Autor Subiect: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai  (Citit de 35856 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #15 : Miercuri, 07 Februarie 2018, 15:41 »
Hei, Tania !

Ai veni si anul asta in Cheile Nerei , ca in ultimii doi?
Cred ca pentru tine acest traseu e un fel de test de anduranta anual... te admir pentru asta, dar nu numai   :)
 

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #16 : Miercuri, 07 Februarie 2018, 21:32 »
Daaaa .... draga Crystyna2000 .... vii si tu ?

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Nu, Tania, anul asta nu mai vin...dar mi-ar placea sa te reintalnesc, cine stie...  :)

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Salutare tuturor,
Tania, share-uiesti cu noi cateva dintre impresiile anterioare? Eu sunt nou si in grup si in Cheile Nerei. Te intreb pentru ca daca mergi a treia oara înseamn? ca e ceva magic acolo ...

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 10 Februarie 2018, 23:56 »
Daaa ... Flo_rin !
In prima zi va fi o drumetie mai usoara, la ochiul Beiului (cu legenda respectiva), iar cascada Beusnita sper sa aiba apa in luna mai.
In cea de a doua zi traseul va fi mai lung dar, splendid, toti cei din grup au facut bataturi, Wonderland a facut bataturi si "pe creier" dar, a ramas cu amintiri de neuitat   :D
In cea de a treia zi la rafting va fi adrenalina la maxim, sper sa fie Nera cu multa apa in luna mai.
Uita-te la feed-back-urile anilor anteriori.
In primul rand tu trebuie sa fii 'magic' pentru ca grupul va fi 'magic' in mod sigur.
In toate excursiile organizate de Singlescamp eu m-am simtit bine, a fost 'magic' de fiecare data ... si sa-ti spun drept , nu stiu unde este 'magia'   ;)   ... poate in frumusetile naturii, poate in modul de organizare, poate in persoanele din grup    ;)
Aaaa .... dar eu sunt din judetul Caras - Severin, adica din zona ... si aici natura este 'magica' iti garantez  !!!    :thumbup:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #20 : Duminică, 11 Februarie 2018, 06:53 »
Tania, n-am facut bataturi, am facut basici si mi-au cazut unghiile. Nu, nu deodata, ca n-ar fi avut haz, ci  lent si dureros in vreo doua luni dupa ce m-am intors acasa.  :2funny:
Zi zau ca aveam unghiile taiate bine. Bocancii erau cam...expirati, cred. Recunosc, portiunea cam lunga de mers pe drum drept, forestier (mie imi place sa urc :)))) si sa cobor) din prima zi  si conditia fizica un pic...pierduta m-au aranjat. Ca si drumul lung, din Iasi, chiar daca am avut o noapte in plus in Alba Iulia.
Dar, a meritat fiecare besicuta, unghiile incep sa revina la dimensiunea normala, iar amintirea peisajelor de vis a ramas. Si acum, chiar fara sa inchid ochii, vad sclipirea de albatru ireal din Ochiul Beiului si Lacul Dracului, retraiesc senzatia de magie pasind prin Tunelurile Romane, balcoanele, de fapt pot sa-mi aminesc fiecare pas. Anul trecut a fost si un grup cu oameni faini, interesanti fiecare in felul lui si cam toti de ....anduranta si la mers si la distractie. Doamne, ce chefuri s-au incins seara, dupa zeci de kilometri!
II salut, ii imbratisez pe toti, oriunde ar fi!

Raftingul e in premiera si sunt convinsa ca va amplifica sentimentul de aventura!
Tania, sunt convinsa ca iar vei starni uimirea si admiratia tuturor, iar fetele vor vrea sa afli cum faci de zambetul si rujul tau, ambele inconfundabile, rezista!  :kissing:

Flo_rin, subscriu si eu la ce a spus Tania, iesirile cu SCT au ceva magic. Locurile alese, programul stabilit, organizarea fara cusur  sunt ingredientele principale. La care se adauga participantii, evident, felul in care ei stiu sa se bucure si sa traiasca experienta. Eu am convingerea ca participantii sunt ingredientul care intensifica sau risipesc efectul magic.

Pentru cei care vor sa vada si sa citeasca mai multe, Gigi a pus la finalul prezentarii excursiei link-uri catre feedback-urile din ceilalti ani:
Feed - back-uri si imagini din excursiile de anii trecuti:

2017: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2421.0.html

2016: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2205.0.html

2015: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2118.135.html

2014: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1737.0.html

2013: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1423.0.html

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline SECUIU MARCELA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • Panta Rhei
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #21 : Duminică, 11 Februarie 2018, 17:12 »
Buna ziua admin Gigi, oare structura de rezervare ar putea permite o modificare in asa fel ca sa fie doua locuri libere la fete? Sau exista vreo renuntare la fete ?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #22 : Duminică, 11 Februarie 2018, 17:39 »
Marcela, e prematur sa intrebi de renuntari. Nici nu s-au finalizat inscrierile.  :)
Ca sa schimbe structura ar trebui sa renunte la 2 locuri baieti, din ce vad anuntat pe site.
Sa renunte acuma, cand au prins si ei curaj sa se alature grupurilor de amazoane?  :slap: ;D

Vad ca mai este un loc liber la fete. Inteleg ca voi sunteti doua prietene, dar cred ca una se poate inscrie si cealalta sa urmareasca pe forum daca se anunta vreo renuntare.

Desi nu e de dorit, cu siguranta va fi macar una, care poate aparea chiar si cu 2-3 zile inainte de excursie. Sau poate sa nu apara. E un risc, dar e unul mai mic decat sa asteptati sa apara doua renuntari.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline SECUIU MARCELA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • Panta Rhei
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #23 : Duminică, 11 Februarie 2018, 17:46 »
Multumesc pentru raspuns wonderland.
 Poate avem noroc din partea organizatorilor. Asteptam.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Nu stiu Marcela, i-am raspuns si Feliciei pe fb, care este exact structura de rezervare la aceasta excursie. Stiti bine ca procesul de rezervare are loc doar in agentie, nu aici unde se organizeaza in grup. Am intrebat-o si pe Samiza ieri, nu stia exact sunt 70 de excursii la care se fac acum inscrieri...Mi-a spus ca o sa se uite astazi sa vada exact situatia la interne, sa o intrebe pe fata care se ocupa de asta in agentie.

Daca e asa cum a scris Nicoleta, adica 2 locuri la baieti si unul la fete, inseamna ca nu se pot atribui 2 locuri la fete, a scris asta dintr-un anumit considerent. Este insa posibil sa mai existe un loc neconfirmat la fete si atunci sa puteti lua amandoua cele 2 locuri. O sa verifice in agentie astazi. Nu stiu insa ce s-a intamplat si in week-end, este posibil ca discutia sa fie fara sens daca deja s-au inregistrat rezervari pentru cele 3 locuri...

Mi-e ciuda pe voi, sunteti amandoua nu chiar noi aici si stiti cum merg lucrurile. Excursia asta a fost lansata de mult, puteati sa va inscrieti de nu stiu cata vreme...si se evita situatia asta...

Offline SECUIU MARCELA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • Panta Rhei
Multumesc frumos Gigi pentru raspuns. Si mie mi-e ciuda la fel ca si tie, dar asa cum scriai tu candva la sfarsitul anului trecut, schimbarile efectuate in legea salarizarii de catre noul guvern ne-au afectat pe toti si nu prea puteam face planuri pe termen lung. Salutari cu stima.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Din pacate da, tara asta trece prin cea mai proasta perioada a ei, are cea mai slab posibila guvernare, iar de parlament ce sa mai zicem?! Eu am spus de nenumarate ori: degeaba vorbim , degeaba protestam pasnic...Astia n-au nici o treaba...Singurul lucru care i-ar convinge sa renunte la aroganta si la cinism, este defenestrarea...Pe asta au inventat-o si folosit-o praghezii in doua randuri...Cred ca la noi ar fi suficient o data. Lipseste insa cine o sa faca...sunt prea putini oameni de actiune fizica in Romania, cei care ar fi putut determina o miscare mai dura, de intimidare a celor care acum isi fac de cap, sunt plecati sa lucreze afara. Pe asta se si bazeaza "teleor-man & teleor-woman" Dar ca fiecare etapa istorica buna sau rea, o sa aiba si asta un sfarsit, mai aproape sau mai departat. Ce imi pare rau este ca ceea ce am facut in 89, ceea ce am incercat sa cladim dupa, este naruit si anulat si ceea ce oferim copiilor si nepotilor este o tara fara cap si fara coada. Fac parte dintr-o generatie care a ars degeaba, nu lasam nimic bun in urma noastra. Cei care vin trebuie sa se apuce sa o recladeasca din temelii.

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #27 : Marți, 13 Februarie 2018, 14:37 »
Deoarece numarul de locuri s-a completat la aceasta excursie si pentru a stii ce mijloc de transport sa inchiriem, deschidem lista de transport cu plecare din Bucuresti:

1.

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #28 : Marți, 13 Februarie 2018, 16:21 »
Deoarece numarul de locuri s-a completat la aceasta excursie si pentru a stii ce mijloc de transport sa inchiriem, deschidem lista de transport cu plecare din Bucuresti:

1. Florin Franciuc

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 10 - 13 mai
« Răspuns #29 : Marți, 13 Februarie 2018, 19:07 »
La aceasta actiune mai este doar un singur loc disponibil intr-o camera dbl pentru barbati. Am anuntat de cateva zile pe site ca la femei nu mai sunt locuri si totusi se fac inscrieri si se achita.