Autor Subiect: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018  (Citit de 42325 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #105 : Luni, 05 Noiembrie 2018, 13:29 »
Pentru ca desfasurarea serii medievale de sambata sa fie una reusita, avem nevoie ca fiecare participant sa ne comunice pe email office@bonvoyagesibiu.ro marimea pe care o poarta... ::) Stim ca este mai confidential, dar firma care aduce costumele ne-a solicitat plaja si numarul de costume/marime. Asteptam raspunsurile dumneavoastra cat mai repede!

Offline constantin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #106 : Luni, 05 Noiembrie 2018, 16:27 »
Numarul de solicitanti  este mic pentru ca nu ati luat in timp util,asa cum era firesc ,initiativa organizarii acestui transport ....!!!.....In aceste conditii doresc sa renunt la participare ....daca exista o persoana dornica sa participe ...astept sa discutam la tf  ..0748167201 ...

Offline Victoria P.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #107 : Luni, 05 Noiembrie 2018, 23:31 »
Constantin,

Era frumos intr-adevar sa fie un transport organizat, dar inca de la inceput conditiile acestei excursii au fost clare: nu se asigura transportul pana la locatie.
Sa sti ca si eu m-am "invartit" si razgandit de cateva ori in privinta transportului. Sincer, zau, chiar este o excursie atat de frumoasa, plina de voie buna si chiar nu incape nici o suparare aici, mai ales aceasta cu renuntatul. Partea cu transportul poate face si mai "savuros" acest weekend. Sunt variante foarte bune atat cu trenul, dar si cu unii membrii care se deplaseaza cu masini personale si mai fac pe aici cate o strigare ca mai au locuri. Eu asa mi-am gasit/aranjat acum dar si la o excursie anterioara trasport pana la locatie. Chiar nu trebuie sa renunti din pricina asta... Nu cred ca nu gasesti si tu o varianta convenabila, nu? Asa ca, incearca sa te mobilizezi, lasa supararea deoparte, zambeste si cu optimism si bucurie cauta-ti/rezerva-ti loc pentru transport pentru ca...nu stii ce pierzi! :) ;)  O sa povestim aici cat de bine ne-am simtit si o sa-ti para rau...Asadar...Sa ne intalnim cu totii sanatosi si voiosi la Sighisoara! :) Nopate buna! :)

Offline rox

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #108 : Marți, 06 Noiembrie 2018, 12:16 »
M am decis pe ultima suta sa merg cu masina mea, voi pleca din nordul Bucurestiului , Pipera, pe la ora 10 vineri, cand trece traficul de dimineata. Am 3 locuri disponibile! Tel meu e 0722 230677 Roxana

Offline florian1974

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #109 : Marți, 06 Noiembrie 2018, 21:08 »
oferta ultimul moment.la mine mai este un loc 0760718255 plecare ora 7 inainte de aglomeratie sa avem timp si pentru opriri

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #110 : Marți, 06 Noiembrie 2018, 21:27 »
Victoria P, esti prea draguta :). Constantin a inteles ce a vrut el...  Oricum, cred ca pentru el trebuia un costum de morocanos. :crazy2: :tomato: :tomato:

Care calare, care pe jos, care cu trasura, care cu diligenta, vom ajunge si vom fi 50-52 la Sighisoara. Un adevarat alai!
V-ati transmis marimile?  :D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Victoria P.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #111 : Marți, 06 Noiembrie 2018, 21:52 »
Buna tuturor,

Wonderland, multumesc! :bow: Abia astept sa te cunosc.
Nu este loc aici si nu cred ca exista "costume de morocanosi".  :D Frumos alai o sa mai fie la cetate...
Vad ca ofertele pentru trasuri au inceput sa apara pentru domnitele si cavalerii doritori.

Rox, ma bucur ca te-ai hotarat chiar pe ultima suta de metri si ne vom revede!  :applause: :yeah:
Sa ne intalnim sanatosi, cu voiosie si bunadispozitie! *|*


Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #112 : Miercuri, 07 Noiembrie 2018, 03:54 »
Victoria P, ai dreptate, nu exista astfel de costume.  :giggle: Si eu abia astept sa cunosc pe toata lumea, sa-i revad pe cei pe care ii stiu... sa ies un pic din caruselul cotidianului.

Gigi, printese sau vrajitoare? Trebuie musai sa ne spui!  :)

Ne tine in suspans, Gigi, dupa cum vezi.:) Tu ce-ai vrea sa fii?  :angel:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #113 : Miercuri, 07 Noiembrie 2018, 09:36 »
N-ar fi rau printesa. Sau, daca tre' sa fie vrajitoare, sa fie una cu renta viagera si castel in Scotia.  ::)
Acuma, daca ne face Gigi vrajitoare, e OK si asa, putem oricand sa zicem ca suntem printese undercover.  ;)

Sper sa fie vremea "zana buna", s-o invitam si pe ea la petrecere. Cu tot cu dovleacul-caleasca, tot e sezonul lor.

Eu o sa vin cu trenul care ajunge la 11:40 in Sighi.
Tu pe la ce ora ajungi ?

Not all those who wander are lost

Offline simonika

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #114 : Miercuri, 07 Noiembrie 2018, 18:46 »
  Buna seara,

    Am trimis si eu marimea la costum.
  Daca vreunul din participanti doreste si mai are loc in masina sa ma racoleze si pe mine din Brasov,  eu sunt disponibila :))))
Daca nu..... sa stiti ca nu scapati de mine ca vin calare sau pe jos sau cu trenul daca nu dar de venit vin.


Nr meu de tel este 0730122096

Offline rox

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #115 : Miercuri, 07 Noiembrie 2018, 23:37 »
Simonika, te pot lua eu. E tarziu sa te sun la ora asta, suna -ma maine la 0722 230677. Ajung in jur de 12 cred....vorbim maine. Te pot aduce si inapoi duminica, ca ma opresc in Brasov.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #116 : Joi, 08 Noiembrie 2018, 04:05 »
Wanderer, tu stii ceva ce nu stim noi?! Primim costumul cu...dotari din astea?
Atunci, sa se consemneze ca  io vreau costum de tarancuta, dotat cu casuta si gradina. De fapt si zanele si vrajitoarele au casute,  nu?  :angel:

Eu cred ca ajung pe la 14.00.

RaduM, dupa cum vezi, lumea ajunge care si cum are transport si program, dar probabil pe la 15 ne adunam cu totii. Tu cum te-ai decis sa pleci? Mai culegi pe careva pe traseu?

Ultima zi dinaintea primei zile. Wow, si cate mai sunt de facut... :crazy2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sanda Cimpeanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #117 : Joi, 08 Noiembrie 2018, 06:18 »
Bună  dimineața! Daca este cineva din zona Pitești care pleaca cu masina și are un loc disponibil, Crina este interesată. Numărul ei de telefon este +40722527857. Sa ne vedem cu bine!  *|*

Offline cartex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 152
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #118 : Joi, 08 Noiembrie 2018, 07:55 »
Uffffff!!!! O sa mai fie intarziati... iar eu cred ca voi fi ultima venita :(  Dar  ...avantajul e ca ringul de dans va fi gata incalzit si ... tup si eu... cat o sa mai pot dupa 5 ore de condus :)
Drum bun la toti si sa ne vedem, revedem cu voiebuna in cetatea in care vom pasi intr-un alt timp.... fiecare dupa chipul pe care ni-l va da organizatorii sau ... destinul :smitten:

Offline cornelina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #119 : Joi, 08 Noiembrie 2018, 08:24 »
@Cartex: sa iti tin loc langa mine?!
Si sa te astept cu un pahar de vin?!  :angel:. Sau ai alte planuri?!
Si eu voi intarzia nitel.
Dar cred ca ajung inaintea ta.

Sa ne revedem cu bine.  :))

PS: eu plec din Turda, dupa ora 16.00.
Asa ca pot lua intarziatii de pe drum, daca vor fi. :(
Cornelia