si nu prea mai am timp, dar voi reveni!
Ce pot sa spun asa despre aceste zile all inclusive, din toate punctele de vedere?!
Gigi si Samiza au ales din nou o tema si o locatie super, si le multumesc tare mult pentru asta! :bow: :flori:
Si la frumusetea acestor zile superbe, am mai contribuit si noi, cei mai de mijloc ;), veteranii :bow:, sau boboceii :giggle:
Si asta veti afla si de la ceilalti :D :giggle:
Si totusi, cireasa de pe tort a fost cavalerul Romulus si cu ale sale domnite, care ne-au costumat in niste superbe costume medievale, si nu numai atat, ne-au si teleportat prin intermediul piesei lor si a prezentei lor in acea perioada :applause:
Imi cer scuze, acum trebuie sa ma opresc, dar, ;)promit sa revin

Offline valentinmm

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #129 : Duminică, 05 Noiembrie 2017, 21:45 »
Buna seara! Super icantat de eveniment ca organizare si locatie si mai ales de grup!
Multumesc si sper sa ne revedem mai des!

P.S Am si cateva poze, unde le postam?!

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #130 : Duminică, 05 Noiembrie 2017, 22:05 »
  Inapoi in viitor . Cam asa ma simt acum , dupa trei zile in cetate . Unde s-au dus , unde-au apus (vorba cantecului ) ,regi si domnite , calai si cavaleri ? Au ramas in amintire , dar ii vom purta in gand mult timp de-acum uncolo !
 Din varful Turnului cu  ceas ,ne-am trezit iar in oras ...
  De la sunete de toba si muzica de cimpoi am revenit brusc la zgomotele orasului.
Crinolinele-s in lada , dar in poze le-am pastrat , doar asa avem dovada , ca a fost adevarat !
 Sighisoara , multumim .Gazda , Dan ,te pretuim . Organizatori de soi , multumim de grija pentru noi !
 Am zis ! Se vede ca ati facut intr-un fel sa fie foarte bine !

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #131 : Duminică, 05 Noiembrie 2017, 22:18 »
Dragi domnite si dragi cavaleri, ;)
Sper ca ati ajuns cu to?ii acas? cu bine! :angel:
Cred ca-s aproape de casa si Violeta si Ozun, alias Wizard ;)
Va doresc somn usor si de maine o saptamana usoara! ;)
Imi cer scuze, ca in mesajul de mai devreme, nu prea mi-au iesit emoticoanele ;) , am "mancat" din litere  ;) si nu prea a fost o ordine in idei  :'(
Pot spune in apararea mea ca, entuziasmul a fost de vina, nerabdarea de a va scrie macar 2 randuri, voua cei de acasa, ca sa vedeti ce am trait noi zilele astea, si leganatul rotilor de tren :giggle:
Ce spui Prea Inalte Judecator Dan, esti multumit de apararea mea? :giggle:
Valentin, pozele aici le poti posta! ;)
Numai sa ai grija, ca, daca stiu eu bine, nu trebuie sa postezi poze cu fetele celor din grup!



Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #132 : Duminică, 05 Noiembrie 2017, 22:37 »
Mimi, of Mimi, mai frumos de-atat si mai bine de-atat nici nu se putea spune...
Ai descris atat de frumos tot ceea ce am trait zilele astea... :bow: :flori:
In sceneta viitoare, propun ca TU, sa fii poetul :bow:
Si cred ca toti vor fi de acord! :applause:
Am zis! :D
Si sigur va fi sa fie cel mai bine asa! :applause:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #133 : Luni, 06 Noiembrie 2017, 07:27 »
Un grup minunat! De aici trebuie sa incep. Mai vechi si mai nou intrati in grup, toata lumea a fost sociabila, comunicativa, vesela! Este genul de grup care te motiveaza, care te bucura, care te incarca...Sunt absolut convins ca o sa va mai intalnesc si in alte excursii, in nuclee formate aici!

Ati aratat superb costumati, individual dar mai ales in ansamblu. Privind din afara paradei facute in cetate, imaginea era extraordinara, de neuitat. Mi-a placut la nebunie. Si in atmosfera aceea creata de cimpoiul cilianului (foarte dragut din partea lui ca ne-a insotit alaiul cantand), de lumea adunata sa ne vada pe stazile cetatii, de inganarea aceea intre zi si noapte, totul arata ca o poveste. Una frumoasa cu domnite si cavaleri...

Emotia in limba romana are un sens mai larg si nu pot defini prin aceasta starea pe care mi-au produsa scenetele voastre. Senzational jucate, stralucitor insotite de "vorbe din multime". Le am filmate integral, o sa vi le timit si pe acestea. Apropo, aseara tarziu am reusit sa redimensionez, sa adun ce am facut eu cu ce am primit de la Romi si sa urc pe wetransfer. Dimineata, pana sa-mi beau cafeaua am tinut sa va transmit, fiecarui participant fotografii si cateva scurte filmulete. Calitatea nu e grozava la multe, asta pentru ca totul era in miscare si camera telefonului nu stie ca un aparat de fotografiat sa faca un reglaj de timp de expunere...Dar sper sa alegeti destule, sa va bucurati de imagini, de amintiri, Sighisoara sa ramana un gand frumos in timp. Daca nu ati primit, scrieti-mi un Email pe office@singlescamp.ro si va mai transmit odata. Atentie ca link-ul de descarcare este activ doar 7 zile.

Imi place si mie mult locatia, imi plac oamenii de acolo, te inteleg ce vrei si se pliaza perfect. Va spun ca organizator ca e destul de rar asta...Si pentru ca tin la traditii, pentru ca fidelizez, pentru ca imi place sa pastrez ce e bun, am decis si deja rezervat locatia pentru doua evenimente anul viitor: carnavalul pe care-l tineam la Sibiel si care anul acesta a ajuns la a 8-a editie, o sa-l desfasuram de acum la Sighisoara si in toamna o sa avem din nou "Petreceri medievale"...A placut mult si vreau sa-l repet si pentru altii din grup...

Am incercat sa fac "altceva", asta este una dintre provocarile si motivatiile mele, imi place sa surprind, sa ofer o varietate, sa reusesc sa rup pe cel care vine cu mine de gandul de acasa, de probleme, de tot ... sa se poata bucura cu tot sufletul, cu mintea eliberata de orice ce poate sa intrerupa din momentul placerii...Grupul este cel care ajuta decisiv la asta, de multe ori cand gandesti ceva, desi tii si e verificat ca e bine, nu reusesti pt ca nu ai "partenerul de festivitati"...

Inchei aici, ma pregatesc acum de un alt grup, cu care plec miercuri la SPA in Ungaria...Si pe drum vreau sa le povestesc, sa treaca orele de calatorie usor. Pentru asta trebuie sa-mi pregatesc cateva subiecte...

Va imbratisez cu drag si zile frumoase pana ne revedem!

valentinmm, daca imi trimiti mie fotografiile prin wetransfer, am sa le distribui eu tuturor. Va fi o placere sa le am si eu!

Offline alina_psc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Sighisoara. Medieval Fun Party. 3 - 5 noiembrie 2017
« Răspuns #134 : Luni, 06 Noiembrie 2017, 10:45 »
....si cum Oltenia nu putea sa lipseasca, multumim Gigi pentru weekendul memorabil pe care ni l-ai oferit!

 Imi beau cafeaua acum de dimineata si parca sunt intr-o alta realitate....recunosc imi placea mai mult cea de la Sighisoara....o parte a sufletului meu a ramas acolo.
Am trait una din cele mai frumoase experiente din viata mea, am apreciat si savurat fiecare minut si fiecare secunda petrecute acolo.
Am cunoscut oameni frumosi si inimosi si ne-am distrat pe cinste!

Printesa si Craiasa fac o plecaciune in fata Domniilor voastre! :)