Autor Subiect: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018  (Citit de 46619 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« : Luni, 06 Noiembrie 2017, 10:50 »
LA ACEASTA ACTIUNE NU MAI SUNT LOCURI DISPONIBILE.

Tarif: 475 RON/ persoana - cazare in camera DBL
Avans: 150 RON

Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/carnaval-la-sighisoara-2-4-martie-2018/

Check in: 2 martie 2018
Check out: 4 martie 2018

Servicii incluse:
• cazare 2 nopti la Hotel Sighisoara3*  Sighisoara
• 2 mic dejun tip bufet
• 2 cine tip bufet
• entertainment

Servicii care nu intra in tarif:
• transport pana la destinatie
• bautura
• pranzurile
• excursie optionala: "La Hansi", in Crit

Locuri disponibile: 52

Insotitor de grup: Gigi Cindea 0745 106501

Program:
Vineri 2 martie
14.00 – 17.00 Check in hotel
17.00 - 18.00 Deja traditionalul tur ghidat al cetatii cu tobosarul din Sighisoara
19.00 - Cina tip bufet, in crama hotelului
20.00 - Party cu DJ

Sambata 3 martie
08.30 Mic dejun
09.30 - 16.00 Excursie optionala: "La Hansi" in Crit. Tur ghidat al Cetatilor fortificate Saschis si Crit, pranz campenesc "La Hansi"
16.00 - 18.00 Free time, pregatirea pentru carnaval
18.00 - Intalnirea mastilor. Holul de la receptie
18.15 - Parada si prezentarea mastilor (in holul hotelului). Fotografii de grup, individuale.
19.30 - Cina bufet – incepe la finalul prezentarii
21.00 - Premierea celor mai bune masti
22.00 - DJ party
00.00 - Tort si sampanie!!! *|* *|* *|*

Duminica 4 martie martie
9.00 Mic dejun tip bufet
10.00 Moment muzical - surpriza
12.00 Check out

Transport: Cu o luna inainte de eveniment, o sa se deschida o lista de inscriere la transport organizat pe ruta Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Sighisoara. In conditiile in care se strang suficienti doritori de a merge in acest fel comod si grupat, o sa ajutam la inchirierea unui mijloc de transport, microbuz de 16, 18 sau 19 locuri, functie de numarul de inscrisi. Fiecare dintre cei care o sa calatoreasca cu acest transport organizat va achita cota parte din: valoarea facturata a transportului Bucuresti - Sighisoara + diurna sofer + cazare sofer

Precizari Este a opta oara cand organizam acest eveniment in Singles Camp. Marcheaza intrarea in al 9-lea an de vacante, drumetii, evenimente, intalniri...Se adreseaza tuturor celor carora le place sa se distreze: muzica, dansul, lucrurile fun. Care sunt sociabili si comunicativi.

Petrecerea in sine nu este ceva simandicos sau fastuos, ci ceva simplu si vesel. Incercam sa scoatem cat mai mult din umorul mastilor si sa-l folosim pt a avea o atmosfera cat mai plina... ;D La "Parada mastilor" este o defilare cu prezentare, fiecare spune doua-trei cuvinte despre masca sa...

 Costumatie Insist ca toata lumea care se inscrie si participa la acest eveniment sa vina cu un costum de carnaval, pt parada de sambata seara. De unde luati asa ceva? Pe internet exista multe site-uri care vand asa ceva, aveti de asemenea posibilitatea inchirierii de la un centru de profil. Mai aveti o varianta si din experienta anilor trecuti, a fost de cel mai mare succes: costumele confectionate cu fantezie de catre participanti....Daca nici una dintre cele 3 variante prezentate nu va este la indemana, veniti macar cu o masca...

Va recomand inca o data si subliniez: veniti costumati!  Atfel nu stiu de ce ati participa la un carnaval. Doar sa-i vedeti pe altii? E pacat sa nu puteti intra in atmosfera mastilor, din interior. Am mai intalnit in timp persoane care nu au inteles acest lucru si cat de stanjeniti s-au simtit vazand cata veselie si ras era intre masti...Iar ei erau obligati sa stea practic pe margine si sa se multumeasca doar cu privitul. De aceea facem carnaval, sa ne bucuram, sa radem in spatele si in fata mastilor!  :giggle:


 
Link catre prima editie a carnavalului, cea din 2011:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,598.0.html
Link catre editia a II-a carnavalului, cea din 2012:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1183.0.html
Link catre editia a III-a a carnavalului, cea din 2013:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1415.0.html
Link catre editia a IV-a a carnavalului, cea din 2014:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1731.0.html
Link catre editia a V-a a carnavalului, cea din 2015:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2043.0.html
Link catre editia a VI-a a carnavalului, cea din 2016:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2193.0.html
Link catre editia a VII-a a carnavalului, cea din 2017:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2414.0.html

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti. Va recomandam sa va consultati cu atentie perioada de concediu, de zile libere, de disponibilitate, astfel incat sa va asigurati ca acestea coincid cu cea in care se tine excursia. Trebuie sa stiti ca din momentul rezervarii intrati intr-un regim contractual cu agentia tursitica ce ne asigura serviciile turistice. Acest lucru impune intelegerea clauzei pe care ati acceptat-o in momentul inscrierii si achitarii, referitoare la renuntarea unilaterala la o excursie. Cititi aici: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/. Deci in situatia renuntarii la o actiune, vechi sau noi in acest grup, avem rugamintea sa nu ne sunati, sa nu ne scrieti, solicitandu-ne restituirea sumelor achitate sau sa ne cereti mutarea acestora la alte excursii. Existand o intelegere prealabila, comunicata si cunoscuta, consideram ca nu este necesar sa avem o corespondenta in acest sens.

La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Nu vrem cu noi persoane de genul "eu vreau acolo nu acolo", care au mereu critici, remarci...Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic.

Hotelul este deja nominalizat, va puteti informa pe internet despre el, aveti ocazia de a studia feed-back-urile. Este o locatie cunoscuta pentru cei mai vechi in SIngles Camp, ne-am mai distrat de cateva ori acolo... :)

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #1 : Marți, 14 Noiembrie 2017, 14:41 »

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #2 : Luni, 27 Noiembrie 2017, 12:09 »
Cine vine la Carnaval?  :coolsmiley:

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #3 : Joi, 07 Decembrie 2017, 09:08 »
Eu vin Ioana! De abia astept sa ne revedem!
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #4 : Joi, 07 Decembrie 2017, 09:44 »
 :dance: *|* si eu ma bucur ca ne vom revedea.

Offline mar61r0@gmail.com

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #5 : Joi, 07 Decembrie 2017, 23:55 »
Voi fi prezenta si eu la Carnaval, deja ma gandesc la costumatie si condurii de dans :) :dance:
Stop dancing the dance! Start feeling the dance!

Offline Ica22

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #6 : Vineri, 08 Decembrie 2017, 11:50 »
Hello!!!!
Ne vedem la Sighisoara, din nou :) Yuuuupiiiiiii!!!!! *|* *|* *|*

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #7 : Marți, 12 Decembrie 2017, 17:00 »
Sper sa vina si un print. :worthy:
Ce ne facem cu atatea printese.
De unde veniti frumoaselor?

Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #8 : Vineri, 15 Decembrie 2017, 14:20 »
Vin si eu !!!!! Am facut rezervarea. Yupiiiiii !!!! Abia astept !

Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #9 : Vineri, 15 Decembrie 2017, 17:58 »
Buna seara, am depus avansul( in chitanta am scris aprilie dar e pt martie) :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #10 : Sâmbătă, 16 Decembrie 2017, 05:51 »
Violeta, detalii legate de plata/chitante etc, cel mai bine e sa le trimiti pe email, catre agentie. Oricum trebuie trimis un email de informare a platii, nu?

Observ ca abia asteptai lansarea excursiilor pe 2018  ::) Nu uita ca inca nu s-au lansat toate si, foarte important, sa te asiguri ca citesti cu atentiile toate informatiile din prezentarea excursiilor (specific/cerinte, servicii, conditii de renuntare etc) si sa evaluezi bine disponibilitatea ta de timp pentru perioadele alese.

Iti zic tie, pentru ca tu  ai batut recordul la rezervari cu entuziasm (3 inscrieri intr-o zi  :thumbup:), dar e valabil pentru toti cei noi.
E doar un sfat, asa de la una mai veche, bazat pe recomandarile existente pe site  :whistle:

Enjoy! :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline mihai255

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #11 : Sâmbătă, 16 Decembrie 2017, 13:52 »
Si eu vin 😊 abia astept.

Offline Dana Hd

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #12 : Luni, 18 Decembrie 2017, 22:53 »
bun, m-am inscris, am platit avansul, dupa care am cautat sa vad cum ajung acolo :( urate legaturi. daca mai vine cineva din partea asta de tara, sa dea un semn :)

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #13 : Marți, 19 Decembrie 2017, 10:51 »
Pentru Dana HD
Am citit mesajul tau si nu am inteles din care parte de tara esti? Avand in vedere ca o sa fie un grup mare sunt sanse foarte mari sa gasesti pe cineva insa trebuie sa specifici locatia pentru ca cine citeste mesajul nu are de unde sa stie acest aspect.
Pentru Mihai 255
Ce costum ti-ai luat si de unde esti.

Pentru toata lumea
Este foarte bine ca ati raspuns provocarii mele de a incepe inca de pe acum sa va anuntati pe forum venirea la carnaval si astfel sa incepem socializarea, ar fi si mai minunat insa daca ati preciza si orasul de unde veniti ca uite asa va gasiti "pereche" de drum.

Offline Dana Hd

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Carnaval la Sighisoara 2 - 4 martie 2018
« Răspuns #14 : Marți, 19 Decembrie 2017, 15:34 »
ioana, sunt din hunedoara ( ca din acest motiv mi-am pus nick name-ul Dana Hd :laugh: ). la gura raului am venit impreuna cu ana din arad, cu masina, dar in martie nu stiu daca ea mai vine.