Autor Subiect: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018  (Citit de 34528 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1502
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #90 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 19:59 »
Da, Rodica, e la mine asigurarea ta - in 2 august a fost incheiata

Offline Pisicuța

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #91 : Duminică, 04 Noiembrie 2018, 20:17 »
  :smitten:

Offline Micki1

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Buna dimineata tuturor,

E prima mea excursie cu grupul si vin cu mare bucurie la Sibiu.
Aterizez din Bucuresti la 16:10 si sper sa prind si turul si cina cu grupul.

  :smitten:

Offline diana.ana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Eu am optat la inscriere si pt asigurare insa acum m-ati pus pe ganduri dc am sau nu. Adevarat ca nu am platit in plus fata de costul excursiei, deci logica imi spune ca nu am asigurare incheiata. Cum e Diana? Cum pot afla? Multumesc. Diana V.

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
INFORMATII TRANSPORT:

Plecarea se va face la ora 6.00 din Sibiu din parcarea Garii, in fata bisericutei.
Nume si nr de telefon sofer: SORIN 0754/593663
Nr masina: B - 459 - MRI


Pentru conexiuni la traseu, va rugam sa luati legatura cu soferul.

Offline Dana Hd

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #95 : Sâmbătă, 10 Noiembrie 2018, 20:41 »
Gata ! s-a terminat :( pe WhatsApp mesajele curg in continuare, ne tinem la curent care/cum am ajuns, pe unde am ajuns.
A fost o excursie frumoasa si vesela, si deconectanta. Diana a reusit sa transforme un grup de oameni care nu se cunosteau in prealabil deloc (guresi ca un stol de vrabii aflat in conferinta si nehotarati ca o liota de adolescenti fugiti de acasa) intr-un grup de amici dornici de distractii in continuare, impreuna :)  ( am fost la un pas sa ...deturnam soferul, sa prelungeasca drumul :)) )  cu drag :)eu m-am simtit tare bine :) as vrea sa ma intalnesc cu oricare dintre cei care am fost aici in oricare dintre excursiile Single, sunt oameni de treaba si pusi, gospodareste,  pe distractie  :love:
dragilor, nu uitati : oricare ajungeti, macar intamplator, prin hunedoara, dati un semn de viata- stiu cele mai faine locuri de vazut, locurile in care se mananca cea mai buna ciorba de burta...m-as bucura sa ma intalnesc cu fiecare, oricand :) Cu drag :)

Offline Karmen Rodika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #96 : Duminică, 11 Noiembrie 2018, 14:36 »
Dragii mei,m-am intors cu bine acasa dintr-o excursie reusita din toate punctele de vedere..Ghidul nostru, Diana, a fost dedicat noua,ne-a calauzit cu bine prin toate ,excursii...  bai de tot felul ,adaptarea intr-o tara straina pentru cei mai multi..Am petrecut minunat,peste asteptari, baile au fost super,hotelul si masa la fel...Va atentionez in schimb asupra colegilor mei de petrecere in mod minunat a timpului...pot da dependenta...sunt distractivi, te fac sa te simti ca in familie, le pasa unul de altul... Singurul lucru negativ a fost ca zilele au trecut ca vantul si a trebuit sa plecam acasa...dar nu e bai...mai vin si la anul...stiu ca va fi la fel de frumos sau si mai si...iar daca nu voi putea eu sau colegii mei, va rog sa indrazniti....reteta e minunata, realitatea depaseste asteptarile, ghidul e priceput, locatia super,ce mai asteptati?succes tuturor,multumiri Singles Camp pentru inca o excursie minunata...si  sa ne vedem cu bine... :love: :flori: :smitten: :love:

Offline Pisicuța

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #97 : Duminică, 11 Noiembrie 2018, 18:27 »
Bună. Suntem bine. Suntem teferi toți. Și deja nostalgici.
A fost o excursie foarte plăcută, vremea a ținut cu noi.
Oamenii buni și cu inima deschisă comunică și se sudează repede. Avem deja amintiri frumoase și prieteni noi.
Am fost în excursie, am dansat, am mâncat bunătăți unguresti, am făcut baie și am inotat. Cu persoane cu aceleași ofuri, dezamăgiri și aceleași bucurii de la viață.
M-am bucurat că m-am înscris în această primă excursie care mi-a dat curaj să mai merg și în altele.
Multumim Dianei și SC că există.


Offline Ghita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #98 : Duminică, 11 Noiembrie 2018, 19:48 »
Buna seara. Au fost 4 zile zile SUPER, pacat ca au trecut repede ( ce este frumos si bine se termina repede ).  Cu putin noroc a tinut si vremea cu noi, SPA-ul perfect. Cele 2 seri de la restaurant au fost foarte faine, cred ca o sa pomenim mult, atmosfera care s-a creeat acolo, intre grupul nostru si ungurii din restaurant, pe melodia " Intotdeauna ai nevoie de un prieten". Mi-a placut faptul ca am incercat putin si csardasul, dar acuma, na...pe cand ma incalzesc cu dansul, se termina petrecerea. Asa sunt eu. Mi-a parut bine ca am fost cat de cat de folos cu unele traduceri, la tradus saluturile dimineata , la amiaza sau seara, la traducerile de "la revedere" ( szia, sia sau see you  *|* :giggle: ). Mi-ar face placere sa ne revedem cat de curad. PISIII, ma bucur ca te-ai distrat, ca ti-a placut si  ca te-ai simtit bine. 

Offline Pisicuța

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #99 : Duminică, 11 Noiembrie 2018, 20:06 »
Mie mi-a plăcut că Adi și Ghiță au venit timorați și au plecat...veseli.  *|*

Offline Ghita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #100 : Duminică, 11 Noiembrie 2018, 20:13 »
Pai cu asa trupa, ar fi fost culmea sa mergem plangand acasa.

Offline adrianar

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #101 : Duminică, 11 Noiembrie 2018, 21:29 »
Denumirea excursiei "SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018" spune exact ce am trait.
Multumesc Diana si Singles Camp.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #102 : Luni, 12 Noiembrie 2018, 08:59 »
Bravo! Ma bucur mult ca ati reusit sa fiti un grup fain! Asta razbate din ceea ce ati scris aici, din postarile de pe facebook pe care le-am vazut! Ca ati stiut sa va bucurati de ceea ce grupul poate oferi: atmosfera, posibilitate de socializare, de comunicare, de a te distra...

Ma bucur mult si pentru Diana, pentru ca stiu din proprie experienta cat de important, cat de motivant este ca dupa o astfel de iesire sa te intorci cu sentimentul ca efortul tau nu a fost in zadar, ca a fost util, ca a fost apreciat. Este o gura de oxigen pentru orice insotitor de grup. Iti da incredere, primesti confirmarea ca ceea ce faci e ok. Extrem de important pentru psihicul unui om care face ceva din inima si nu comercial...

Nu pot sa va spun cat sunt de trist pentru ei, cei care va insotesc cu atata suflet, cand aud ca in cate un grup se intalnesc cu cate o persoana care ii afecteaza...care nu pricep de ce se afla aici, ce facem, ce oferim diferit si deosebit.

Poate vedem si niste fotografii postate de cei care au participat...ce ziceti?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #103 : Luni, 12 Noiembrie 2018, 14:04 »
Ei, se pare ca m-am grabit cu bucuria "generalizata"... :-[  Ce ma mir eu si ceea ce ma intreaba cei vechi, este cum de mai apare la unele excursii cate o persoana care vrea altceva decat se descrie si precizeaza, care are un comportament departe de profilul comunicat? Pot fi doar doua raspunsuri: sau acea persoana nu citeste, sau nu se poate auto-evalua, altceva nu stiu sa poata exista.

Hai sa recapitulam si aici inca o data profilul participantului Singles Camp, desi ar trebui sa fie arhi-cunoscut, pentru ca il descriem in prezentarea fiecarei excursii: "persoana single, deschisa, comunicativa, sociabila, fara tabieturi excesive, fara egosime exagerate, care armonizeaza usor intr-un grup, care nu este genul "eu vreau sa stau in fata", "eu vreau alt program", care are mereu comentarii, critici, care respecta pe cei cu care calatoreste, insotitorul de grup si organizatorii".

Trebuie sa se inteleaga ca suntem si functionam ca un grup privat, nu ca unul de agentie. Cand va inscrieti nu o faceti pe site-ul Bon Voyage, ci pe cel al grupului Singles Camp. Iar participarea in cadrul unui grup privat presupune, general valabil, cunoasterea, intelegerea si incadrarea in regulile acestuia, de asemenea in profilul prezentat.

Si de asemenea vreau sa se inteleaga ca NU ACCEPTAM pe cei care nu se incadreaza in profil. Cei mai multi care nu se potrivesc cu noi se opresc in filtrelele de nisare, dar din pacate mai sunt unii care reusesc "sa se strecoare" la cate o actiune. Asta nu inseamna ca vor fi acceptati in continuare. Nu, ii asigur pe cei vechi, ca nu facem nici o exceptie, nici pt grupurile in care sunt eu insotitor de grup, nici in cele in care este Lidia, sau Daniela, sau Diana, sau Gabi, sau Iulian. Am facut precizarea aceasta pentru ca eram intrebat la Sighisoara de cineva care vine cu noi de mult, de ce la anumiti insotitori de grup exista o mai mare acceptabilitate. I-am raspuns si atunci si aici, ca tot ceea ce primesc de la insotitorii de grup si de la participanti analizam si decidem in echipa.

Stiu ca e neplacut pentru cei exclusi, stiu ca poate aparea frustant sau limitativ, stiu ca intru intr-o zona neplacuta si sensibila, dar prefer sa fiu considerat inflexibil si sa devin tinta unor "suparati" decat sa las sa participe persoane care deranjeaza, care au comentarii, care impun colegilor de camere respectarea unor tabieturi absurde.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1502
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: SPA, relaxare, distractie si prieteni noi. Hajduszboszlo 6 - 10 noiembrie 2018
« Răspuns #104 : Luni, 12 Noiembrie 2018, 19:34 »
Vesel grup am fost, petrecerea de la csarda va ramane sigur de pomina, nu doar pentru noi ci pentru toti care am fost acolo – ospatari, cantareti dar si pentru noii nostri prieteni unguri alaturi de care am cantat, dansat. Grozava atmosfera! Si cand ma gandesc ca doamna care a cantat acum a fost cu aceeasi formatie si pe terasa pe care am dansat in vara, dar nu cu atata spor…
Intr-adevar, cheia reusitei unei actiuni e la oamenii care vin cu inima deschisa, dornici sa se simta bine, sa isi faca prieteni. Oricat de bine pusa la punct ar fi partea turistica si de organizare, latura umana isi spune intotdeauna cuvantul. Si e mare pacat ca nu toti reusesc sa se integreze si raman tot singuri in cadrul grupului. Din fericire insa sunt doar exceptii si as vrea sa cred ca am ramas cu totii cu amintiri frumoase.
Am sa o iau insa cu inceputul si cu  prima seara pe care am petrecut-o cu mare parte din cei care au plecat din Sibiu. Ne-am plimbat in tihna pe strazile din centrul Sibiului, am luat impreuna o cina delicioasa la un restaurant italian, am reusit sa ne cunoastem cate putin, sa intram in atmosfera de vacanta. A contat mult, mai ales pentru cei care erau la prima actiune.