Autor Subiect: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie  (Citit de 16468 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline dan4orto

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #15 : Marți, 20 Februarie 2018, 21:15 »
Uraaa, mergem la munte! Iar! Chef si voie buna!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #16 : Marți, 20 Februarie 2018, 21:36 »
 ;D se simte ca te-ai...virusat in Marginime.  :giggle: :thumbup: :dance:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Liliana 58

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #17 : Marți, 20 Februarie 2018, 21:46 »
Sper sa avem vreme buna

Offline CristianB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #18 : Miercuri, 21 Februarie 2018, 17:19 »
Da,un pic de soare ar cam trebui . Dane O0

Offline Liliana 58

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #19 : Miercuri, 21 Februarie 2018, 17:35 »
Buna,mergi in excursie?

Offline CristianB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #20 : Miercuri, 21 Februarie 2018, 17:43 »
Buna! 99%da )

Offline Corinuta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Buna!
Este cineva din zona Alba Iulia care participa la drume?ia din 23 Martie,
pentru eventualitatea unui transport comun ?

Offline dan4orto

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #22 : Duminică, 11 Martie 2018, 08:43 »
Buna dimineata!! Acus plecam!! De-abia astept! Distractie!

Offline cartex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 152
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #23 : Duminică, 11 Martie 2018, 09:18 »
Am inteles ca nu mai sunt locuri😔, dar daca renunta cineva sunt interesata😊

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #24 : Duminică, 11 Martie 2018, 11:48 »
Cartex, tu stii deja, cel mai bine e sa urmaresti tu forumul, cu notify/abonare.  ;)
Dan40rto, chiar ca acusi...
Oare ce vreme o sa nimeriti? Primavara asta e asa capricioasa, ca nu poti sti la ce sa te astepti... Dar pana pe 23 mai e, iar pana acum nimic n-a contrazis credinta magica in puterea SCT-ului de a aduce vremea buna pe cerul excursiilor...  :smitten:  :magic:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #25 : Duminică, 11 Martie 2018, 13:35 »
Uite ca dupa Sighisoara carnavalul chiar a adus primavara... :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Atat in perioada premargatoare cat si in care se tine aceasta excursie atat eu cat si Samiza suntem plecati cu grupul de Cuba. Pentru ca nu o sa avem acces la internet nu o sa putem interveni, indruma sau ajuta cu raspunsuri la eventuale intrebari sau probleme personale aparute. 

Important de retinut sunt urmatoarele:

- in situatia in care dintr-un motiv personal renuntati la excursie, incercati sa va recuperati banii achitati, publicandu-va aici pe topic contactul. Schimbul de bani il faceti intre voi renuntator si inlocuitor. Dupa efectuarea schimbului, este obligatoriu sa informati Email agentia. office@bonvoyagesibiu.ro. Nu pe forum, nu telefonic ci pe Email.

- sa aveti echipament de munte adaptat temperaturii din acea perioada

- cei care sunteti inscrisi la transportul cu microbuzul (cei care au achitat 430 lei) sa urmariti pe forum cu 1- 3 zile inainte de excursie detaliile legate de sofer si masina (vor fi afisate aici de fetele din agentie); si sa ajungeti la ora 08:00, fara intarziere, la Statia Petrom Aurel Vlaicu  vis a vis de statia de metrou Aurel Vlaicu. Deplasare cu miniautocar, pe traseul Bucuresti - Ploiesti - Predeal. In situatia in care nu plecati din Bucuresti, va fi nevoie sa luati legatura, personal, cu soferul pentru a stabili locul si ora de intalnire pe traseul autocarului spre Predeal.

- cei care vin din alte zone decat traseul microbuzului organizat, sa ajungeti la ora fixata pentru a putea fi cazati si a participa la program. Locatia este Pensiunea Cool 3* Predeal  Strada Turistilor 13. Atentie, uitati-va inainte de a pleca pe google maps, nu este chiar simplu de ajuns la locatie, este o straduta mica, ce urca serpuit pe dealul de vis a vis de partia Clabucet.

- la trasee, respectati toate explicatiile si regulile prezentate de ghidul montan; nu va aventurati in afara traseului, in afara grupului monom, pentru ca o faceti pe propria raspundere. Iulian va duce pe traseul sigur, se asigura ca nu exista obstacole care sa va afecteze sanatatea, dar evident ca nu poate obliga pe nimeni sa stea in grup. Iesit din traseu si grup, va asumati toate riscurile ce decurg dintr-o astfel de atutudine.

- veniti cu voie buna, dispozitie si placerea de a comunica si socializa, de a drumeti, de a cunoaste oameni noi, de a va distra. Lasati problemele acasa, nu-i napaditi pe ceilalti cu ele, lasati orice tabiet ar putea afecta pe cei din jur sau atmosfera.

Eu va doresc drum bun pana acolo, sa aveti vreme buna (desi exista o vorba: la munte,orice vreme este buna), sa va relaxati, sa va distrati, sa legati prietenii lungi si faine! Si la revenire sa va ganditi si la cei care nu au fost cu voi, postand impresii, descrieri, poze. Face parte din ceea ce se numesc eu "impartasirea bucuriei cu ceilalti".  :)

Offline florian1974

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #27 : Duminică, 18 Martie 2018, 13:38 »
am achizitioanat un loc la aceasta excursie si nu voi putea sa fiu disponibil weekendul viitor.daca este cineva interesat de locul meu imi poate lasa mesaj aici.multumesc frumos

Offline viorica1960

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Drumetii din Predeal in Bucegi, Baiului si masivul Piatra Mare. 23 - 25 martie
« Răspuns #28 : Duminică, 18 Martie 2018, 21:17 »
Buna seara!
Este cineva care pleaca din Constanta in excursie pe  23 martie?
O seara buna!

Offline cartex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 152
  • Bine ai venit in grupul nostru!
am achizitioanat un loc la aceasta excursie si nu voi putea sa fiu disponibil weekendul viitor.daca este cineva interesat de locul meu imi poate lasa mesaj aici.multumesc frumos
Nu cred ca ma aranjeaza eliberarea unui loc la baieti... ::) ::)