Autor Subiect: Sovata. Bucatarie, fun si prieteni noi. 30 martie - 1 aprilie 2018  (Citit de 15198 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Stely_sweet

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Sovata. Bucatarie, fun si prieteni noi. 30 martie - 1 aprilie 2018
« Răspuns #45 : Miercuri, 04 Aprilie 2018, 08:44 »
Buna,
Multumesc pentru clipele minunate petrecute impreuna aceste 2 zile!!!
Totul a fost foarte frumos si minunat. Abia astept sa mai particip.[/size]

Offline Gidea Mihai

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Sovata. Bucatarie, fun si prieteni noi. 30 martie - 1 aprilie 2018
« Răspuns #46 : Miercuri, 04 Aprilie 2018, 22:06 »
Buna , m-am simtit foarte bine , organizarea foarte buna , oameni minunati, ce poti sa-ti mai doresti !

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Sovata. Bucatarie, fun si prieteni noi. 30 martie - 1 aprilie 2018
« Răspuns #47 : Miercuri, 04 Aprilie 2018, 23:44 »
Va salut cu mare drag  "Bucatari de la Sovata".  :bow:
Multumim si felicitari organizatorilor :flori: , Sovata o statiune foarte frumoasa, o locatie superba, va sugerez pe viitor sa ne duceti mai in mijlocul padurii   :giggle:

Un grup frumos si vesel, poate prea galagios.  ;D dispus la glume si discitii pe orice tema.
Dornici de distractie, foarte priceputi in ale bucatariei si cei mai important toata lumea a avut "pantofiorii de dans " :applause:
Sa dansat ca pe vremuri pana dimineata, *|* poate ca am deranjat un pic cu galagia, scuzati :angel:
S-a incercat chiar trimiterea la culcare,   :happy:, interesant, eu personal m-am sintit ca in copilarie cand "chitaiam" pana noaptea tarziu si eram "urecheata"   :fight:

Un schimb de experienta interesant. mi-ar fi placut sa nu ratez nimic, sa fiu prezenta la prepararea fiecarei retete dar cum sa fi si la gratar si la bucatarie si pe tereasa  .. nu mi-a iesit..asa ca dragelor,  astept sa scrieti voi pe forum retetele pentru cele 2 sosuri ..demeniale , reteta pentru tiramisu si sosurile pentru paste  ;)

Aa si apropoo cum e mai corect sa fie gratrul mai sus sau mai jos, cum se stropeste cu apa, doar jarul sau peste carne?
Pentru mine au ramas nelamurite aceste probleme.

A ramas totusi cu o nedumerire ...cum o fi sa treci prin 4 casnicii si totodata sa mai "calci stramb" din cand in cand , doar din bun simt , ca nu poti refuza :slap:

Mi-ar placea sa va reantalnesc, pe toti, va imbratisez cu drag  :smitten: :smitten:

Lidia , multumesc frumos pentru fotografi!

Offline Ghita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Sovata. Bucatarie, fun si prieteni noi. 30 martie - 1 aprilie 2018
« Răspuns #48 : Joi, 05 Aprilie 2018, 09:49 »
Musai gratarul sa fie putin mai sus sa nu se arda carnea, iar daca s-a ars putin carnea se serveste cu lumina stinsa sa nu se vada....(zic eu) :D :D :D ;) ;) ;)

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Sovata. Bucatarie, fun si prieteni noi. 30 martie - 1 aprilie 2018
« Răspuns #49 : Joi, 05 Aprilie 2018, 09:59 »
Asta daca nu-l ai pe Mihai prin preajma cu o frontala  ;D