Autor Subiect: Marocul, Atlanticul si Gibraltarul 4 - 13 octombrie 2018  (Citit de 10123 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Marocul, Atlanticul si Gibraltarul 4 - 13 octombrie 2018
« Răspuns #15 : Luni, 17 Septembrie 2018, 15:13 »
Pentru internet, aveti posibilitatea logarii wi-fi la hoteluri. Toate hotelurile la care stam noi dau acces free, in zonele publice, prin reteaua wi-fi la internet. De asemenea autocarul este de regula rutat la reteaua mobila de date, dar semnalul nu se poate compara cu cel din Romania, de multe ori dispare.

Nu am auzit pe nimeni, in nici un grup ca cineva sa-si cumpere cartela. Programul este foarte dens, lumea nu se gandeste in timpul zilei la net... Seara da, ii vad prin houluri, butonand de zor...Sau discutand acasa prin whatsapp...

Offline Dana Caragea

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Marocul, Atlanticul si Gibraltarul 4 - 13 octombrie 2018
« Răspuns #16 : Luni, 17 Septembrie 2018, 15:38 »
Nu uitati sa verificati daca roamingul vostru e activat pentru zona de care apartine Marocul! Va spun asta din proprie experienta, ca ajungand acolo, m-am trezit ca nu aveam semnal si a trebuit sa sun de pe un telefon al unei foarte dragute colege  :) la provider, sa raspund la intrebari "timp"  de 15 E, ca sa am si eu telefon functionabil. In rest distractie placuta si pofta buna la tajine!

Offline getaravi13

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: Marocul, Atlanticul si Gibraltarul 4 - 13 octombrie 2018
« Răspuns #17 : Marți, 18 Septembrie 2018, 12:25 »
Doamne,  Gigi cata rabdare poti sa ai  O0 , ce ne-am face fara tine??  ??? Multumim frumos  :worthy:
Sper din suflet sa fim un grup frumos si compact si totul sa decurga asa cum trebuie, fara nici un fel de "suparari" ci doar cu voie buna, zambet si ochi uimiti de frumusetile Marocului.

Daca sunt colegi din tara care ajung in Bucuresti in 03.10.2018 si nu au unde dormi , pot gazdui 2 persoane la mine si plecam impreuna la aeroport .
Numar cu nerabdare zilele ramase pana la plecare  :dance:
AMR  15 ZILE !!! *|*

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Marocul, Atlanticul si Gibraltarul 4 - 13 octombrie 2018
« Răspuns #18 : Marți, 18 Septembrie 2018, 12:41 »
Incerc sa raspund intrebarilor, atata timp cat sunt disponibil. Frecventa intrebarilor a crescut insa mult, plecarile mele sunt mai dese si mai indepartate, ceea ce ma impiedica de multe ori sa dau un raspuns ajutator. Ce trebuie sa remarc insa este ca cei vechi, in special wonderland ajuta multa pe cei care au nelamuri si neclaritati. Le multumesc mult pentru asta!  :flori:

Grupul intradevar este extrem de important pentru o vacanta reusita. Tinand cont de acest lucru, anul acesta am fost mult mai putin conciliant cu cei care nu pricep sau nu vor sa inteleaga ca aici oamenii vin sa se relaxeze, sa se simta bine, intr-un anturaj si o atmosfera placuta. Nu sa asiste la manifestari de persoane "superioare", rele si egoiste, care nu respecta insotitorul de grup si pe cei din jur...Am filtrat continuu, asa ca anul urmator sansele sa mai dam de astfel de persoane sunt minime...Asta avand in vedere ca strangem un pic grupul, facand mai greu accesul in comunitate si deci participarea la actiunile noastre.

Va urez zile frumoase, oameni faini in jur, sa va bucurati de culori, de arome, sa judecati dupa reperele de acolo, nu dupa cele de aici...Sa aveti incredere in Lidia si Mohamad, va vor conduce spre cele mai frumoase locuri de pe traseu si va vor oferi timp de calitate. Veti avea evident vreme si de cumparaturi, dar nu stresati pe cei care au venit sa vada, ca vreti sa "scotociti" prin bazaruri. O sa fie un timp limitat pentru asta, dar sufiecient incat sa va puteti lua ceea ce doriti. Nu opriti insa grupul in timpul vizitei, pentru ca o sa starniti la inceput iritare, mai apoi va fi nevoie sa va descurcati singuri prin labirintul de strazi de acolo...pt ca nimeni nu o sa astepte dupa cei care nu inteleg ca fac parte dintr-un grup...

Ascultati istoriile Lidiei, explicatiile ei, provocati-l la discutii cu Mohamad pentru ca este deschis si disponibil sa va ofere, in masura in care va vede interesati, o multime de amanunte pe care va asigur de al alti ghizi nu le-ati putea primi...Asa ca strangeti in jurul lui si a Lidiei... :)

Offline zsoka

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Marocul, Atlanticul si Gibraltarul 4 - 13 octombrie 2018
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 22 Septembrie 2018, 15:11 »
Buna Geta ,mai este valabil sau mai bine zis mai este un loc la tine ? Dami te rog un apel la nr 0752172988  daca e sa fie :)

Offline Roxana79us

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Marocul, Atlanticul si Gibraltarul 4 - 13 octombrie 2018
« Răspuns #20 : Joi, 18 Octombrie 2018, 00:45 »
Buna seara tuturor, pentru toti(toate) ce ezita sa mearga in aceasta excursie :nu mai ezitati! 😋Veti avea si relaxare si shopping si mare si caldura si hoteluri faine si mancare traditionala si show si un ghid (ba chiar 2) extraordinari.
Sa nu va uitati pasaportul acasa (cum am facut-o eu)  :oops: ça nu aveti alta solutie decat sa va intoarceti acasa si sa il luati  :dance: Si fiti pregatiti sa vedeti locurile cu ochii sufletul ui nu cu mintea rationala si cateodata mult prea critica.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Marocul, Atlanticul si Gibraltarul 4 - 13 octombrie 2018
« Răspuns #21 : Joi, 18 Octombrie 2018, 06:39 »
Uite ca s-a spart gheata si aici... *|* :dance: Ma bucur mult... ;D Acum ca primul pas s-a facut, poate o sa vedem si fotografii... :)As fi fost curios sa vad apusurile de soare de pe stanca Gibraltarului...pentru ca desi greu de crezut... inca nu am avut ocazia sa am aceasta imagine, cu toate ca am fost de zeci de ori acolo...Mi-as  fi dorit mult sa descopera prin voi si alte lucruri pe care eu nu le-am "vazut" in Maroc, pentru ca fiecare om isi are propriul unghi, propriile repere, asa ca observatiile sunt diferite...

Marocul este un taram deosebit si pentru cine incearca sa-l inteleaga, este cu adevarat fermecator...Trebuie insa, asa cum scria Roxana, "sa priviti cu ochii sufletului, nu cu mintea rationala", pentru ca reperele noastre de aici nu sunt valabile in Africa...

Online lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Marocul, Atlanticul si Gibraltarul 4 - 13 octombrie 2018
« Răspuns #22 : Joi, 18 Octombrie 2018, 09:14 »
Daca e sa vorbim doar de apusurile din calatoria noastra in Maroc, am umple cateva pagini bune cu fotografii si impresii. Eu va impartasesc cateva imagini, surprinse de mine la Marrakech, Agadir si Gibraltar

Marrakech, Piata Jamaa el-Fna





Apus la Agadir









Apus in Gibraltar




Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Marocul, Atlanticul si Gibraltarul 4 - 13 octombrie 2018
« Răspuns #23 : Joi, 18 Octombrie 2018, 09:53 »
Uau! Ultimele doua fotografii sunt de... podium, ca sa nu zic de calendar ;)
Bine ati revenit in rasariturile si apusurile toamnei romanesti!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.