Autor Subiect: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018  (Citit de 16671 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #30 : Marți, 26 Iunie 2018, 16:41 »
Lista cu obiecte de pus in bagaj: Pantofiori de dans *|* , rochite :smitten:-,  costume de baie 3-4 buc., ochelari de soare, crema de plaja, solutie pt. tantari, aparat foto, evantai, apa, buna dispozitie pt. ca in fiecare seara se va dansa.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #31 : Marți, 26 Iunie 2018, 20:51 »
Cateva detalii despre Delta-cei care veniti cu masinile se pot lasa in parcarea cu plata situata in apropiere de autogara,in zona falezei. Serile le vom petrecere activ- seri de dans si muzica, muzica live folk la chitara si atmosfera frumoasa,etc.... Pentru excursiile din Delta,dar si pt seara in aer liber- pantalon lung subtire,camasa sau bluza cu maneca lunga ( pe barci ne ferim de soare), solutie de tantari (pt seara)....Mai sunt cateva zile si ne vom bucura de farmecul deltei,povesti pescaresti si vom crea o atmosfera deosebita !

Offline VERONA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #32 : Miercuri, 27 Iunie 2018, 18:06 »
Bună tuturor, 
Mă numesc Verona și m-am inscris la acest eveniment, dar  din motive obiective nu mai pot merge.
Daca cineva este interesat de acest loc, rog să se adreseze direct agenției. Mulțumesc! Distracție plăcută!

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #33 : Joi, 28 Iunie 2018, 00:37 »
Maine dimineata sun la agentie si platesc locul ramas liber.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #34 : Joi, 28 Iunie 2018, 06:50 »
costinjb, tu suna, dar poti sa preiei locul Veronei doar daca n-avea colega de camera.  :whistle: :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #35 : Joi, 28 Iunie 2018, 13:43 »
Info Delta- am vorbit cu proprietarul pensiunii care se va ocupa si cu cu transferul pe apa catre locatia de cazare. Masinile persoanle se vor parca intr-o zona cu hale acoperite, in siguranta,contra cost ( 15 lei/masina/zi), in zona str Bacului 20, tot din aceasta zona va fi si plecarea catre Obretin. Pentru cei care veniti cu masinile personale o sa va transmit nr de telefon al dlui Bogdan pentru a sti exact unde sa le parcati. Asa cum e si postata intalnirea la ora 12 in fata Hotelului DELTA, ne vom intalni mai intai tot grupul aici si apoi vom pleca catre locul de parcare si plecare catre Delta.
Legat de pescuit, acesta este gratuit la amenajarea piscicola a pensiunii, cei pasionati trebuie sa va aduceti cele necesare pescuitului. Pentru serile cu muzica, puteti aduce si muzica pe stick pentru a diversifica stilurile muzicale ( voi avea si eu stickuri cu muzica).

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #36 : Joi, 28 Iunie 2018, 13:53 »
 Gata,vorbit la agentie,platit,anuntat,loc asigurat.Timp frumos sa avem.

Offline enya71

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #37 : Joi, 28 Iunie 2018, 19:54 »
Daca sunt persoane din Constanta care nu au variante pentru a ajunge la Tulcea ii pot lua eu. Mail: viss71@yahoo.com

Offline cristina maria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #38 : Duminică, 01 Iulie 2018, 11:51 »
Hello hello
Am verificat adresa pentru parcare si am o intrebare: Nu este prea aproape de faleza?
Asa pare pe harta. Daca ploua mult cum a fost saptamana aceasta, exista risc de inundatie?
Plus ca este la 2 km de Hotel Delta~ 20 min de mers pe jos.


http://www.obiectivtulcea.ro/inca-o-suta-de-locuri-de-parcare-cu-plata-centrul-municipiului-tulcea/
Aici nu este ok? Ar fi 10 min de mers.



Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #39 : Luni, 02 Iulie 2018, 13:01 »
Asa cum am specificat, in Tulcea locul de imbarcare catre Delta este zona str. Bacului 20,in zona aceea este si loc de parcare pentru masini in hala acoperita si incuiata la un pret de 15 lei/zi  ( veti fi dirijati telefonic spre locatia de parcare - il puteti contacta fara probeme pe  dl. Bogdan este 0723 400049 ). La Hotel Delta ne intalnim doar pentru a pleca cu totii catre locul de imbarcare si parcare ( cu masini,taxi,etc.). Pentru cei care veniti cu microbuz/maxitaxi in Tulcea, pentru a fi mai usor cu bagajele, puteti lua un taxi direct pana la locul de imbarcare, fara sa mai veniti la Hotel Delta ( il contactati tot pe dl Bogdan ). Aveti si nr meu de telefon, pentru alte detalii, voi ajunge si eu mai devreme in Tulcea sa va ofer informatii.
 

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #40 : Marți, 03 Iulie 2018, 12:09 »
O persoana din grupul de Delta m-a informat ca poate lua 1-2 persoane cu masina,din Bucuresti.Daca doreste cineva,ma poate contacta pt detalii.

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #41 : Miercuri, 04 Iulie 2018, 15:21 »
Deja e f bine! Suntem in mijlocul Deltei, in pustietate! La o pensiune f frumoasa! Perfect!

Offline enya71

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #42 : Duminică, 08 Iulie 2018, 18:22 »
 S-a mai terminat o minivacanta marca SC. Totul a fost asa cum stiam ca o sa fie: oameni frumosi, atmosfera prietenoasa si nu in ultimul rand gazde primitoare. Am vazut locuri inedite alaturi de un grup asa cum numai in SC se aduna. Multumesc tuturor pentru zilele minunate petrecute impreuna.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #43 : Duminică, 08 Iulie 2018, 21:12 »
Cat de mult ma bucura sa aud ca a fost lume faina, ca v-ati distrat, ca v-a placut! E minunat sa stii ca dupa un efort al tau al organizatorului, al agentiei, al insotitorului si al gazdei totul a iesit bine, ca oamenii au apreciat!

Este important ca grupul sa fie legat, sa fie omogen, pozitiv, sa nu apara cate un incruntat, un pretios...Fara astfel de "personaje" se poate crea mai usor o armonie, o atmosfera faina...Ghidul poate atunci sta concentrat doar pe grup, nu pe prostiile vreunuia si nu-si iroseste energia incercand sa-l multumeasca pe "pretios".

Nu am fost la acea locatie, dar auzisem de ea doar cuvinte bune, asa ca am sperat ca totul sa se confirme. Si vad ca asa s-a intamplat. Ma bucur mult, pentru voi, pentru Gabi...! :dance: *|* :thumbup:

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 4 - 8 iulie 2018
« Răspuns #44 : Duminică, 15 Iulie 2018, 20:32 »
A fost o excursie exceptionala!
Pensiunea curata, frumoasa cu piscina la discretie.
Gazdelea sunt oameni primitori si veseli si-si doresc sa faca totul ca turistul sa plece cu amintiri de neuitat:
Excursii sa vedem apusul de soare pe lacuri, coloniile de pelicani de la cativa metri distanta, nuferii langa obiectivul aparatului, am vizitat Letea, tinut de vis, cu stepa, padure cu liane, dune de nisip ca in desert, caii salbatici iesiti la pascut, pupeze, dumbravence. Satul Letea iesit parca din muzeul satului cu a case traditionale cu coperis din stuf si peretii vopsiti in albastru. In plimbarea la Letea in mijlocul de transport a fost veselie si muzica, ne-au insotit copiii satului care stiau sa calareasca cai salbatici la 14 ani!
Am vazut Sulina-plin de farmec, cu miros de mare, cu cladiri vechi, cu ambarcatiuni , faleza, farul vechi, cimitirul comun pt tiate etniile, f pitoresc.
La pensiune am mancat preparate din peste proaspat si ingrediente din curte, peste gatut cu pricepere in fel si chip:
- sarmale de peste, ciorba de peste, storciag, supa de galuste cu peste, peste pe barza, chiftelute marinate de oesre, peste prajit cu mujdei si mamaliga, ardei umplut de peste-toate f bune...gogosile si clatitele nu au fost din peste :D
Nu stiu cum se face ca in excursiile Singles Camp si paricipantii sunt oameni prietenosi si frumosi, dar si gazdele si ghizii sunt si pricepute, si deosebit de frumosi ca oameni!
Asa ca inca o excursie reusita!