Autor Subiect: Cooking Camp, distractie si voie buna la Bran. 17 - 19 noiembrie 2017  (Citit de 17884 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline nistor laurentiu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Cooking Camp, distractie si voie buna la Bran. 17 - 19 noiembrie 2017
« Răspuns #75 : Duminică, 19 Noiembrie 2017, 21:47 »
Fratilorrrr! Doar ce am ajuns acasa si nu pot despacheta bagajul pana ce nu spun doua vorbe:
Locatia si organizarea.....................TALENT!
Vremea........................................TALENT!
Grupul s-a prezentat.......................TALENT!
Atmosfera a fost.............................TALENT!
Mancarea, bautura si restul au fost....TALENT!
INTR-UN CUVANT "BLANA DE PESTE!"

P.S. Legenda:
TALENT = NOTA 10
BLANA DE PESTE =NOTA 10+

Offline mirelam

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: Cooking Camp, distractie si voie buna la Bran. 17 - 19 noiembrie 2017
« Răspuns #76 : Duminică, 19 Noiembrie 2017, 22:47 »
Dragilor,

Simt nevoia sa impartasesc bucuria unui participant la o noua excursie marca SC. Sincer, tematica de Cooking Camp este atipica pentru mine, un antitalent in bucatarie. A fost o noua excursie minunata alaturi de oameni de exceptie si de mare calitate. Totul s-a desfasurat armonios, nici nu am reusit sa ma apropii sa spal vasele, pentru ca era tot timpul cineva care se ocupa deja de ele. Ne-am distrat minunat afara, timp de 2 zile, pe langa gratar in prima seara, pregatind impreuna saramura de peste, sub indrumarea noului coleg, Laurentiu, sau a doua zi pe langa ceaun sa pregatim gulas, sub indrumarea unui bucatar deosebit, George. Am pregatit impreuna cu mare veselie mancare din belsug absolut delicioasa. Am invatat retete noi. A fost atmosfera deosebita a unei mari famili unite, care stie sa se organizeze si sa se distreze la maxim. Locatia pensiunii Casa Gobbel este minunata, gazdele de asemenea, ne-au oferit ajutorul discret, numai la cerere. Surpriza totala a fost sarbatorirea barbatilor participanti. Daca nu stiti, astazi este ziua international a barbatului. La multi ani tuturor barbatilor!
Mii de multumiri organizatorilor si participantilor. Sper sa ne revedem cu totii cat de curand.

Cu mare drag, un mare fan SC,
Mire

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cooking Camp, distractie si voie buna la Bran. 17 - 19 noiembrie 2017
« Răspuns #77 : Luni, 20 Noiembrie 2017, 20:20 »
Mirela, deci sa nu te intrebam ce reteta noua ai invatat?  ;)

Mai asteptam de la ceilalti povesti, cum i-ati sarbatorit pe baieti, ce-ati mai vizitat, retete, poze cu saramura, ceaunul bulbucind pe foc, ceva...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.