Autor Subiect: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018  (Citit de 42277 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #30 : Miercuri, 01 August 2018, 19:53 »
E din Iasi, o cunoşti din...alte vremuri, cred că şi de la ea ai aflat de SCT  :) Eu am încercat.  oO
Oricum, se pare că ne vom cunoaşte noi şi o vom bârfi. ;D

Gigi, eu zic să ne faci pe toate domniţe şi prinţese, zâne bune, ceva, că vrăjitoare suntem în restul timpului. :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline roxanas

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 78
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #31 : Miercuri, 01 August 2018, 23:13 »
Deci Wonderland acuma chiar sunt intrigata si nemaipomenit de curioasa si sti de ce? Pentru ca pe majoritatea prietenelor mele din Iasi le-am cunoscut in SC, nu ele mi-au recomandat SC. Prietene mai vechi care au studiat in Iasi, dar nu stau in Iasi (sunt din alte orase ale Moldovei) nu sunt in SC! Si mai e o chestie pe care o regret,dar sper sa o rezolv eu la un moment dat, curind: N-am vazut Iasul niciodata. :-[, nici macar...in trecere. Desi am fost in multe orase ale Moldovei, in Iasi nu am avut ocazia. Ma gindesc si la foste colege de servici...ca exista si acolo un "birou" la un moment dat. Sigur nu ma confunzi cu alta Roxana? Eu m-am nascut si crescut in Bucuresti, "tirgoveatza" veche de Bucuresti dupa familia mamei si ardeleanca dupa tata (Bihor). De aceea Moldova o cunosc doar din excursii sau cu serviciul, dar prin Iasi n-am "calcat" niciodata. NU CUMVA E O CONFUZIE?  :coolsmiley: Daca totusi nu este nici o confuzie, o sa "mor" de curiozitate pina ne vom vedea, daca nu vrei sa imi dai nici un indiciu acum. :-\ :'(

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #32 : Joi, 02 August 2018, 07:34 »
Da, mi-a trecut și mie prin minte, ca e posibil să fac o confuzie. :( ??? Posibil. Nu-ti mai dau indicii ca suntem  :offtopic:  :strambatura:
Acu ma intreb cine o fi fost Angelina, salvatoarea urbei, cea care a fost eroina legendei in jurul careia s-a țesut Festivalul Medieval din 27-29 iulie?!
 
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline simonika

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #33 : Sâmbătă, 11 August 2018, 00:22 »
Buna seara,

Simona ma numesc din Brasov si m-am hotarat sa va cunosc deci ca atare m-am inscris la o prima excursie la Sighisoara.
Abia astept !!🦋
Sunt o persoana vie si plina de viata dar usor timida ca prima impresie.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #34 : Duminică, 12 August 2018, 07:14 »
simonika, bine ai venit în grup! Clar, ești pe lista celor care sparg gheața pe aici. Cei care nu o fac, dau de băut.  ;D
Cum de ti-ai ales Sighișoara pentru...debut?
:)

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #35 : Miercuri, 15 August 2018, 23:14 »
 Raspuns pt Wonderland referitor la"datoria"mea cu bere, nu exista si o pot demonstra.Confuzia a aparut cu ocazia plecarii din iulie 2018 in Delta la Obretin, cind eu mi am aratat dorinta de a participa la acea actiune.Putin mai inainte o doamna postase faptul ca nu mai poate participa, mi ati atras atentia ca nu am citit atent forumul si nu pot merge in locul unei doamne,ceia ce ar fi fost corect.(Pt asta urma sa fiu "dator" cu o bere!!!)Probl.este ca in preziua plecarii, am gasit postat(cu rosu de catre Agentie),faptul ca un barbat renuntase la excursie.Dimineata la ora:09.00,am sunat la Agentie,am rugat sa fie sters anuntul,imediat am platit si am anuntat plata.Dovada este ca am participat la aceasta excursie,si a fost grozav de bine.Cam asa a fost, dar nu inseamna ca nu putem bea o bere.I mi pare rau ca nu pot veni la Sighisoara sa va intilnesc ,dar anul asta am participat mai mult la excursii decit la serv. Si inca mai am in program ce l putin o participare. Distractie placuta pt tot grupul. :applause:

Offline AureliaM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #36 : Luni, 27 August 2018, 13:02 »
Buna
Am incercat sa-mi fac rezervare dar se pare ca nu mai sunt locuri decat la domni...desi aici nu aparea aceasta informatie.
Prin urmare daca apare o renuntare la doamne sunt interesata. Multumesc.

Offline PlusUnu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #37 : Joi, 30 August 2018, 22:56 »
Salutare !  M-am inscris la eveniment , dar in mail-ul de confirmare scrie ca trebuia achitat avansul pana pe 16.08.  Este oare prea tarziu ?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #38 : Sâmbătă, 01 Septembrie 2018, 05:11 »
niciodată nu e prea tarziu, dacă eşti...bărbat!  ::)

iata ce zice pe site anunţul de pe 10.08.2018: Nu mai sunt locuri la acest eveniment decit pentru BARBATI.

Mail-ul ăla e automat, cu datele setate iniţial.

Succes!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #39 : Duminică, 16 Septembrie 2018, 11:58 »
Salutari tuturor si duminica frumoasa ! Eu sunt din Bacau, stiu ca e prea devreme, dar intreb totusi cine merge cu masina din zona asta sa ma pescuiasca si pe mine !? :)

Offline PlusUnu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #40 : Sâmbătă, 22 Septembrie 2018, 09:51 »
Multumesc de informatii WONDERLAND.
Sunt in grafic.
 :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #41 : Luni, 24 Septembrie 2018, 19:48 »
Constinjb, cum zici tu, așa e. Dacă nici nu vii, ce rost are să caut contra-argumente la demonstratia ta? :D :D Multumim de urari. Si tie distractie si bucurie, oriunde te poarta pasii prin și cu SCT.

Violeta, mai e un pic, pare mult, dar va trece repede.
Va spun si din experienta recenta, cu Tara Luanei, de unde tocmai m-am intors. Am luat-o din timp cu pregătirile și tot in noaptea dinaintea plecării mi-am făcut bagajul.  :o
Tot în Țara Luanei am cunoscut și 3 fete cucuiete cu care o sa ma revăd la Sighișoara. Încă nu ne-am dat seama dacă vom fi niste domnite costumate în vrăjitoare sau niste vrăjitoare- domnițe ...  :giggle: :dance: :thumbup: *|*
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Cristina24

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #42 : Miercuri, 26 Septembrie 2018, 23:49 »
Salutari tuturor si duminica frumoasa ! Eu sunt din Bacau, stiu ca e prea devreme, dar intreb totusi cine merge cu masina din zona asta sa ma pescuiasca si pe mine !? :)

te pot lua eu.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #43 : Marți, 02 Octombrie 2018, 07:46 »
Ups, gata s-a inchis lista. 52 de persoane. Deci, asteptam 52 de...saluturi!  ;) De fapt 41, din partea celor care n-au dat inca niciun semn, nicio respiratie pe forum.

Pana acum suntem cam asa:

Iselin si Crispop - din Oltenia
Zsoka -
Miha-ella
Cristina 24 si Violeta Balaita - din Bacau. Din ce vad, Cristina 24 a pus si masina la dispozitie. Cate locuri, oare? :)
Simonika - din Brasov
Roxanas - din Bucuresti
PlusUnu - stim ca e in grafic, dar nu stim de unde e :)
Wanderer - inca iti cauti o coafura renascentista?
Eu - vin din Iasi si abia astept sa bat pietrele cetatii, sa-i aflu povestile, sa vad ce personaj imi revine  :strong:

Tania55 - ai finalizat rezervarea? ne vedem, avem sau nu o noua ocazie sa-ti admiram zambetul si gratia dansului?
Costinjp - a renuntat, AureliaM a intarziat si acum pandeste o renuntare.

Una peste alta, asta-i situatia pana acum. Pare de bine! :thumbup:


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline cornelina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 9 - 11 noiembrie 2018
« Răspuns #44 : Marți, 02 Octombrie 2018, 09:15 »
Alice,

Pune-ma si pe mine la socoteala :).
Vin din Turda.

Mai vine Ildy- Medias (Tania ne cunoaste din Cheile Nerei  :flori:)

Zi buna sa aveti!
Cornelia