Autor Subiect: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018  (Citit de 9206 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« : Joi, 14 Decembrie 2017, 08:00 »
Insotitor de grup: Gabriel Lala   tel. 0723.337.963

Informatii de transport
Ora si loc de intalnire -Bucuresti: ora 06:00 din fata Hotelului Horoscop Piata Unirii      
Sofer: Dan - 0756.070.782.
Autocar: B 237 NEW.


Tarif: 585 lei cazare in camera dubla

Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/week-end-delta-dunarii-24-26-august-2018/
 
Plecare: 24 august 2018
Sosire:  26 august 2018
Cazare: Vila Dan si Elena 3* Mahmudia

Servicii incluse:
• transport cu miniautocar pe ruta Bucuresti - Slobozia - Harsova - Tulcea - Mahmudia si retur
• 2 nopti pensiune 3* mic dejun inclus**
• 3 mese incluse: vineri cand se ajunge la locatie, pranz: aperitiv + bors traditional de peste; cina (fel de baza peste + desert)iar sambata un pranz lung servit la 16.00: ciorba de perisoare de peste + fel de baza + desert)
• insotitor de grup - pe toata perioada excursiei

Nu sunt incluse:
• asigurare medicala
• asigurare storno
• taxa de rezervatie pt Delta Dunarii (cca 5 lei/zi)
• excursii pe apa*
• intrari la obiective (acvariul din Tulcea)

Grup: 30 persoane + insotitor din partea Singles Camp: Gabriel Lala - 0723 337 963

Descriere
Mahmudia prin lucrarile de amenajare care s-au finalizat in 2016, a devenit nu doar o poarta de intrare in Delta cum era pana acum, ci si un loc din care se ajunge foarte usor si rapid, prin canalul taiat, in inima rezervatiei. Este acum cel mai facil mod de vizitare al Deltei Dunarii.
Cele doua excursii pe apa care vor fi organizate cu barci cu motor, agrementate turistic, va vor aduce in zone pline de nuferi, de pasari, acolo unde natura , din fericire inca nu este atinsa...O sa intrati intr-un paradis al apelor si al stufului, veti aluneca pe luciul lacurilor Isac, Gorgova, Gorgovita, Potcoava, Potcoava etc.

*Excursiile pe apa se organizeaza cu ambarcatiuni usoare, barci cu motor, care sunt echipate si dotate cu canapele pentru tranportul turistilor. Timpul in care se desfasoara o excursie este de cca 4 ore, in care intra si pauze de fotografiere, de admirare a peisajelor, a pasarilor, a nuferilor. Veti opri de asemenea si la gospodarii traditionale ale pescarilor, astfel incat sa va faceti o imagine asupra vietii oamenilor de acolo. O excursie costa cca 80 lei, banii vor fi stransi de catre insotitorul de grup, pe baza de lista, inainte cu cateva ore de plecarea pe apa, astfel incat sa se poata achita si pregati ambarcatiunile. Imbarcarea se va face pe rand, cu intelegere si rabdare. Vor fi locuri suficiente pentru tot grupul, astfel incat nu aveti de ce va face griji. Nu ne cereti va rugam, grupaje functie de afinitati, pentru ca pe de o parte pierdem timp pretios si pe de alta e bine sa va cunoasteti cu totii, nu doar pe grupulete.

Observatie: in situatia in care starea vremii este nefavorabila iesirii pe apa, excursiile se amana sau chiar anuleaza. Nimeni, nici noi, nici proprietarii ambarcatiunilor nu ne putem lua responsabilitatea unor intamplari neplacute. 
** Locatia rezervata are in structura majoritar camere matrimoniale. Vor fi dotate cu garnituri de pat separate, iar pe domni o sa incercam pe cat posibil sa-i cazam in camerele twin pe care le avem la dispozitie...Insotitorul de grup va face repartitia tinand cont de cateva criterii, rugamintea este sa aveti intelegerea si increderea ca va fi cat se poate de obiectiv.

Program
Vineri 24 august 2018 Plecare miniautocar din Bucuresti: ora 06:00 din fata Hotel Horoscop Piata Unirii. Numarul masinii, numele soferului si numarul sau de telefon vor fi afisate aici pe forum cu 1 - 3 zile inainte de plecare. Pentru conexiuni, va rugam sunati soferul pt a stabili ora si locul de intalnire. Traseu Bucuresti - Bucuresti - Slobozia - Harsova - Tulcea - Mahmudia. La Tulcea va veti intalni cu Gabi, insotitorul de grup, el este din Braila. In jur de ora 11.30 ajungeti la pensiune, veti fi asteptati cu masa pusa, un aperitiv si un bors traditional de peste. Se face check in-ul prin repartizarea pe camere de catre insotitorul de grup, va pregatiti apoi de o calatorie pe apa si la 14.30 veti pleca in prima incursiune in Delta Dunarii. Turul pe apa dureaza cca 4 ore, este nevoie sa fiti echipati cat mai lejer, sapca pe cap, ochelari de soare. Sa aveti apa la voi, si ceva pt intoarcere, cand va fi un pic mai rece si curent din cauza inaintarii barcii. La ora 18.30 sunteti inapoi, refresh, apoi la 19.30 va asteapta cina. Apoi...Gabi va va pregati cu chitara si fluierul lui o seara de tabara...

Sambata 25 august 2018. La ora 8.30 mic dejun ir la 10.00 echipati de excursie pe apa mergeti la ponton pt o noua excursie pe apa. In jur de 14.00 va intoarceti, va bucurati de piscina pensiunii, apoi la 17.00 aveti un pranz mai lung, care se intinde pe apraope 2 ore, cu 3 feluri de mancare. Seara muzica, socializare...

Duminica 26 august 2018 Ora 8.30 mic dejun, relaxare la piscina, apoi la 11.00 faceti check out-ul, va imbarcati si plecati spre Tulcea. Vizitati acvariul, luati pranzul individual, apoi o plimbare si in jur de 16.00 va indreptati spre Bucuresti. In functie de trafic, incepand cu ora 19.30, veti ajunge in capitala.

Precizari Este o excursie in care veti vizita, va veti relaxa, va veti distra. Programul este unul dens si interactiv, astfel incat sa va puteti cunoaste, sa puteti socializa. Este o iesire deschisa tuturor membrilor Singles Camp. noi sau vechi. 

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti. Va recomandam sa va consultati cu atentie perioada de concediu, de zile libere, de disponibilitate, astfel incat sa va asigurati ca acestea coincid cu cea in care se tine excursia. Trebuie sa stiti ca din momentul rezervarii intrati intr-un regim contractual cu agentia tursitica ce ne asigura serviciile turistice. Acest lucru impune intelegerea clauzei pe care ati acceptat-o in momentul inscrierii si achitarii, referitoare la renuntarea unilaterala la o excursie. Cititi aici: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/. In situatia renuntarii la o actiune, vechi sau noi in acest grup, avem rugamintea sa nu ne sunati, sa nu ne scrieti, solicitandu-ne restituirea sumelor achitate sau sa ne cereti mutarea acestora la alte excursii. Existand o intelegere prealabila, comunicata si cunoscuta, consideram ca nu este necesar sa avem o corespondenta in acest sens.

La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Nu vrem cu noi persoane de genul "eu vreau acolo nu acolo", care au mereu critici, remarci...Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic.

Locatia in care veti fi cazati este nominalizata inca din faza de lansare a excursiei, va puteti informa pe internet despre aceasta aveti ocazia de a studia feed-back-urile.

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.

Gabi Lala, insotitorul si ghidul acestei excursii



Imagini din zona de Delta in care veti avea excursiile pe apa:































Locatia si gazdele noastre:





















Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #1 : Duminică, 11 Martie 2018, 22:14 »
Ca si insotitor de grup,va adresez de pe acum un bun venit in zona Dobrogei si in Delta Dunarii, o zona speciala in care distractia si socializarea este deosebita, iar peisajele intalnite va vor incanta cu siguranta !

Offline roxanas

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 78
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #2 : Marți, 24 Aprilie 2018, 00:39 »
Gabi, chiar ma ingrijoram, ca disparuse aceasta excursie de pe lista din Forum, tocmai cind ma pregateam sa platesc avansul. Vreau in Delta si vreau in acea perioada...asa ca super ca ai adus-o innapoi aici pe forum. ( stiu, pe site ramasese) :thumbup:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #3 : Marți, 24 Aprilie 2018, 07:05 »
Nu a disparut Roxanas, doar ca era undeva "pierduta" printre celelalte multe pe care le organizam anul acesta. Un mesaj pe topic, il urca pe primul loc in categorie, de aceea l-ai vazut mai usor.

Offline Gabi_Gabri_ela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #4 : Luni, 25 Iunie 2018, 14:41 »
Bun gasit, din nou.
Cu parere de rauva anunt ca trebuie sa renunt, din motive de sanatate, la locul pe care l-am rezervat pentru acest eveniment.
O fac atat de tarziu deoarece nu mi-a stat gandul la nimic o lunga perioada de timp.
Acum daca exista o doamna doritoare sa mearga in Delta in locul meu astfel incat sa imi pot recupera avansul dat, multumesc mult si imi cer scuze ca independent de vointa mea nu am cum sa particip.
O zi minunata!

Cgabriela

  • Vizitator
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #5 : Luni, 25 Iunie 2018, 15:01 »
Vreau eu, tot Gabriela ma cheamă asa ca ar fi o modificare minoră!  :)
Cum procedăm?

Offline Gabi_Gabri_ela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #6 : Luni, 25 Iunie 2018, 15:24 »
Eu am anuntat deja Bon Voyage <office@bonvoyagesibiu.ro>.
Eu zic sa luati legatura cu d-na Samiza Cindea pentru detalii privind modificarea numelui si pentru plata.


Multumesc mult.

Distractie placuta!

Cgabriela

  • Vizitator
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #7 : Luni, 25 Iunie 2018, 15:59 »
Va multumesc si va doresc multa sanatate!

Offline Gabi_Gabri_ela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #8 : Luni, 25 Iunie 2018, 19:43 »
 Multumesc din suflet!  :smitten:

Offline estera

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #9 : Marți, 14 August 2018, 17:18 »
Salutare, colegi de excursie!
Mai vine cineva din Ardeal? Cum procedati cu transportul pana la Bucuresti?

Offline Maria DM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #10 : Duminică, 19 August 2018, 21:58 »
Salutare, Estera.
Eu vin din Ardeal, din Sibiu, si vin cu o seara inainte in Bucuresti. Plecarea fiind la ora 6 dimineata am ales o solutie sigura.

Offline estera

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #11 : Luni, 20 August 2018, 09:38 »
Salut, colegi din Bucuresti!
Eu ajung cu microbuz la ora 2 in dimineata de vineri si am de mers 4 km pana la locul de intalnire.
Voi veni pt prima data in Bucuresti :yeah: ,asadar imi puteti recomanda o firma de taxi?
sau se ofera cineva sa ma insoteasca la o plimbare nocturna? :)

Offline estera

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #12 : Luni, 20 August 2018, 09:41 »

Offline Mariana10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #13 : Luni, 20 August 2018, 23:48 »
Buna seara! Eu voi veni din Buzau si ma voi alatura grupului in Slobozia. Mai sunt buzoieni inscrisi?  ;)

Offline victoria tatiana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Week-end in Delta Dunarii 24 - 26 august 2018
« Răspuns #14 : Marți, 21 August 2018, 23:11 »
Bună! Din Pitești și abia am reusit sa mă conectez. A văzut cineva date noi despre autocar, sofer....tot la hotel Horoscop ptr plecare?
tatiana